ЗАНЯТТЯ
З
МАТЕМАТИКИ
ТЕМА: «ШЛЯХАМИ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ»
(ПІДСУМКОВЕ)
МЕТА: узагальнити і закріпити вивчений матеріал: уявлення дітей про числа і цифри, про порядкову і кількісну лічбу, величину й параметри предметів, навички часової орієнтації (ранок, день, вечір, ніч), розрізняти вивчені геометричні фігури; сприяти розвитку сенсорних відчуттів; підтримувати цікавість до математики; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати уважність.
МАТЕРІАЛ: картки з цифрами, іграшки, кубики, кольорові картонні смужки різної ширини, геометричні фігури, матеріал для аплікації, кольорові олівці, мотузки, картонні зайчики різного розміру, морквинки, зірочки з крапками, зображення вікна з цифрами.
Хід заняття
Пригадати мають діти, до п’яти як слід лічити,
Які числа вони знають, цифри, що їх позначають,
Що велике та маленьке, що широке та вузеньке,
Що є круг, квадрат, трикутник,
З чого складена доба -
Все це знає дітвора!
Звірята сидять на стільцях.
Завдання 1
Гра «Почув число – поклади цифру»
Читаю віршик, діти слухають і на кожне назване слово – числівник, кладуть перед собою картку з відповідною цифрою (від 1 до 5)
Одна живе в гаю сова, у неї круглих ока два.
Вночі три рази вилітала, чотири мишки вполювала,
Спішить тепер до совенят,
Їх у гніздечку рівно п’ять.
Завдання 2
«Будиночок Сови»
Завдання 3
«Кому яка стежка?»
Діти отримують п’ять смужок однакової довжини, але різної ширини та з картону різних кольорів. Це доріжки для звірят, якими вони мають дістатися додому.
Завдання 4
«Хто швидше?»
(кожен гравець отримує подвійний картонний силует зайця та морквини, з’єднані між собою мотузкою. Діти стають з одного боку стола, тримаючи в руках прив’язану морквину, а з протилежного боку стола – прив’язані різного розміру зайці. За командою діти починають намотувати мотузку на морквини, підтягуючи зайців до себе).
Завдання 5
«Впізнай фігуру і зафарбуй»
1 Я без сторін і без кутів, 2 Його звичайно, знаєш ти,
Як звуся пригадай Чотири в нього є кути
І на малюнках дітлахів А ще чотири сторони -
У сонечку впізнай(круг) Всі однієї сторони (квадрат)
3 Хоч крути, а хоч верти -
Має тільки три кути (трикутник)
Завдання 6
«Коли нам це потрібно»
Роздаю дітям аркуші із зображенням предметів та кольорові олівці.
Завдання 7
«Наклей зірочки»
Діти отримують малюнок, що зображує віконну шибку, та вирізані з кольорового паперу зірочки (5шт). на тлі вікна написані цифри від 1 до 5. На зірках намальовані крапки від 1 до 5. Треба наклеїти на місце із цифрою зірочку із відповідною кількістю крапочок.