Конспект уроку з математики для 4 класу на тему: "Знаходження значень виразів. Складені задачі, які містять непряме збільшення/зменшення числа."

Про матеріал
Урок математики в класі з інклюзивною формою навчання. Урок спямований на розвиток вміння обчислювати вирази з багатозначними числами, удосконалення навички розв'язувати та порівнювати задачі на знаходження третього доданка, повторення знань про многокутники. Зміст уроку та форми діяльності стимулюють вироблення умінь і навичок, необхідних для подальшого навчання всіх учнів, зокрема учня з ООП.
Перегляд файлу

Урок математики для 4 класу

Тема. Знаходження  значень  виразів.  Складені задачі, які містять непряме збільшення/зменшення  числа.

Мета. Математична компетентність: розвивати вміння здійснювати обчислення з багатозначними числами, порівнювати вираз і число; закріплювати навичку розв'язувати та порівнювати задачі на знаходження третього доданка; удосконалювати вміння розпізнавати многокутники, обчислювати  периметр; формувати усвідомлення ролі математики у житті людини; розвивати критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію.

Навчання упродовж життя: стимулювати вироблення  умінь і навичок, необхідних для подальшого навчання.

Громадянські та соціальні компетентності: удосконалювати вміння співпрацювати з іншими людьми; формувати бажання дбайливо ставитися до власного здоров'я, вести здоровий спосіб життя (наскрізна змістова лінія"Здоров'я і безпека") .

Виховувати толерантність, повагу до способів діяльності та думок інших членів спільноти, розвивати доброчесність (наскрізна змістова лінія "Громадянська відповідальність").

Очікувані результати учня з ООП

- додаватиме й відніматиме багатозначні числа за допомогою адаптованого калькулятора з озвученням;

- з допомогою асистента розв'язуватиме складені задачі;

- обчислюватиме периметр прямокутника.

Тип уроку. Урок розвитку умінь і навичок.

Обладнання. мультимедійний комплект, презентація, індивідуальні картки.

Хід уроку

Типові учні

Учень з ООП

І. Організація класу

ІІ. Вступна частина

1. Оголошення теми та завдань уроку. Мотивація діяльності.

- Чи відомо вам скільки глядачів може вмістити НСК Олімпійський у Києві? Давайте порахуємо:  

- Який зручний спосіб обчислення запропонуєте?  Слайд 2

738 VIP + 3546 у бізнес-зоні + 150 для людей з інвалідністю + 300 місць для ЗМІ =?       ( 4734 місця)

2. Актуалізація опорних знань ( Диференційовано)

А) Слайд 3-7 - Усний рахунок. Знаходження компонентів арифметичних дій.

Б) Робота в зоні найближчого розвитку учнів (індивідуальні картки).

3. Хвилинка каліграфії.

- Запишіть число, яке складається з 1 сотні і 5 одиниць.

4. Руханка " Кулачки"

ІІ. Основна частина

1. № 644. Диференційоване (за ступенем педагогічної підтримки) виконання. Фронтальна перевірка.

Порівняй.  Слайд 13

3300+700  4001           44000+640  44040                                 

1852+250  2002           9000 - 800   8192                                

5601+389   5390          4421   5020 - 600 

2. № 645.  Математичне дослідження. Усно.     Слайд 14

- У межах яких розрядів треба виконувати дії?

213567 +11456            345802 +34791

3. № 646. Самостійна робота. Самооцінювання.

( Перевірка робіт окремих учнів)

Виконай віднімання. Перевір додаванням. Слайд 15

180506 - 32994=147512          184007-56748 = 127259

Критерії:

В- самостійно, правильно, 1 охайне виправлення.

Д - самостійно, правильно, 2-3 охайних виправлення.

С - після додаткових роз'яснень, 1-2  помилка.

П - під керівництвом учителя, або  2-3 помилки.

4. № 647. Вироблення нових навичок. Слайд 16

Коментовано біля дошки.

32486       57893          5678         135806

+  5625    +  6385    +737830      +  76093

39124589494450704

38502       88866       744002        662603

5. № 648. Робота в парі. Взаємоперевірка. Слайд 17

Розв'язання

1) 18+7=25(ос.) - у волейбольній секції;

2) 25+18+43(ос.)

Вираз:(18+7)+18=43(ос.)

Відповідь:43 особи займається у цих двох секціях.

- Хто з вас займається в спортивних секціях?

- Хто робить зарядку, регулярно гуляє на свіжому повітрі?

- Чому потрібно вести здоровий спосіб життя?

6. Фізкультхвилинка. Слайд 18

7. № 649. Математичний аналіз. Колективно.

Вправа 649 (1) Слайд 19

Розв'язання

1) 11240+390=11630(гл.) - у ІІ секторі;

2)  11240+11630+22870(гл.) - у І й ІІ секторі;

3)  32370-22870+9500(гл.)

Відповідь: 9500 глядачів було в третьому секторі.

Вправа 649 (1)

Розв'язання Слайд 20

1)  960-96=864(ос.)- обслужила ІІ каса;

2)  960+864=1824(ос.) - І й ІІ каса разом;

3)  2145 - 1824 = 321(ос.)

Відповідь: 321 покупця обслужила третя каса.

- Що спільного в цих задачах?

- Чим вони різні?

- В якій задачі непряме зменшення числа?

ІІІ. Заключна частина

1. № 650. Робота в групах. Слайд 21

- Назвіть всі многокутники. Назвіть многокутники, які не містять кута А. Обчисліть периметр чотирикутника.

2. Роз'яснення домашнього завдання.

- Провести математичне дослідження.

У яких життєвих ситуаціях використовують багатозначні числа?

Високий рівень - оформити фотоколаж дослідження.

3. Підсумки.

4. Рефлексія. Вправа "Загадкові листи" Слайд 23

- Сьогодні на уроці я навчився/навчилася ...

- Я запам'ятав/запам'ятала ...

- Найкраще мені вдалося ...

- Труднощі виникли з ...

- Найбільше мені сподобалося ...

- Урок завершую з настроєм ...

 

 

Працює з класом

 

 

 

 

 

 

Слухове сприйняття, обчислення з класом.

 

 

 

 

 

 

 

 

Під керівництвом асистента виконує 2 вирази.

3300+700  4001

  1852+250  2002 

 

За допомогою дотикового унаочнення повторює під керівництвом асистента класи й розряди.

 

Самостійно 1 вираз. Самооцінювання.

 

 

 

 

 

З асистентом на калькуляторі адаптоване завдання:

5806+6093+704=

2486+391+400=

 

 

Робота в парі з частковою допомогою асистента.

 

 

 

Участь у бесіді.

 

 

 

 

 

Слухове сприйняття.

 

 

 

 

 

 

Індивідуальна робота з асистентом вчителя.

 

 

 

 

 

 

 

Робота в групі.

За вимірюваннями товаришів обчислює периметр прямокутника.

 

Математичне дослідження в парі з однокласником. Усне виконання завдання.

 

 

Робота з класом.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
3 лютого 2022
Переглядів
963
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку