Конспект уроку на тему: "Птахи прилетіли"

Про матеріал
Автоматизація звука "Л" в складах, словах, зв'язному мовленні. Закріпити назви основних частин тіла птахів. Розвивати фонематичне сприйняття та навички поскладового та словарного читання, логічне мислення. Продовжити формувати вміння складати речення. Збагачувати активний словник словами-назвами за лексичною темою: «Перелітні птахи».
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  Вчитель-логопед:

                                                                                Нагаєць Г.О.

 

м.Камꞌянське

Лексична тема: "Птахи прилетіли".

Корекційна мета: автоматизувати правильну вимову звука "Л" у складах, словах, зв ꞌязному мовленні. Закріпити назви основних частин тіла птахів. Розвивати фонематичне сприйняття та навички поскладового та словарного читання, логічне мислення.

Продовжити формувати вміння складати речення.

Збагачувати активний словник словами-назвами за лексичною темою: «Перелітні птахи».

Розвивальна мета: розвивати психічні процеси: памיять, мислення, слухову увагу, артикуляційну моторику, мовленнєве дихання, загальну моторику за допомогою кінезіологічної вправи.

Виховна мета: виховувати любов до живої природи та птахів.

Обладнання:

Демонстрац.матеріал: малюнок із зображенням птахів,

профіль артикуляції звуку «Л»,малюнок із зображенням будови тіла птахів,матеріал для поскладового та словарного читання.

Роздатковий матеріал:дидактична гра: «Пташиний пазл»,схема для визначення місця звуку в слові,камінчики марблс,піктограми,

пірꞌїнки, малюнки для складання речень,мнемосхема для вивчення вірша.

Хід заняття:

І. Організаційний момент

 

-Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку тобі і мені!

Психологічне налаштування: "Хто як голос подає"

Діти слухають музичний супровід: "Голоса птахів", відгадують який птах подає голос та імітують його.

 

II.Основна частина

1.Бліцопитування за темою"Весна.Птахи"

 -Дітки, яка пора року зараз?(Весна)

-А хто навесні прилітає з вирію?(Птахи)

-Які пташки до нас прилітають з вирію?(Відповіді дітей)

-Яких ви знаєте зимуючих птахів?(Відповіді дітей)

Погляньте, як багато до нас прилетіло птахів.

Давайте пригадаємо їх назви.

(Діти називають птахів, зображених на малюнку).

 

изображение_viber_2021-03-26_09-47-11

 

-Як ви думаєте, який звук в назвах птахів зустрічається найчастіше?(Звук "Л")

 

2.Пригадування артикуляції звука "Л"

20210326_093303

 

 

3.Гра: «Пташиний пазл»

(Діти складають зображення птахів з чотирьох частин).

 

4.Дидактична гра: "Визнач місце звука в слові"

На столах лежать складені дітьми пазли із зображенням птахів. Діти визначають де сховався звук "Л" в слові та позначають на схемі місце звука в слові камінчиком марблс.

 

20210325_091934

 

-Кінезіологічна вправа: «Лебідь та лелека»

 

5.Гра на розвиток логічного мислення:

«Назви частини цілого»

-А зараз давайте поглянемо на будову птахів.

Птахи мають голову, шию, тулуб, крила, хвіст, дзьоб та ноги. Тіло птахів вкрите пірꞌям.

20210326_092739

 

6.Вправа на розвиток слухової уваги:"Плаває-літає"

 -Послухайте і покажіть дію за допомогою піктограми.

 

images          Без названия

7.Вправа для читання: "Шлях до гнізда"

-Допоможіть ластівці долетіти до свого гніздечка.

Для цього прочитайте склади та слова на чарівній доріжці з хмаринок.

 

20210325_193020

 

-Релаксаційна вправа для розвитку дихання: "Здуй пірꞌячко"

"Ластівка з далеку летіла

Та пірꞌїнки загубила.

Ми дмухнемо на пірꞌїнки,

Хай летять немов пушинки"

(Діти здувають пірꞌячко пташки.)

 

8.Робота з чистомовками методом: «Два,чотири-всі разом»

Ел-ел-ел-летить орел.

Ло-ло-ло-ластівки крило.

Ла-ла-ла-синичка на віконце сіла.

Лей-лей-лей-пісні співає соловей.

Ел-ел-ел-працьовитий дятел.

Лі-лі-лі-прилетіли журавлі.

Олуб-олуб-олуб-гарний голуб.

Лека-лека-лека-полетів лелека.

9.Складання речень за малюнками методом: «Весняний віночок»

 

 

                                                           20210326_092109

                           20210326_092109                                20210326_091919

           20210326_092109                   20210326_091919                    20210326_092032

   20210326_092109         20210326_091919             20210326_092032              20210326_092014

20210326_092109  20210326_091919  20210326_092032  20210326_092014   20210326_091939

 

10.Вивчення вірша за мнемосхемою:

 

«Прилетів соловейко до білки:

-Ти зроби мені, білко, сопілку.

На сопілці я вчитимусь грати,

соловꞌї будуть радо співати».

 

20210326_093423

 

 

 

 

 

 

III.Заключна частина

 

Узагальнення та систематизація знань.

Метод: «Мікрофон»

-Яких пташок ви запамꞌятали?

-Яких птахів можна назвати перелітними?

-Яких птахів називають зимуючими?

 

Підсумок уроку.

Використання смайликів настрою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

изображение_viber_2021-03-26_09-47-11

Гра: «Пташиний пазл»

 

20210326_092032

 

20210326_091750

20210326_091919

 

20210326_091939

20210326_091725

 

20210326_092109

20210326_093303

Схема для визначення місця звука в слові

 

20210325_091934

 

 

 

20210325_091934

 

 

 

20210325_091934

 

 

 

20210325_091934

 

 

 

 

20210325_091934

 

 

 

 

20210325_091934

 

 

Піктограма: «Плаває,літає»

 

 

images       Без названия

 

 

 

images    Без названия

 

 

 

images       Без названия

 

 

images       Без названия

 

 

 

images       Без названия

 

 

 

images       Без названия

 

 

 

«Назви частини цілого»

 

20210326_092739

 

 

              Вправа для читання: «Шлях до гнізда»

 

20210325_193020

 

                           

                           Я намалював

 

                                                               20210326_092109

 

                             20210326_092109                                    20210326_091919

 

       20210326_092109                          20210326_091919                       20210326_092032

 

   20210326_092109         20210326_091919              20210326_092032             20210326_092014

 

20210326_092109  20210326_091919  20210326_092032  20210326_092014   20210326_091939

 

 

Мнемосхема для вивчення вірша

 

20210326_093423

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Нагаєць Анна
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
17 травня
Переглядів
19
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку