Контрольна робота№1 для 9 класу

Про матеріал

Робота дасть можливість визначити рівень знань, умінь та навичок учнів за розділом II; формувати навички роботи з тестами, формувати вміння оптимально розподіляти час для виконання тестових завдань різного рівня складності ,розвивати в учнів уміння аналізувати статистичні дані, дані діаграм, працювати з картою; виховувати в учнів екологічне ставлення до навколишнього середовища, виховувати наполегливість в навчанні.

Перегляд файлу

Урок №19

 

Дата:

 

Тема: Узагальнюючий урок (Розділ ІІ). Контрольна робота№1

Мета: визначити рівень знань, умінь та навичок учнів за розділом II; формувати навички роботи з  тестами, формувати вміння оптимально розподіляти час для виконання тестових завдань різного рівня складності ,розвивати в  учнів уміння аналізувати статистичні дані, дані діаграм, працювати з  картою; виховувати в  учнів екологічне ставлення до навколишнього середовища, виховувати наполегливість в навчанні.

Тип уроку: перевірки та коригування знань умінь та навичок.

Методи  і методичні прийоми:  дослідницько – пошуковий, словесний (бесіда, розповідь, пояснення, складання опорних схем), наочний (демонстрація наочності).  

Обладнання: підручники, атласи, політична карта світу.

 

Хід уроку:

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ

Прийом «Бліцопитування»

Під час вивчення розділу ви опрацювали такі теми: «Добувна промисловість», «Світове господарство», «Сільське господарство», «Лісове господарство».

Пригадайте, що ви дізналися та чого навчилися з кожної теми.

ІII. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Ви багато чого нового дізналися та навчилися. Настав час повторити, систематизувати та перевірити ваші знання, вдосконалити уміння працювати з тестовими завданнями. Прочитайте завдання та поставте уточнювальні запитання.

Учитель проводить інструктаж з виконання завдань.

IV. ЕТАП ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Завдання І та ІІ варіантів у додатку до уроку.

V. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ

Прийом «Мікрофон»

Оцініть результати власної роботи: виконав добре; виконав лише окремі завдання, тому що...

Які завдання контрольної роботи були складними?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити §§ 1-15 підручника.

 

 

І варіант

І рівень

1. Для сучасного стану лісів світу характерні:

А скорочення площ лісів південного поясу через надмірну вирубку та лісові пожежі;

Б наявність значних масивів перестиглих лісів, які втратили свою якість;

В зростання частки штучних насаджень.      

Г усі відповіді правильні

 

2. Ресурсозабезпеченістю називають:

А розвиток нових методів геологічних досліджень, проведення геолого-розвідувальних робіт на нових територіях

Б розміщення мінеральних ресурсів на планеті

В співвідношення між розвіданими запасами мінеральних ресурсів та обсягом їх використання 

Г правильної відповіді немає

 

3. Найбільшими кам’яновугільними басейнами світу є:

А Аппалацький, Тунгуський, Кузнецький.

Б Волго-Уральський, Середньоазійський, Зондський

В Криворізький, Кременчуцький, Білозерський

Г Донецький, Карагандинський, Екібастузький.                                  

4. ОПЕК, Росія, США, Мексика, Велика Британія – це країни….

А імпортери нафти та газу

Б їм належить світовий видобуток нафти та природного газу

В у них зосереджені найбільші поклади горючих сланців

Г це основні райони залягання бурого вугілля

 

5. Де у світі зосереджено найбільше запасів олов’яних руд?.

А  Росія, Монголія    Б Китай, В’єтнам

В Таїланд, Малайзія, Індонезія   Г усі відповіді правильні

 

6. Укажіть найважливішу технічну культуру України.

А льон-довгунець     Б цукровий буряк

В ріпак       Г соняшник

 

ІІ рівень

7. Виберіть три сільськогосподарські культури, які належать до круп’яних та вирощуються в Україні.

1 жито    2 пшениця  3 рис   4 кукурудза

5 соняшник   6 гречка   7 просо

 

8. Установіть відповідність між областями України та галузями спеціалізації їх тваринництва, які відрізняють їх від інших наведених у переліку областей.

1 Одеська     А вовняне вівчарство

2 Рівненська     Б птахівництво

3 Івано-Франківська    В молочне скотарство

4 Полтавська     Г м’ясне скотарство

Д рибальство

1

2

3

4

 

 

 

 

ІІІ рівень

9. Заповніть пропуски в реченнях.

- Головною залізорудною базою України ______________________________________

- В Україні зосереджено 20 % світових запасів і видобутку _______________________

- Основні райони видобутку руд кольорових металів у світі _____________________________

- Велика група гірських порід та мінералів, що мають різноманітне походження та умови залягання в земній корі називаються ______________________________________________

- Основний видобуток алмазів ведеться в_____________________________________

- Найбільші обсяги видобутку неметалевих корисних копалин у світі припадають на______________

10.  Порівняйте спеціалізацію рослинництва Бразилії та Франції.

 

ІV рівень

11. Чому Китай та Індія є провідними виробниками вугілля й одночасно його великими імпортерами?

ІІ варіант

І рівень

1. Для сучасного стану лісів світу характерні:

А площа північного лісового поясу стабілізувалася;

Б наявність значних масивів перестиглих лісів, які втратили свою якість;

В  забезпеченість лісовими ресурсами збільшується.      

Г правильної відповіді немає

 

2. Вид економічної діяльності, що вивчає, веде облік, займається відтворенням лісів, охороняє від пожеж, шкідників і хвороб, регулює їх використання людиною називається.

А лісовим господарством  Б лісовим поясом

В лісозабезпеченістю   Г лісництвом

 

3. Перше місце за запасами серед паливних ресурсів посідає

А кам’яне вугілля

Б нафта

В природний газ

Г торф

 

4. Серед країн світове лідерство за запасами нафти належить:

А Японія, США, Україна, Бахрейн

Б Саудівська Аравія, Франція, Литва, Бразилія

В Саудівська Аравія, Іран, Кувейт, Ірак, Венесуела, Росія

Г ОАЕ, ПАР, Росія, Грузія

 

5. Найбільші запаси золота зосереджені в:

А ПАР      Б Ірак

В Сирія      Г Саудівська Аравія

 

6. Позначте групу культур, які у структурі посівних площ України становлять найбільшу частку.

А овоче-баштанні     Б технічні

В зернові      Г кормові

 

ІІ рівень

7. Виберіть три сільськогосподарські культури, які належать до технічних та вирощуються в Україні.

1 ріпак (рапс)  2 ячмінь  3 кукурудза  4 цукровий буряк

5 соняшник  6 горох  7 овес

 

8. Установіть відповідність між областями України та культурами, на вирощуванні яких вони спеціалізуються.

1 Житомирська    А цукрові буряки

2 Закарпатська    Б ефіроолійні культури

3 Херсонська    В кавуни

4 Вінницька    Г виноград

Д хміль

1

2

3

4

 

 

 

 

 

ІІІ рівень

9. Заповніть пропуски в реченнях.

- Світову першість за видобутком платини зберігають ___________________________

- Родовища уранових руд в Україні зосереджені в ______________________________________ областях.

- Основою для виробництва мінеральних добрив є__________________________________

- Одним із рекордсменів серед неметалевих корисних копалин за сферами застосування є __________

- Видобуток каоліну в Україні ведеться у_________________________________________

- Провідними виробниками калійних солей у світі є_______________________________

10.  Порівняйте особливості південного й північного лісових поясів.

 

ІV рівень

11. Які чинники мають бути враховані при формуванні ціни на землю, крім якості ґрунту та можливості її використання для виробництва сільськогосподарської продукції?

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Гупало Тетяна Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кошель Аня
    дайте відповіді
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Географія 9 клас (Кобернік С. Г.,Коваленко Р. Р.)
Додано
29 жовтня 2018
Переглядів
5636
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку