Інтегрований урок "Тварини – домашні улюбленці"

Про матеріал
Інтегрований урок для учнів 1 класу з природознавства і трудового навчання "Тварини – домашні улюбленці"
Перегляд файлу

Урок

Тема : Тварини – домашні улюбленці.

              Аплікація з паперу " Мій домашній улюбленець"

Мета: Розширити уявлення про тварин, яких тримають удома,формувати уявлення про догляд за ними.

Формувати вміння доглядати за тваринами, яких тримають вдома, розпізнавати тварин, вміння порівнювати.

Розкрити значення тварин для людини.

Розвивати спостережливість, увагу, мислення,  мовлення, пам’ять,фантазію, акуратність у виготовленні аплікації

Виховувати самостійність, бажання знаходити відповіді на поставлені запитання, бережне ставлення до живої природи, зокрема тварин.

 

Обладнання : картинки з свійськими тваринками , "будиночки" для домашніх тваринок, корм для тварин, презентація.

Хід уроку

І . Організація учнів класу до уроку.

 - 

ІІ. – М’яв! ( На екрані з’являється котик)              Картинки по запросу картинка котик для детей

  • Діти, а хто це до нас завітав на урок? ( Котик!)
  • Він сьогодні разом з нами буде працювати . Діти , чого ви очікуєте від нашого уроку? (
  • Котик полюбляє гратися з різнокольоровими клубочками з ниток і вони прикотилися до вас на парти . А клубочки ці не прості. Вони допоможуть Котикові познайомити вас з його друзями. А з якими ми зараз і дізнаємося.            Картинки по запросу клубок ниток

 ( Діти сидять по групам , а на середині парт клубочки на підставці різних кольорів)

  • Подивіться ось вони.

( На дошці розміщені тваринки: корова,кури, гуси, порося, вівця,півник, бджоли)

  • Діти, а які це тваринки? ( Свійські  )
  •       Чому їх так називають? (Діти відповідають,вчитель вивішує малюнки:

                          Тому що їх утримують люди. Картинки по запросу картинка людина будує корові сарай

Картинки по запросу картинка людина годує овець                Похожее изображение                    Похожее изображение

 Вони їх годують,           будують для них житло,             піклуються про потомство)

  • Серед цих тваринок є не просто свійські, а наші улюбленці ! А хто такі улюбленці ?
  • Це ті, хто живуть з нами вдома і ми їх дуже любимо!

Це наші домашні улюбленці. 

  • Рижик просить обрати капітанів  групи собі домашнього улюбленця. ( Діти підходять до дошки і за кольором клубочків з ниток обирають конверт, де знаходиться один з  представників домашніх улюбленців)
  • Ви обрали тваринку не просто так, а спробуєте створити її власними руками.

Ми будемо робити аплікацію « Мій домашній улюбленець»

ІІІ.  Повторення правил техніки безпеки під час роботи з ножицями, клеєм

  • Перш ніж ми будемо робити аплікацію повторимо правила безпеки під час роботи з ножицями, клеєм.
  • Котик пропонує пограти в гру « Так чи Ні»(  Якщо ТАК - плещемо в долоньки, якщо НІ – тупотимо ніжками)

а) не тримаю ножиці лезами вгору; ( так)

б)передаю ножиці товаришу лише в закритому вигляді, кільцями вперед; ( так)

            в) клею неохайно;( ні)

            г) наношу клей на деталі від середини до країв (так)

( правила розташування роботи на папері)

  • Котик нагадує, шо деталі аплікації треба клеїти:

в центрі

охайно

всі частини виробу з’єднувати в одне ціле.

 

    ІV.  От і добре! Ми готові розпочинати.

  •  Подивіться наш Рижик  згорнувся у клубочок і закривається лапками.
  • Діти, а хто спостережливий і знає, що це він прогнозує ?

(Якщо кіт згорнувся в клубочок і лапками закривається - похолодає,

А коли вмивається, довго полизуючи лапку – на суху погоду.

Кіт шкрябає підлогу – на вітер і завірюху, дере стіну – на негоду, згорнувся в клубочок і вткнувся мордочкою в лапки – на мороз.)

  • Давайте проведемо наші спостереження і подивимось яка у нас погода сьогодні.  ( Діти розповідають про стан неба, опади, вітер – спостереження заносимо до таблиці)

 

Завдання Рижика.

  • Рижик пропонує взяти ножиці і вирізати деталі тваринки яку ви будете виготовляти.

( Діти вирізають деталі тваринки і розкладають на папері)

  • Котик наш чистоплотна тваринка. Тому радить і нам прибрати сміття ( Прибирають сміття)

 

V.  Фізхвилинка

   VІ.  – Рижик запитує, а чи знаєте ви як доглядати за домашніми улюбленцями?

( Розповідь дітей кожної групи про догляд за тваринками,що вони знають)

  • Молодці, діти!
  • Котик пропонує приклеїти деталі своєї тваринки на аркуші паперу.

(Діти приклеюють деталі на папір)

   VІІ. -  Няв! Няв!( Нявчить наш Рижик)

  •  А чого це він нявчить?
  • Так це він зголоднів. І наші улюбленці також зголодніли.
  • Давайте завітаємо до  зоомагазину і підберемо їжу для наших друзів

( Кожен з групи йде до магазину і обирає корм, потім приклеюють внизу під аплікацією)

Картинки по запросу корм для кошек   Картинки по запросу корм для собак    Картинки по запросу корм для попугаев  Картинки по запросу корм для хомяков      Картинки по запросу корм для рыбок      Картинки по запросу картинка  корм черв'ячки для акваріумних рибок   Картинки по запросу картинка  корм для акваріумних рибок

Похожее изображение Картинки по запросу картинка косточка для собаки  Картинки по запросу картинка мясо   Картинки по запросу картинка яблокиКартинки по запросу картинка морковка

Картинки по запросу картинка корм для попугаев

  VІІІ. – Наші тваринки ситі

  • А що, дітки, потрібно ще  нашим улюбленцям? ( Своє місце у нашій домівці)
  • Так , давайте розмістимо маленьких  улюбленців на свої місця .

( На дошці зображення будинків  в яких живуть домашні тваринки)

 Картинки по запросу будинок для кота  Картинки по запросу будинок для собаки       Картинки по запросу прикраси для папуги        Картинки по запросу акваріуми для рибок       Похожее изображение

( Діти розміщують тваринки по будиночкам – виставка  дитячих робіт)

  ІХ.

  • ( Чути Мур-р-р! Мур-р-р)
  • Діти наш котик Рижик дуже задоволений!
  • Ми нагодували тваринок, розмістили у свої будиночки
  • А як ще можна доглядати за домашніми улюбленцями?

( Собаку – вигулювати;

Котика – чесати;

У рибок – міняти воду;

У хом’ячків – міняти водичку у поїлці, чистити клітку;

У папуг – також чистити клітку від пір’ячка, давати їм щодня свіженьку водичку,випускати їх політати)

  • А тваринки нам за всі турботи віддячують своєю вірністю, розвагами, заспокоюють …
  • Наш урок підійшов до кінця.
  •       Який настрій у вас після уроку?

 

 Картинки по запросу хмарка з сонцем                        Картинки по запросу хмарка з сонцем                     Картинки по запросу хмарка з сонцем

Я гарно працював                  Я задоволений своєю роботою             Я міг би працювати краще

Вправа «Асоціативний кущ»

  •  Що уявляєте, коли чуєте слово «тваринки»?

 

Тваринки

 (Вчитель записує відповіді дітей)

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 лютого 2020
Переглядів
1437
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку