Урок-подорож із математики у 4-му класі

Про матеріал
Урок математики з використанням ІКТ. 4 клас Тема. ВодоймиУкраїни. Знаходження числа за значенням дробу. Задачі на знаходження числа за значенням дробу і дробу від числа.
Перегляд файлу

                            Урок математики з використанням ІКТ. 4 клас

Тема. ВодоймиУкраїни. Знаходження  числа за значенням дробу. Задачі  на знаходження числа за значенням дробу і дробу від числа.

Мета: формувати  вміння  учнів знаходити число за значенням дробу і дріб від числа, вчити розв’язувати   задачі,  які включають знаходження числа за значенням дробу і дробу від числа; ознайомити учнів  з водоймами, які є на території України; розвивати навички самоконтролю, увагу, мислення; формувати комунікативну компетентність; виховувати старанність у навчанні, допитливість, бажання берегти і примножувати багатства рідної землі.

Тип уроку: урок формування вмінь і навиків

Форма проведення: урок-подорож

Обладнання: комп’ютер, телевізор, мультимедійна презентація на тему «Водойми України»,  смайлики  для визначення настрою, тестові завдання, записи на дошці. 

                                                       Хід уроку   

І. Організація класу    

               – Який урок ми розпочинаємо, діти?

 

                                                                                (Слайд №1)                                                                  Емоційне налаштування учнів на роботу на уроці

Учитель.   Подивились всі на мене,

                   Усміхнулися усі.

         Хто готовий до роботи? (піднімають руки)

         Бачу, ви всі молодці.

                   Як ми будем працювати?

Учні.         Дружно і активно.

Учитель.  А у зошитах писати?

Діти.          Охайно і красиво.

Учитель.  Як же будете відповідати?

Діти.          Швидко, точно, вміло.

Учитель.   Тож часу не гаємо,

Учні.          Урок наш починаємо.

  • З яким настроєм, діти, ви приступаєте до роботи? Позначте свій настрій на смайликах, які лежать у вас на партах (Слайд №2)
  • У кінці уроку ми обов’язково порівняємо, чи змінився ваш настрій?

ІІ. Активізація  і корекція  знань учнів

  • Я дуже хочу, щоб сьогодні ми провели  цікавий і незвичайний урок.
  • А щоб дізнатися, про що йтиме мова на уроці, вам потрібно виконати  вправи для усного рахунку та розгадати ключові слова.

  Усний  рахунок

1.Гра «Математичні ланцюжки» (Слайд №3)

120:10         24∙10        100:2         25∙4        70+80                 48:4         50+40

       –4             :6               ∙7            +900         :3                      ∙3             :30

       ∙100           ∙4             –150         :10            ∙4                     :9             ∙100

      –650          :10            :4            :5             :100                    ∙25            :5

       150            16              50             20              2                   100            60

         и              о               о               д                 в                    м             й

Хвилинка каліграфії

  • Запишіть числа у порядку зростання і прочитайте перше ключове слово.

(Ключове слово: Водойми).

2. Знайти частину від числа (слайд №4)

             1 год = …хв                  1 кг =…г                  1  доби = … год               1  хв =…с       

             4                                     2                               3                                       10              

 

                          1 ц =…кг                              1 год = …хв                      1т =…кг

                          5                                            5                                         4

  • Утворіть із розсипаних літер третє ключове слово.

(Ключове слово: У К Р А Ї Н И ).

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

   Отже, про що ми будемо говорити на уроці? (Слайд №5)

 Ми будемо  уявно подорожувати просторами нашої рідної  Батьківщини і знайомитися з водоймами, які є на її території. 

А працювати будемо над вмінням знаходити число за значенням дробу і дріб від числа та вмінням розв’язувати задачі, які включають знаходження дробу від числа.

Метод «Мікрофон»

-Як називають числа у дробі?

-Що означає чисельник?

-Що означає знаменник?

Мотивація навчальної діяльності

-Де в житті нам знадобляться знання про обчилення дробів?

 

ІV. Розвиток математичних знань і вмінь учнів

  •    Почнемо наше знайомство з водоймами України з математичного диктанту.
  1. Математичний диктант

 

                            

Площа Чорного моря становить приблизно 429 000 км2, а Азовського моря (найменшого моря у світі) – у 10 разів менша. Яка площа Азовського моря?   

                                                                    

м.Херсон займає площу 135 км2  . Це на 14 км2  менше за озеро Ялпуг (найбільше в Україні). Яка площа озера?

                                                     

 

Озеро Світязь найглибше в Україні. Глибина 58м. Перлина Карпат озеро Синевир має глибину на 34м менше. Яка глибина озера Синевир?

 

                         

          Річка Десна має довжину 1130км. Це на 231км менше за Дністер. Яка довжина    річки Дністер?

                            Самоперевірка   (Слайд №10)

 

 

-Як знайти дріб від числа?

                                               

2.Знаходження частини від числа (Математика з другом)  (Слайд №11)

Ви добре попрацювали, тому я вас познайомлю з унікальним озером. (Слайд 12)

Біле озеро  розташоване в Рівненській області. Воно невеличке за розміром – довжина і ширина 3км. Білим його назвали через туманну погоду, характерну для водоймища. Цікаво, що в наш час рідко зустрінеш, вода в Білому озері дивно чиста і прозора. У глибину майже на 2 метри можна розглянути все, що відбувається у воді.

V. Фізкультхвилинка

  • Ви всі добре працювали, тож настав час відпочити.

                                                                          

 

3.Розв’язування задач на знаходження  числа за значенням дробу.

1.Фронтальна робота

        Задача №788                                                                 

Розгляньте малюнок і прочитайте умову задачі.

-Які компоненти відомі? (6см -3/5 АВ)

-Що означає число 5?

-Що означає число 3?

-Що питається в задачі?

-Про що дізналися у першій дії?

-Про що дізналися у другій дії?

-Який висновок можна зробити

Прочитайте правило.

   (Слайд13)

Виступ учня.

Дніпро – найбільша в країні і третя за величиною в Європі річка. Вона бере початок на півночі Смоленської області і котить свої води до Чорного моря через Росію, Білорусь, Україну. У межах України довжина Дніпра складає 945 км. Найбільшими притоками Дніпра є Прип'ять і Десна. Меншими за величиною є Тетерів, Ворскла, Рось, Самара, Інгулець. Усього у басейні Дніпра – 1424 притоки.

2Робота в групах

Задача (слайд14)

У межах України довжина річки Дніпро 945 км. Це 3/7 від усієї довжини річки. Яка довжина Дніпра?

Один учень коментує розв'язання на дошці.

-Які водойми є у Херсонській області? Дніпро 200км, Інгулець 180км.

- Озеро Сіваш найсолоніше.  Завдяки мікроводоростям  Дуналіела Саліна вода має рожевий колір. (слайд16)

-На початку 20 ст. кількість річок в області досягала 350. Після побудови Дніпрогесу і Каховського водосховища . їх кількість значно зменшилася і продовжує зменшуватися.

Зараз ця кількість становить тільки 2/10 від 350. Обчисліть кількість річок в Херсонській області на сьогоднішній день. (350:10х2=70)

3.Самостійна робота

VI. Узагальнення і систематизація знань учнів

-Що треба нам робити для збереження прісної води?

Екологічні задачі     усно   (Слайд №17)

  1.   У квартирі несправний кран, з якого за годину витікає склянка води. Скільки чистої води витікає за добу?
  2. 1л стічних вод приводить у непридатність 100л чистої води. Скільки чистої води приведе в непридатність 5л стічних вод?

                                           Самоперевірка (Слайд №18)

24скл.     500л

VІI. Підсумок уроку. Рефлексія

      - Ось така красива і дивовижна наша  українська земля.

-Чи сподобався вам, діти наш урок?

-Який настрій ви маєте в кінці уроку?

-Покажіть його на зворотній стороні смайликів.

-Які факти про водойми України вам запам’яталися найбільше?

-Чи хотілося вам  дізнатися  про інші водойми України?

-Що для цього потрібно робити?

А ще, діти всім нам слід пам’ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми не будемо берегти природу і дбати  про неї.

                                

 

 (Слайд №19)

 

VІІI. Домашнє завдання: с. 130, вправа, 795, вправа 796 (Слайд № 20).

                                               Діти  молодці!        (слайд 21)

 

doc
Додано
29 травня 2020
Переглядів
1047
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку