Урок «Дівчинка, для якої ліс – рідний дім. Олесь Донченко «Лісовою стежкою». Образ головного персонажа; ставлення письменника до героїні»

Про матеріал

Мета. Формувати навички свідомого, швидкого та виразного читання, вміння виділяти голосом важливі для змісту в реченні слова, аналізувати, узагальнювати, робити висновки; вчити знаходити в тексті описи, складати словесний портрет.

Розвивати спостережливість, уяву; збагачувати словниковий запас.

Виховувати любов до рідного краю; захоплення красою природи в різні пори року.

Перегляд файлу

3 клас, урок № 9, літературне читання

Тема. Дівчинка, для якої ліс – рідний дім. Олесь Донченко «Лісовою стежкою». Образ головного персонажа; ставлення письменника до героїні

Мета. Формувати навички свідомого, швидкого та виразного читання, вміння виділяти голосом важливі для змісту в реченні слова, аналізувати, узагальнювати, робити висновки; вчити знаходити в тексті описи, складати словесний портрет.

Розвивати спостережливість, уяву; збагачувати словниковий запас.

Виховувати любов до рідного краю; захоплення красою природи в різні пори року.

Обладнання. Портрет Олеся Донченка, ілюстрація осіннього лісу

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Розчитування (п’ятихвилинне самостійне напівголосне читання додаткової літератури)

2. Перевірка домашнього завдання.

Детальний переказ оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком»

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1. Робота над загадкою.

В зеленім лісі побував

Якийсь художник – і поволі

Дерева перефарбував

У золотисто – жовтий колір. (Осінь)

- Якими словами можна охарактеризувати осінь?

2. Слово вчителя.

- Сьогодні ми заочно помандруємо в осінній ліс разом із відомим українським письменником Олесем Донченком

3. Робота над скоромовкою.

- А про що саме розповідатиметься в оповіданні ми дізнаємося вивчивши скоромовку.

* В’ється стежка - побережка

   Повз ріку по бережку

   Обережно в’ється стежка,

   Щоб не впасти у ріку.

   Скажіть, як звати співака? (Соловей)

- Про що розповідається у скоромовці?

- Отже, оповідання називається «Лісовою стежкою»

ІУ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ1

1. Про історію створення оповідання та про автора.

2. Перше читання твору.

І частина – вчителем

ІІ частина – учнями вголос

ІІІ частина – самостійно

- Хто головний герой оповідання?

3. Робота над першою частиною оповідання.

1) Напівголосне читання частини учнями.

- Зверніть увагу на зовнішність дівчинки.

2) Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

- Звідки йшла дівчинка? Якого вона була віку?

Зачитайте: - Коли і де відбувалися описані події? У що була одягнена дівчинка? Як описано її брови, очі, обличчя? Яке у неї підборіддя, ніс? Як ішла дівчинка?

4. Робота над другою частиною.

1) Читання «ланцюжком»

- Як звали дівчинку? Де вона зупинилася?

2) Робота з ілюстрацією.

- Зачитайте уривок, який відповідає змісту ілюстрації.

3) Вибіркове читання.

- Які в Улянки руки? Волосся? На кого була схожа дівчинка? Як її прозвали?

5. Робота над третьою частиною

1) Читання «буксиром»

- Що помітила Улянка в лісі?

- Як передано її здивування?

- Чи можна це вважати міркуванням, роздумом?

6. Добір заголовків (зошит)

І Дівчинка і стежка.

ІІ Зустріч зі струмком.

ІІІ Осінь у лісі

У. ПІДСУМОК УРОКУ

УІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 13 – 15, Виразно читати опис Улянки (1 група), переказувати ІІІ частину (2 група)

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
23 липня 2018
Переглядів
1670
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку