Відкритий урок із мистецтва
1 клас
Тема: Веселий мандрівник у театрі та кіно. Робота з пластиліном. Практична робота: Персонаж казки «Колобок»
Мета:
Обладнання: таблиці, малюнки із зображенням равликів, зразки готових виробів із пластиліну, пластилін, дощечки для ліплення, стеки, серветки, картон, відео фізкультхвилинки «Я не можу зрозуміти», дитячі пісні, відео «Маленькая Улитка».
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
l. Організація класу
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп'ята.
II. Мотивація навчальної діяльності учнів.
—Ми з вами продовжуємо мандрувати країною Мистецтва. Нашу подорож ми розпочали із цирку.
—А де ми ще були? (опера, знайомство з оркестром, балет, театр)
—Давайте пригадаємо, які є види театру?
— Який театр найчастіше відвідуєте ви? (Ляльковий)
— Завітаймо до лялькового театру, де головними
героями вистави є ляльки.
III. Основний етап уроку
— У ляльковому театрі ляльками-акторами керують
Талановиті люди — ляльководи. Вони прикріплюють ляльок на руку, або паличку.
—Давайте пригадаємо як створюють ляльку. (Перегляд відео «Виготовлення ляльки»)
—Художник театру створює персонажів відповідно до характеру кожного з них. Найвиразнішим елементом ляльки-актора є голова.
— Які ляльки ви знаєте? (лялька-маріонетка, лялька прикріплена на паличку, ляльки, які прикріплюють на пальчик)
—Я вам пропоную виготовити ляльку із пластиліну.
—Які найчастіше вистави можна побачити в ляльковому театрі? (казки)
—А ви добре знаєте казки?
—Зараз перевіримо.
(Робота із презентацією «Подорож країною Казок»
та цеглинками-лего)
— Головних героїв цієї казки (казка «Колобок»)ми і будемо створювати із пластиліну
—Назвіть головних героїв казки
Виконується під музичний супровід
IV. Практична робота учнів
Розминати й розгортати пластилін потрібно на дощечці
Розрізати пластилін стекою
Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки
Після завершення роботи з пластиліном руки витерти серветкою
Не брати пластилін до рота, не торкатися брудними руками очей, обличчя, одягу
Не чіпати зошити, книги, гумки — скрізь будуть жирні плями на яких жодна ручка не пише.
Назвіть головних героїв казки
—Назвіть головних героїв казки
—Які частини тіла мають герої цієї казки?
(Учні починають робити, учитель
допомагає тим кому необхідно)
V. Аналіз дитячих робіт
(Учні по черзі демонструють свої роботи та розповідають про них. Учитель разом із класом робить виставку робіт )
Vll. Підсумок уроку, оцінювання робіт
—Як називаються людина, яка керує ляльками-акторами? (ляльковод)
—Назвіть найвиразніший елемент ляльки-актора(голова)
—Назвіть правила роботи з пластиліном?
(Учні по черзі демонструють свої роботи та розповідають про них. )
— Діти, чи сподобалась вам наша подорож до країни Мистецтв?
Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!