Урок, презентація "Я пізнаю світ"

Про матеріал
Урок для 1 класу НУШ "Я пізнаю світ" тема "Рослини". Урок розроблен самостійно, деякі матеріали взяті з інтернету
Перегляд файлу

Міністерство освіти і науки України

 

 

 

 

 

 

Інтегрований урок у 1 класі

«Я досліджую світ»

Тема: «Рослини»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема тижня. Для чого потрібні рослини?

Тема дня. Рослини.

Мета. Ознайомити учнів із різноманітним світом рослин, учити порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; розвивати спостережливість, логічне мислення, мовлення, пам'ять; виховувати любов до природи.

Очікуванні результати: учні знають ознаки, властиві живій природі, умови, необхідні для росту і розвитку рослини; умітимуть класифікувати рослини на дерева, кущі, трави.

Обладнання: підручник, малюнки рослин, дидактичні матеріали, музичний супровід

Тип уроку: ознайомлення з новим матеріалом

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1. Привітання

Промінь падає в долоні –

Другу усміхнись.

Очі у неба бездонні –  

За руки візьмись.

Шелестить над нами листя –

Весело стрибай.

Хвиля мружиться іскристо –

Тож і ти моргай!

Вже метелик не сумує –

З радістю танцюй.

Квіти хтось комусь дарує –

Тож і ти даруй.

2.Групове заняття.

- Ми з вами пограємо у гру «Збери ромашку» (Додаток 1).  Перед тим як стати у кола, кожен із вас візьме пелюстку, яка лежить на парті (заздалегідь покласти). Узяли, стали у коло, а тепер подивіться: на звороті пелюстки написана буква. Вам потрібно сказати комплімент, що починається на цю букву, і прикріпити на середину квітки та передати своєму товаришу.

- Я  починаю перша: у мене середина квітки і тут написана буква «Р».

- Тетянка сьогодні радісна (передаю далі)

- Ми з вами зібрали квітку, ви всі розумнички! (прикріпляємо на дошці)

3. Щоденні новини.

-Який місяць?

-До якої пори року відноситься?

-Яке сьогодні число?

-Сьогодні на вулиці тепло чи холодно?

-Яке повітря? (тепле, холодне; сильне, слабке, помірне)?

-Який стан неба?

-Чи були сьогодні вранці опади?

4. Обмін інформацією.

-Оленці сподобалася пісня про квіточки і вона пропонує нам її послухати. (прослуховування пісні «Квіточки», слова і музика Алли Бінцаровської) (Додаток 1.1)

-Про шо співається у пісні?

-Назви яких квітів ви запам’ятали?

-З ким порівнюють квіти?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Гра «Що це …?»

Треба відгадати загадки, відповіді записати у кросворд, і ми з вами дізнаємося тему уроку. (Малюнки рослин і кросворд ( кросворд заповнює вчитель). Додаток 2.) (Діти знаходять малюнки рослин у себе на парті і той,  у кого дана рослина є прикріплює на дошці)

1.Виросли у лузі сестрички маленькі.

Очі в них жовті, а вії – біленькі.  (Ромашка)

2.Із зеленого вівса

В літні дні та ночі,

Дивляться у небеса

Голубенькі очі. (Волошки)

3.На сонечко схожий і сонце я люблю,

За сонцем повертаю голівоньку свою. (Соняшник)

4.Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло. (Кульбаба)

5.Лист різний із оксамита.

Соком ягідка налита,

А для хворої дитини

Кращі ліки – чай з … (малини)

6.Навесні цвітуть мої свічі,

Заглядають сонцю у вічі,

А під осінь ті свічки

Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)

7.Хто ж ті ягоди не знає,

Від застуди їх приймає.

На кущах вони висять.

І, як маків цвіт, горять.

Тільки це не є малина,

Що за ягода? (Калина)

  • Прочитайте слово, написане зеленими літерами. (Рослини)

ІІІ. Оголошення теми уроку.

  • Сьогодні ми будемо вивчати найпоширенішу на  Землі, найбільшу за кількістю видів, найкращу групу. Це рослини. Тож тема нашого уроку - рослини.
  • До якої природи відносяться рослини? (До живої)
  • А чому? Обґрунтуйте свою думку. (Як і всі живі організми вони живляться, дихають, ростуть, розмножуються, відмирають.)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Робота в групах .

- Нам треба поділитися на групи. Кожен з вас з дерева зірве горіх і сяде за той стіл, якого кольору горіх (горіхи відрізняються за кольорами (Додаток 3)).

- Нещодавно ми з вами ходили на екскурсію у парк. Що нас оточувало?  (Нас оточували рослини).

- Які зміни відбулися з рослинами взимку? (На рослинах немає листя, вони стоять голі, вкриті інеєм)

- Хто скаже мені чи всі рослини схожі? (Ні)

- А чим вони різняться? (Є великі з одним стовбуром, а є трішки менші, і в них багато стебел)

- У вас на столах  малюнки рослин, вам треба їх розподілити на групи за будовою. Який висновок зробимо? (Додаток 4)

  • Є рослини у яких стебла  міцні, дерев’янисті. Назвімо одним словом ці рослини. (дерева).

Висновок.  Дерево має одне міцне, дерев’янисте стебло – стовбур.

  • Назвіть рослини, у яких кілька міцних дерев’янистих стебел. (кущі)

Висновок. У куща кілька міцних дерев’янистих стебел.

  • Залишилися рослини, у яких стебла м’які, соковиті. (трав’янисті).

Висновок. Трав’янисті рослини мають м’які, соковиті стебла.

2.Робота в парах.

Метод «Прес» (Додаток 5)

Кожна пара отримує малюнок, на якому зображено рослину. Потрібно визначити, до якої групи вона належить, і прикріпити її на відповідне місце на дошці. Потім пояснити, чому саме до цієї групи ви її віднесли. Відповідь за зразком. Наприклад:

  •    Я вважаю, що смородина – кущ, тому що в кущів від кореня росте кілька дерев’янистих стебел. У смородини кілька стебел. Таким чином, смородина - кущ.

3.Робота в групах.

- Далі продовжуємо роботу в групах. Кожен із вас з дерева зірвав горіх , поверніть на інший бік і ви побачите  значок.

 

-  У нас  три групи           «Тепло» ,         «Повітря»,           «Паросток»

 

3.1.Постановка мети дослідження.

- Необхідно дослідити, які умови потрібні для росту і розвитку рослини. Зробити висновки. Для цього я взяла паростки квітки долихос (різновиди в’юнових рослин),  порожню  склянку, склянку з водою і склянку з ґрунтом.

Група «Паросток» одну рослину поставе у порожню склянку, другу  у склянку  з водою і третю посадить у склянку з ґрунтом. І протягом 10 хвилин спостерігайте і зробіть висновки, що потрібно рослині, щоб вона не зів’яла.

  • У цей час група «Тепло» прочитає нам текст, про те, що рослині допомогло вирости.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Що поцілувало рослину?
  • Що обвіяло рослино, щоб не було спекотне?
  • Що напувало рослину і чим?
  • Хто пролетів над рослиною?

Група «Повітря» працюватиме з конструктором LEGO, з якого зробить нам дерево чи кущ.

- А зараз повернімося до нашої квітки.

- Що сталося з нашою квіткою при різних умовах? (Квітка, яка була у склянці без води і ґрунту, зів’яла. Квітка, яка була у склянці з водою, не  зів’яла, і рослина, яку ми посадили у ґрунт, не зів’яла.  З цього ми можемо зробити висновок, що рослинам для  росту   і розвитку  потрібен ґрунт,  вода, тепло, повітря, світло, поживні речовини. Тільки в цих умовах рослина буде рости і розвиватися).

4. Фізкультхвилинка.

Гра-вправа може супроводжуватися  відповідними фразами, що коментують кожну дію, або створюється ефект австралійського дощу, діти виконують мовчки:

— Чи знаєте ви, який тропічний дощ?

— Піднімається вітер (потираємо руки).

— Падають перші краплини дощу (клацаємо паль­цями).

— Почалася злива (плескаємо долонями по стег­нам).

— Злива перетворилася на бурю (тупаємо).

— Ось буря стихає (плескаємо долонями по гру­дині).

— Стихає злива (плескаємо долонями по стег­нам).

— Закінчується дощ, падають останні краплі (кла­цаємо пальцями).

— Шумить тільки вітер (потираємо долоні).

— Австралійський дощ скінчився. Сонце! (Діти підносять руки вгору).

- Діти, такий дощ буде корисний для нашої квітки? (Ні)

V. Закріплення і усвідомлення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником (с. 14)

Читання правила «Запам’ятай»

2. Дидактична гра «Четвертий зайвий».

Треба визначити, яка рослина зайва. (Додаток 4)

3. Розвиток зв’язного мовлення

«Квіти з літер» (Додаток 5)

  • Роздивіться ці незвичайні квіти.
  • З’єднайте у кожній білій квітці приголосний звук із голосним та прочитайте склади. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки синім олівцем, а голосні - червоним.
  • У жовтих квітках прочитайте слова, починаючи з букви, що знаходиться в середині кожної квітки. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки синім олівцем, а голосні червоним.

3. Розвиток логічного мислення.

3.1.Математична галявина (Додаток 6)

Розфарбуйте квіти: з парними числами – жовтим, з непарними – синім.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • На які три групи поділяються рослини?
  • Що потрібно рослині для росту і розвитку?
  • У народі кажуть, що кожна людина у своєму житті повинна посадити хоча б одне дерево. Де б ви не були, ви повинні пам’ятати, що не можна топтати траву, ламати дерево, зривати квіти.

 

Он повзе мурашка, ось хлюпоче річка.

Не ламай ромашку, не топчи травичку,

В зелені діброва, в китицях калина,

Глянь, яка чудова наша Україна!

 

  • Який настрій у вас наприкінці уроку? Підійдіть до куточку настрою та визначте свій настрій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

О

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Л

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

И

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Н

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

И

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

 

Додаток 5

 

 

 

Т     Ф

В     У     Н

Ш

 

 

 

 

 

 

М    П

Р    Е    С

Б

 

 

Р    М

С     А    К

Б

 

 

 

Б

 

А         А        Р

 

                 Ж    У

 

 

 

 

 

К

 

І           Е           С

 

М     О

 

 

 

 

 

О

 

Л       І       В

 

Г     А

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 6

 

 

15                            5                                      7                             9                               1

 

 

 

 

2                                 6                                  10                          8                                4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Список використаної літератури

docx
Додано
4 вересня 2019
Переглядів
2274
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку