Урок "Перевір себе. Повторення вивченого. Швидкість тіла у рівномірному прямолінійному русі»

Про матеріал
Конспект показового уроку математики у 4 класі вчителя початкових класів Конотопського ліцею №5 Чернявської Наталії Миколаївни
Перегляд файлу

Конспект показового уроку математики у 4 класі вчителя початкових класів Конотопського ліцею №5

 

Тема. Перевір себе. Повторення вивченого матеріалу за темою «Швидкість тіла у рівномірному прямолінійному русі»

Мета. Узагальнити та систематизувати знання з вивченої теми; розвивати логічне мислення, кмітливість, культуру математичного мислення, пам'ять; виховувати вміння і навички міркування, самостійність, інтерес до предмета, впевненість у собі, колективізм.

Тип уроку. Узагальнення та систематизації знань

Обладнання. Мультимедійна презентація, картки, підручник «Математика, 4 клас» (автори А. Заїка, С. Тарнавська), світлини рідного міста.

Хід уроку

  1.               Організація класу

     Створення позитивного психологічного клімату класу (метод “Долоньки”)

  1.               Актуалізація опорних знань
  1. Каліграфічна хвилинка

- Запишіть дату 14.03.2023.

  1. Робота в групах

- Зберіть пазли  відповідно до порядку цифр сьогоднішньої дати.

 

 

 

 

 

Ключ до завдання

1

4

0

3

2

0

2

3

К

О

Н

О

Т

О

П

Конотоп (станція) — Вікіпедія

 

 

 

 

- Яке слово зашифроване у записі дати?

- Складіть речення зі словом Конотоп.

- Які геометричні фігури отримали? Охарактеризуйте їх.

  1.               Повідомлення теми та мети уроку
  •                   Історичний опис м. Конотоп Сумської областіСьогодні на уроці ми будемо повторювати вивчену тему та дізнаватися цікаві факти про Конотоп
  1.               Перевірка ДЗ
  •                   Яке значення першого виразу?

2943 : 9 * 5 = …     (1635)

  •                   Дане число важливе для нашого міста. Це рік заснування Конотопа.
  •                   Конотоп, Проспект Мира, 10 — Фото — PhotoBuildingsЯке значення другого виразу?

3424 : 8 * 5 =…    (2140)

  •                   А це довжина проспекту Миру – головної вулиці нашого міста.
  •                   Що було потрібно знайти в задачі № 329?

(Відповідь: швидкість автобуса 64 км/год)

  1.               Мотивація навчальної діяльності (метод «Мозковий штурм»)
  • Що таке швидкість?
  • Якими приладами вимірюють швидкість?
  • Назвіть одиниці вимірювання швидкості.
  • Який знак замінює похила риска у записі км/год (м/с)?
  • Якими літерами латинського алфавіту позначаються відстань, швидкість і час?
  • За допомогою яких формул знаходяться відстань, швидкість і час?
  1.               Удосконалення та закріплення вивченого матеріалу

Конотопський трамвай — ВікіпедіяРобота учнів біля дошки.

Задача №1. Довжина трамвайних ліній нашого міста 28 км. Трамвай їх може подолати за 2 год. Яка швидкість трамвая? (14 км/год)

Відчути місто: mission (im)possible – Конотоп.City

Задача №2. Знайдіть довжину річки Єзуч, якщо човен пропливає річку за 4 год зі швидкістю 12 км/год. (48 км)

 

 

Задача №3. Найдовша вулиця нашого міста – Успенсько-Троїцька. Її довжина 3400 м. За скільки хвилин велосипедист, рухаючись зі швидкість 200 м/хв подолає цю відстань? (17 хв)

 

7.                 Фізкультхвилинка (Руханка з Патроном) https://youtu.be/foFUavVgKg4

8.                 Робота з підручником

Виконання № 332

-                     У якому випадку ми говоримо про відстань, а в якому – про довжину?

-                     Знайдіть довжину своєї ручки.

-                     Яка відстань між учнями, які стоять по обидва боки дошки?

 

Виконання № 333

 

  •                   Який рух об’єктів є прямолінійним? Чому?

 

 

  1.               Розв’язування задачі (прийом «Я – вчитель»)

Із Конотопа до Києва, рухаючись прямолінійно, вирушив автобус зі швидкістю 60 км/год. Одночасно йому назустріч з Києва виїхав автомобіль зі швидкістю 70 км/год. Вони зустрілись через 2 години.

Знайдіть відстань між містами. (260 км)

  1.          Виконання завдання на вибір (робота у в парах)

Виконання № 337 або № 341

.

 

  1.  Підсумок уроку. Домашнє завдання: с.73 №339, №340
  2.  Рефлексія.

Розкажи про свою роботу на уроці за схемою.

 

docx
Додано
12 березня 2023
Переглядів
397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку