Веселівський ліцей
Повторення та узагальнення знань із теми
« Квадратні корені. Дійсні числа»
Підготувала:
Вчитель математики
Беденко Наталія Борисівна
Тема: Узагальнення й систематизація знання з теми « Квадратні корені. Дійсні числа»
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми « Квадратні корені. Дійсні числа»; перевірити рівень засвоєння знань із теми шляхом проведення комп′ютерного тестування; розвивати пізнавальну діяльність учнів, їх комунікативні здібності; виховувати інтерес до вивчення математики.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знання.
Обладнання: ПК, карточки.
ХІД УРОКУ
II. Повідомлення теми і мети уроку.
III. Перевірка домашнього завдання.
IV. Актуалізація опорних знань
Переглянути комп′ютерну презентацію «Квадратні корені» та дати відповіді на поставлені запитання. (Робота в парах)
V. Огляд типових вправ
1.Не виконуючи побудови, визначте, які з наведених точок належать графіку функцій у= х2? у=?
а)А(0,2; 0,04); г)D(0;0);
б)В(1;1); д)F(100;10);
в)С(-1;1); е)К(-2;-4).
2.При яких значеннях а має зміст вираз:
а); б); в); г);
3.Серед наведених чисел виберіть ірраціональні:
-3,5; ; 0,4(15) ; -2; 0,1010010001…; ; π.
4.Знайдіть значення виразу:
а) ; б); в)∙; г).
5.Спростіть вираз:
а)√64х6, якщо х<0; б)√0.25х2, якщо х >0.
6.Звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу:
а); б); в).
7.Скоротити дріб:а) ; б).
VI.Комп′ютерне тестування
VII.Розв′язування вправ
1.Побудувати графік функції у= х2, у=. (Робота в парах)
2.Математичне лото.
3.Розв′язування задач із збірника для ДПА з математики
1)Порівняйте числа і 3.
а)< 3; б)> 3; в)= 3; г)≥3.
2.Чому дорівнює значення виразу (6)2.
а)18; б)36; в)54; г)108.
3.Яке із даних чисел є числом раціональним.
а); б); в); г).
4.Спростіть (-3)(+3).
а)25; б)19; в)31; г)37.
|
а |
б |
в |
г |
1 |
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
5.Обчисліть значення виразу (- )2.
6.Спростіть - .
VIII. Підбиття підсумків уроку
Що повторили? Чого навчилися?
IX. Домашнє завдання
Повторити §14-18. Розв′язати №857(в), с.179 ВI