Тема: Л.Глібов Байка « Коник-стрибунець» ( 3клас)

Про матеріал

Тема: Л.Глібов байка « Коник-стрибунець» ( 3клас)

Мета: розширити знання учнів про байку як жанр твору;удосконалювати навички читання за особами;вчити оцінювати вчинки дійових осіб, їх характер. Розвивати уяву, увагу, зв язне мовлення, допитливість. Виховувати бажання читати байки, бережно відноситися до природи та тварин.

Обладнання: портрет Л.Глібова, предметні малюнки, ілюстрації до байки Л.Глібова.

Хід уроку

І.Організація класу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Читання учнями байки Л.Глібова « Чиж та Голуб».

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про байку.

1.« Асоціативний кущ» ( на дошці напис - Байка)

- Я асоціації вам спадають на думку коли ви чуєте слово байка?

- Діти пригадайте що таке байка?

( Байка – це невеликий віршований або прозовий твір повчального характеру).

- Хто найчастіше буває героями байки?

( Найчастіше героями байок бувають звірі і рослини).

ІV. Підготовка до сприймання нового матеріалу.

Сьогодні ми познайоимося ще з однією байкою Л.Глібова « Коник – стрибунець»

Відгадування загадок.

- Герої нашої байки, на відміну від попередньої, мають спільну ознаку –вони комахи. А як – дізнаєтесь, відгадавши загадки.

1. Стрибунець пружинка-

Зелена в неї спинка-

З трави на стебелинку,

З гілки на стежинку. (Коник – стрибунець)

2. Прийшли робітники без сокир,

Побудували будинок без кутів.(Мурахи)

V. Сприймання нового матеріалу.

1.Читання байки учителем «Коник – стрибунець».

Перевірка первинного сприймання.

- Мураха і Коник – стрибунець є персонажами нашої байки.

- З яким проханням звернувся Коник до Мурахи?

- Хто з них був працьовитим?

- А хто – безтурботним?

-Які слова в байці звучать, як прислів я?

2. Словникова робота.

* Досхочу - багато;

* Розкошував – вів розкішне життя, жив у достатку;

* Не вгаваючи ,співав – не перестаючи;

* Непереливки тому – скрутно, дуже погано;

*Гопак – народний танець;

* Проворний – швидкий;

*Байдуже – не звертав уваги ні на що.

- Прослухайте як правильно читаються ці слова.

- Які з них вам незнайомі?

-Почитаємо ці слова « дощиком»

-Тепер спочатку разом почитають хлопчики, а потім дівчатка.

- Чи сподобалась вам байка?

- Прочитати її самостійно.

3. Мовчазне читання байки дітьми.

Фізхвилинка

4. Повторне читання байки мовчки.

- Як описав життя Коника Л.Глібов? (Прочитайте)

- Як змінилась поведінка Коника?

- З чим це пов язане?

- Попробуємо передати ці зміни голосом, перечитавши байку в особах.

5. Характеристика головних героїв.

- Пофантазуйте, як провела б літо Мураха?

-Поміркуйте, якими зображено в байці Мураху,Коника?

-Серед записаних слів знайдіть ті, які характеризують Мураху ,Коника?

Розумний, веселий, байдужий, розсудливий, поміркований, лінивий, гультяй, працьовитий.

-Кого схвалює автор,а кого засуджує?

-Кого мав на увазі байкар Л.Глібов,розповідаючи про Коника і Мураху?

- Від чого застерігає байка?

Байкар гостро й дотепно висміює ледарів, коників – нероб,що ведуть паразитичне життя.

Дуже мудро, по-народному дотепно, без жалю відповідає Мураха Конику:

Проспівав ти літо Боже,

Вдача вже твоя така,

А тепер танцюй. небоже,

На морозі гопака.

Справді народ осуджує гультяїв та нероб, часто висміює їхню легковажність та бездіяльність.

6. Робота над ілюстраціями.

Підберіть до кожного малюнка текст байки.

7. Творча робота.

Подумайте і скажіть, як би ви вчинили на місці Мурахи? (Міркування дітей).

- Чого міг навчити Мураха Коника-стрибунця?

- А що міг перейняти Мураха у веселого співунця?

VI. Підсумок уроку.

-Які недоліки людського характеру засуджує байкар? (Лінь, легковажність).

- А прислів я про працю ви знаєте?

( Бджола мала.а й та працює.

Хочеш їсти калачі,не сиди на печі.

Маленька праця краща за велике безділля.)

Ми вже знаємо, що в байках засуджували негативні риси людей.

VII. Домашнє завдання. Вивчити байку напам ять,намалювати малюнок до байки.

Перегляд файлу

Тема: Л.Глібов байка « Коник-стрибунець» ( 3клас)

Мета: розширити знання учнів про байку як жанр твору;удосконалювати навички читання за особами;вчити оцінювати вчинки дійових осіб, їх характер. Розвивати уяву, увагу, зв язне мовлення, допитливість. Виховувати бажання читати байки, бережно відноситися до природи та тварин.

Обладнання: портрет Л.Глібова, предметні малюнки, ілюстрації до байки Л.Глібова.

Хід уроку

І.Організація класу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Читання учнями байки Л.Глібова « Чиж та Голуб».

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про байку.

1.« Асоціативний кущ» ( на дошці напис  - Байка)

-         Я асоціації вам спадають на думку коли ви чуєте слово байка?

-         Діти  пригадайте що таке байка?

( Байка – це невеликий віршований або прозовий твір повчального характеру).

-         Хто найчастіше буває героями байки?

( Найчастіше героями байок бувають звірі і рослини).

ІV. Підготовка до сприймання нового матеріалу.

 Сьогодні ми познайоимося ще з однією байкою Л.Глібова « Коник – стрибунець»

Відгадування загадок.

-         Герої нашої байки, на відміну від попередньої, мають спільну ознаку –

вони комахи. А як – дізнаєтесь, відгадавши загадки.

1. Стрибунець пружинка-

Зелена в неї спинка-

З трави на стебелинку,

З гілки на стежинку. (Коник – стрибунець)

2. Прийшли робітники без сокир,

Побудували будинок без кутів.(Мурахи)

V. Сприймання нового матеріалу.

1.Читання байки учителем «Коник – стрибунець».

  Перевірка первинного сприймання.

- Мураха і Коник – стрибунець є персонажами нашої байки.

-  З яким проханням звернувся Коник до Мурахи?

- Хто з них був працьовитим?

- А хто – безтурботним?

     -         Які слова в байці звучать, як прислів я?

2. Словникова робота.

* Досхочу  - багато;

* Розкошував – вів розкішне життя, жив у достатку;

* Не вгаваючи ,співав – не перестаючи;

* Непереливки тому – скрутно, дуже погано;

*Гопак – народний танець;

* Проворний – швидкий;

*Байдуже  – не звертав уваги ні на що.

- Прослухайте як правильно читаються ці слова.

- Які з них вам незнайомі?

-Почитаємо ці слова « дощиком»

-Тепер спочатку разом почитають хлопчики, а потім дівчатка.

- Чи сподобалась вам байка?

-  Прочитати її самостійно.

3. Мовчазне читання байки дітьми.

Фізхвилинка

4. Повторне читання байки мовчки.

- Як описав життя Коника Л.Глібов? (Прочитайте)

- Як змінилась поведінка Коника?

- З чим це пов язане?

- Попробуємо передати ці зміни голосом, перечитавши байку в особах.

5. Характеристика головних героїв.

- Пофантазуйте, як провела б літо Мураха?

-Поміркуйте, якими зображено в байці Мураху,Коника?

-Серед записаних слів знайдіть ті, які характеризують Мураху ,Коника?

Розумний, веселий, байдужий, розсудливий, поміркований, лінивий, гультяй, працьовитий.

-         Кого схвалює автор,а кого засуджує?

-         Кого мав на увазі байкар Л.Глібов,розповідаючи про Коника і Мураху?

-         Від чого застерігає байка?

Байкар  гостро й дотепно висміює ледарів, коників – нероб,що ведуть паразитичне життя.

     Дуже мудро, по-народному дотепно, без жалю відповідає Мураха   Конику:

 Проспівав ти літо Боже,

Вдача вже твоя така,

А тепер танцюй. небоже,

На морозі гопака.

 Справді народ осуджує гультяїв та нероб, часто висміює їхню легковажність  та бездіяльність.

6. Робота над ілюстраціями.

Підберіть до кожного малюнка текст байки.

7. Творча робота.

Подумайте і скажіть, як би ви вчинили на місці Мурахи? (Міркування дітей).

- Чого міг навчити Мураха Коника-стрибунця?

-   А що міг перейняти Мураха у веселого співунця?

VI.  Підсумок  уроку.

-Які недоліки людського характеру засуджує байкар? (Лінь, легковажність).

-   А прислів я про працю ви знаєте?

( Бджола мала.а й та працює.

Хочеш їсти калачі,не сиди на печі.

Маленька праця краща за велике безділля.)

Ми вже знаємо, що в байках засуджували негативні риси людей.

VII. Домашнє завдання. Вивчити байку напам ять.

 

docx
Додано
26 березня 2018
Переглядів
5027
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку