"Здоров’я – найдорожчий скарб людини".

Про матеріал
Позакласний захід сприяє допомозі дітям усвідомити , що здоров’я – це великий дар не тільки для людини , а й для всього суспільства , сім’я – це осередок збереження і зміцнення здоров’я ; Удосконалювати навички техніки читання, збагатити словниковий запас слів; Розвивати мовлення, память, увагу; Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Перегляд файлу

 

Тема. Здоров’я – найдорожчий скарб людини.

Мета. Допомагати дітям усвідомити , що здоров’я – це великий дар не тільки для людини , а й для всього суспільства ,  сім’я – це осередок збереження і зміцнення здоров’я ;

Удосконалювати навички техніки читання, збагатити словниковий запас слів;

Розвивати мовлення, память, увагу;

Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання. Сонечко з промінчиками , загадки , вірші ,сценка “ Ми – вітаміни”, таблиці, фрагмент із вірша К. Чуковського “Мийдодір” , вправи з обручами , ігри , пісні.

План заходу:

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань.
  1. Проблемна ситуація.
  2. Дискусія “ Яка дорога краща.”
  1. Оголошення теми і мети заняття.
  1.  Слово вчителя.

IV. Основна частина.

  1.  Робота із прислівями
  2. Слово вчителя.
  3. Вчитель викладає промінчик з надписом РЕЖИМ ДНЯ

         Виступ учениці.

  1. Промінчик ЗАРЯДКА

Виступ учня.

  1. Промінчик ЧИСТОТА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

Читання учнями коротких порад ланцюжком.

Сценка “ В гостях у Мийдодіра “ .

  1. Промінчик  ЇЖА – ДЖЕРЕЛО РОСТУ ТА ЗДОРОВ’Я

Виступ учениці.

Сценка “ МИ – ВІТАМІНИ “

  1. Промінчик  АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК 

Учень пропонує гру .  Гра “ Совонька “

  1. Підсумок заходу.

Хід заняття

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань.
  1. Проблемна ситуація.

   - Діти , уявіть собі , що ви заблукали в густому непрохідному лісі . І ось перед вами з’явилось три дороги . Кожна може вивести з лісу за певних умов. - Запишіть на аркушах , яку дорогу ви оберете і чому саме її.

  1.  Дискусія “ Яка дорога краща.”

    Учні висловлюють свої міркування , роблять відповідні висновки .

  1. Оголошення теми і мети заняття.
  1.  Слово вчителя .

Читання зашифрованого слова «здрв» (здоровя)

    - Прочитайте зашифроване слово та дізнаємося тему сьогоднішнього виховного заняття .

      ?        - найдорожчий скарб . (Здоровя – найдорожчий скарб)

- Чому кажуть , що здоров’я – найдорожчий скарб ?

   ( Відповіді учнів. )

IV. Основна частина.

  1.  Робота із прислівями

   Які прислів’я знаєте про здоров’я ?

   Попрацюйте з деформованими реченнями, прочитайте прислівя про здоровя, поясніть їх значення.

   1.  всьому Здоровя – голова. (Здоров’я – всьому голова).

   2.багатство - здоровя Найбільше.  (Найбільше багатство – здоров’я).

   3. за купиш не гроші Здоровя. (Здоров’я за гроші не купиш).

   4 лінь - здоровя, праця – хвороба. (Праця – здоров’я , а лінь – хвороба).

   5. дух здоровому тілі У дух. (У здоровому тілі здоровий дух).

   6. здорово все Здоровому. (Здоровому все здорово).

   7. доки новий, доки молодий, а здоровя – Бережи одяг. (Бережи одяг , доки новий , а здоров’я - доки молодий).

   8. гіркий і мед Хворому. (Хворому і мед гіркий).

   9. хто його втратив знає той, здоровя Вартість. (Вартість здоров’я знає той , хто його втратив).

   10. не дбаємо, плачемо Здоровя маємо - , а втративши. (Здоров’я маємо – не дбаємо , а втративши – плачемо).

   11. все інше б здоровя, наживемо Було. (Було б здоров’я , все інше наживемо).

  1. Слово вчителя.

                Всі ви радієте гарному сонячному дню , теплому дощику , зеленій травичці , гарним квіточкам , веселим пташкам . Із задоволенням їздите на велосипеді, граєте в м’яча , бігаєте . Вам неприємно , коли вас ображають , коли чуєте лайку .

                Придивіться до сонечка , яке на дошці : чого немає в нього ? Якщо ми гарно працюватимемо , то у нашого сонечка з’являться промінчики. А зараз привітаємо сонечко гарною піснею .

     ( Звучить пісня “ Сонечко “ , сл . Л . Реви , муз . Ю . Рожевської ) .

1.     Спало сонечко у річці ,

Ранком вмилось у водичці ,

Хмароньками утиралось ,

Травам , квітам посміхалось .

    Приспів:

 Сонечко, сонечко ,

 Здрастуй , любе сонечко ! ( 2 р . )

 

2.     Разом з сонечком я встану ,

Гарно вмиюся під краном ,

Рушничком своїм утруся :

- Добрий день , - скажу матусі .

 

    Приспів .

 

                  Для того, щоб зміцнювати здоров’я , рости здоровими - потрібно вести здоровий спосіб життя .

                  Промінці нам допоможуть дізнатися про основні способи здорового життя.

Зашифрована назва 1-го способу здорового життя.

   Причитайте зашифровані слова «жимре няд». (режим дня)

 

  1. Вчитель викладає промінчик з надписом РЕЖИМ ДНЯ

Виступ учениці:

   - Подивіться на мене , яка я здорова ,фізично розвинута ,

енергійна , життєрадісна . А це тому , що я додержуюсь режиму

дня .

   - Я сплю не менше 9 годин на добу .

    - Харчуюся в один і той же час .

    - Вчасно приходжу до школи , ніколи не запізнююся .

    - Відпочиваю перед виконанням домашніх завдань .

    - Виконую домашні завдання в один і той же час .

    - Гуляю перед сном на свіжому повітрі .

   - Лягаю спати в один і той же час .

 

Читання слова: З                           Р                    Д                      А

 

                                        А                       Я                    К

  1. Промінчик ЗАРЯДКА

Виступ учня:

Фізкультпривіт !

На зарядку становись !

Робимо ми всі зарядку .

Ми зарядку любим дуже ,

Бути здоровими хочемо , друже .

( Учні проводять вправи ранкової гімнастики з обручами ) . 

 

   Що є запорукою здоровя?

Читання зашифрованого слова: ТАЧИСТО.

  1. Промінчик ЧИСТОТА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

Читання учнями коротких порад ланцюжком:

* Щодня   вмивайся , чисть зуби вранці та ввечері .

* Мий руки перед їдою , після туалету , регулярно обрізуй нігті.

* Стеж за чистотою одягу , взуття .

* Періодично мий голову , слідкуй за охайністю зачіски .

* Не сміти у громадських місцях .

* Підтримуй чистоту в класі та вдома .

 

   Сценка “ В гостях у Мийдодіра “ .

    МИЙДОДІР .

    Жило собі хлоп’ятко :

    Брудне ,неначе поросятко .

    Мов , сажа – руки , вакса – ніс ,

   Волосся – то соломи віз .

    Ні разу не помиється ,

   У люстерко не дивиться ,

    До нього сором підійти ,

    Не терпить хлопчик чистоти .

    ( Якби трапилась нагода

    Кинув б його у воду )

    Недаремно всі в провулку

    Кличуть його ...

 

    ВСІ :   Замазурко .\

 

   ЗАМАЗУРКО .

          Я – веселий Замазурко ,

        У грязюці вся фігурка .

         Там – тарам – тарарам .

        Я сто літ вже не вмивався ,

        За зубну щітку не брався .

        Жоден раз не причесався ,

       Бо ніколи  не бажав .

       - Хто зі мною товаришує ,

       Час даремно не марнує .

 

      МИЙДОДІР .

            Я – великий Умивальник ,

            Я -   відомий Мийдодір ,

            Умивальників начальник

            І мочалок командир .

           Замазурко об’явився ,

            Разу жодного не вмився .

 

    УЧНІ .

     - Милом й разу він не вмився ,

    Що воно вже є . Й забувся .

    

     - Свої чорні ручки  й ніжки

      Не потер мочалкою нітрішки .

   

      - Не обтерся рушничком .

      - Не чесався гребінцем .

 

     - Зубну щітку не тримав ,

     Порошок зубний не мав .

 

       - Ну , а нігті , мов у кішки ,

         Не обрізав навіть трішки .

 

      Поросятко це ми вмиємо .

 

     ЗАМАЗУРКО .

   Ой , не треба ,ой , не тріть .

    Дивись , дірки не протріть .

 

     МИЙДОДІР .

  Треба , треба умиватись

  Вранці та ввечері .

  А бруднулям , замазурам

  Сором тут і сором там .

  Я – великий Умивальник –

  Всім відомий Мийдодір .

  Дзеркальце , прийди до нас !

 

   ЗАМАЗУРКО .

      Невже це я !

    Ото ж бо диво !

  Здається , гарно і красиво !

 

     МИЙДОДІР .

   Ось тепер тебе люблю я ,

   Ось тепер тебе хвалю я ,

   Нарешті ти , бруднуля ,

   Мийдодіру догодив .

   Треба , треба умиватись

   Вранці та по вечорам .

   А нечистим замазурам

   Сором тут і сором там .

 

      ЗАМАЗУРКО .

  Буду я щоденно митись ,

  Зуби чистить не лінитись .

  Мийдодір , ти чарівник ,

  Вірний друг і рятівник .

   МИЙДОДІР .

   Якщо є бруднулі серед вас

    То одуматись іще є час .

   Нехай бруднулям це уроком буде

   І як засвоїти його .  

  Не забувайте , друзі , ви того

  Залежати здоров’я ваше буде .

 

Складання речення із слів. Кожному учню видається конверт із словами.

  1. Промінчик  ЇЖА – ДЖЕРЕЛО РОСТУ ТА ЗДОРОВ’Я

Виступ учениці :

  Харчування – неодмінна умова вашого життя . Без їжі людина не може жити. З їжею ми отримуємо поживні речовини , необхідні для роботи мозку , серця , легенів , м’язів . Від того , яку їжу ви вживаєте , залежить ваше здоровя . Отже , щоб бути здоровими , потрібно правильно харчуватися .

   А ще у мене є помічники . Це – вітаміни . Слово вітамін походить від латинського слова “ віта “ – життя. Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає , людина тяжко хворіє . Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.

 

      Сценка “ МИ – ВІТАМІНИ “

   А - Я сприяю росту , допомагаю нормальному зору . Мене багато в моркві , маслі , сирі , яйцях , печінці , помідорах , зеленій

цибулі , гарбузі , риб’ячому жирі .

   В – Я дуже потрібний для розумової і фізичної праці , поліпшення травлення .Міщусь у вівсяній та гречаній крупах , у горосі , квасолі , жовтку яєць , печінці , м’ясі .

   С – Я запобігаю простуді , поліпшую кровообіг , сприяю росту ,

лікую цингу. Багаті мною капуста , картопля ,помідори , цибуля ,

щавель , шипшина , хрін , часник , лимони , настій хвої , чорна смородина .

   Д – Я зміцнюю кістки , запобігаю рахітові . Живу в молоці , риб’ячому жирі, житньому хлібі .

 

    Учениця :

     Щоб здоровим підростати ,

     Треба в їжу уживати

    Овочі та фрукти –

     Вітамінні ці продукти .

     Вітаміни в нас смачненькі :

      І солодкі , і кисленькі .

     Їжте , діти , нас охоче ,

     Кожний , хто , коли захоче ,  

     Щоб були ви здоровенькі ,

     І красиві й рум’яненькі ,

     Щоб росли міцні і дужі ,

     До хвороб були байдужі .

                 ТИВ                               ПО                                ЧИ

  

 

 

 

    АК                       НИЙ             ВІД                                  НОК

 

  1. Промінчик  АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК 

Учень пропонує гру .  Гра “ Совонька “

  1.  Підсумок заходу.

 Вчитель :

   Назвіть основні способи здорового життя?

   Діти , що вчать вас у школі ?

 ( Учні роблять свої висновки )

         ПІСНЯ « Вчать у школі »

   Як здоровими нам буть

   І пройти щасливу путь –

   Вчать у школі ./ 3 рази .

 

   Не хворіти і рости ,

   І здоров’я зберегти ,

   Вчать у школі . / 3 рази

 

   Як здоров’я зберегти ,

   По життю як пронести –

   Вчать у школі . / 3 рази

 

   Буть щасливими завжди ,

   І творити , і рости .

   Вчать у школі . / 3 рази

 

Учні хором :

      - Будьте здоровими !

      - Будьте щасливими !

      - Будьте красивими !

      - Ми даруємо вам здоров’я !

        Здоров’я – це сила !

        Здоров’я – це клас !

        Хай буде здоров’я

        У вас і у нас !

До зустрічі! До побачення!

 

docx
Додано
4 листопада 2023
Переглядів
200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку