Урок " Ми мандруємо у казку"

Про матеріал

На уроці діти потрапляють у чарівний світ казок,знайомляться з казкою Братів Грімм "Зачарована красуня",визначають елементи чарівності,дізнаються про життєвий та творчий шлях Братів Грімм.

Перегляд файлу

 

                                  Урок з літературного читання у 3 класі

Тема : Ми мандруємо у казку

Мета. Проаналізувати чарівні перетворення як ознаку казки,закріпити вміння переказувати певні сюжети казки,характеризувати головних героїв,удосконалювати вміння орієнтуватися у змісті прочитаного. Розвивати увагу,пам'ять,творче мислення,уяву,фантазію. Виховувати людяність у кожної дитини, моральність її вчинків.

Обладнання: презентація до уроку.

ХІД УРОКУ

I   Організація класу 

 Усміхнемося сонечку:

Здрастуй,золотаве!

Усміхнемося один одному,

Погляньмо ласкаво!

Хай сьогодні в кожне серце

Казочка додасть тепла!

А ми гостям усміхнемося,

Побажаємо добра.

-Сідайте,дітки,які люблять казки.

II  Повідомлення теми і мети уроку

- Зараз у нас урок читання. Який розділ ми почали вивчати?Сьогодні ми продовжимо нашу подорож.А щоб наш урок був плідним,я пропоную працювати під девізом.

Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.

-Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

-Щоб потрапити у нову казку-ми повинні отримати перепустку. Для цього слід пригадати,що ви знаєте про казку. (Вправа «Мозковий штурм»)

Діти за превильну відповідь отримують смайлик.

-Які особливості чарівних казок?

-А щоб почати нашу мандрівку,слід намалювати,який настрій ви маєте.

-Молодці , а ось вам нагорода за ваші знання-чарівна паличка .

 

Коли б чарівником я став

Хоч ненадовго,хоч на день,

Тоді чимало добрих справ

Звершив би я для всіх людей

(Учні передають паличку і говорять ,що б зробили,якби були чарівниками)

III  Актуалізація опорних знань

1.Мовна розминка

- Жодна людина не може гарно читати,якщо у неї слабкі легені та очі.Тому ми проведемо вправи  для розчитування.

1. Промовляння скоромовки  «Дощиком»

Котик Лапанчик муркоче на лаві,

Клава на лаві , і котик на лаві –

Лагідно казку розказує Клаві.

  • Який звук найчастіше повторюється в цій скоромовці?

2. Робота з деформованим реченням-прислів’ям

Маленькі  додають казки багато розуму.

  1. Читання анаграм: казарм, сакра , долюжер, роковане,  річавник.

2.Перевірка домашнього завдання

-Яку казку ми вже опрацювали?Хто головний герой казки?Давайте дамо йому характеристику.Який кіт?

Вправа«асоціативнийкущ»(непосидючий,кмітливий,винахідливий,дбайливий,хоробрий,сміливий,хитрий)

-Який епізод казки ви намалювали і чому?

-Які права порушуються у цій казці?Вправа «Прес»

-Наскільки добре ви засвоїли зміст казки,покажуть тести.

Тести

1.Старший син забрав собі …

а)осла; б)кота; в)млин

2.Кіт попросив у молодшого сина…:

а)шматок мяса; б)шляпу; в)торбинку

3.Кіт ловив кроля у …:

а)гайку; б) садку; в)полі

4.Щоб бути щасливим усе життя,Маркіз повинен…:

а)зловити куріпку; б)викупатися в річці ;в)сховати свій одяг

5.Справжнім хазяїном усіх земель,де проїздив король був…:

а)маркіз Каракас ;б)кіт у чоботях; в)людожер

6.Король запропонував маркізу стати його…:

а)кухарем; б)придворним ;в)зятем

Самоперевівка та виставлення оцінок.

1б,2в,3а,4б,5в,6в

Фізкультхвилинка «Читачі»

IV  Робота над новим матеріалом

1.Чарівник змахом своєї палички зачаклував слова, заховав голосні звуки. Розчаклуйте їх! З_ч_р_в_н   кр_с_н_

-Хто її написав,ви визначите за допомогою вправи

«Морський бій»

2. Вступне слово вчителя.

- Ця казка особлива тим, що її написали два брати – Якоб і Вільгельм Грімм. Їхні казки чудові змістовні, вони зацікавили увесь світ. Напевне і ви не раз чули назви творів цих братів :»Бременські музиканти», «Золота гуска», «Білосніжка».

  3.Біографія братів Грімм(робота в парах-учні складають речення з окремих слів,по черзі зачитують,а вчитель демонструє презентацію.)Брати Грімм народилися в родині чиновника в місті Ганау. Батько їх був адвокатом в Ганау.Він займався юридичними питаннями. Старший, Якоб, народився 4 січня 1785 року.Молодший  Вільгельм  народився 24 лютого 1786 року. 
З раннього віку брати були пов`язані тісними узами дружби.Ця дружба  була міцною все життя. Батько братів помер в 1796 році.  Завдяки допомозі тітки ,брати змогли закінчити навчання.Вони дуже хотіли вчитися. Їх дуже цікавила література.Обидва брати спочатку працювали в бібліотеці.Потім переїхали до Берліну. Там працювали викладачами в академії.За своє життя написали безліч творів. Вони увійшли до збірки "Дитячі і сімейні казки".
4. Робота над казкою братів Грімм «Зачарована красуня»

1) Підготовка до читання. Словникова робота.

Слова із «Словничка-сундучка»

Бідкалися ,обдивлялися, людський, справдитися, нетямився,наприкінці,доброчесність,бенкет,не до снаги,прихильні,дивовижні,веретено,кужіль,спіткає,вежа.

2) Читання казки комбінованим способом.

а)Читання вчителем

б) читання вголос «ланцюжком» 

в)читання мовчки.

3.Перегляд мультфільму.

4.Відповіді на питання. Вибіркове читання.

     -    Хто герої цієї частини казки?

  • Чому бідкалися король і королева?
  • Що сказала жаба королеві?
  • Кого запросив король на родини і з якою метою?
  • -Скільки чарівниць жило у королівстві?
  • Яке побажання мала 12 чарівниця?
  • З яким побажанням звернулась 13 чарівниця?
  •  Який наказ видав король?
  •  Кого зустріла дівчинка, коли їй виповнилося 15 років?
  • Що трапилося з королівною?

5. Вправи на розвиток швидкості читання.

1) Відшукати і зачитати споріднені слова до слова королева

2) Читання вправи « Доповнити речення»

І сталося так, як…

Коли одинадцята …

І ось того дня…

Бо королева росла…

     Вмить вона впала

V   Підсумок уроку

-До якого виду належить ця казка і чому?

  • Чим зачарувала вас ця казка?
  • Хто вам сподобався і чому?

-Як би ви назвали цю частинку казка?

Гра «Закінчи речення»

Cьогодні на уроці мені сподобалося…

VI  Домашнє завдання

1в.-читати і ставити запитання за змістом

2в.-читати та переказувати цю частину.

Заключне слово вчителя :

Казка-чарівний світ,мудрості криниця,

Хай живе мільйони літ і не замулиться,

Хай навчає люд завжди,як по правді жити,

Щиру дружбу берегти ,рідний край любити.

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Заєць Людмила
Додано
22 вересня 2018
Переглядів
2067
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку