Старша група "Екскурсія до бібліотеки"

Про матеріал
Програмовий зміст: поглибити знання дітей про бібліотеку, правила користування нею,роботу бібліотекаря. Збагачувати лексичний запас дітей словами: «стелаж», «формуляр», «книгосховище»; активізувати словник дієсловами. Виховувати інтерес до книжок, дбайливе ставлення до них, повагу до праці бібліотекаря. Розвивати естетичні почуття під час перегляду книг. Вірші С.Жупанина «Я-бібліотекар», В.Багірової «Полікую книжечку», загадка Г.Чубача «Книга»;
Перегляд файлу

Тема: «Екскурсія до бібліотеки»

Група: старша

Програмовий зміст: поглибити знання дітей про бібліотеку, правила користування нею,роботу бібліотекаря. Збагачувати лексичний запас дітей словами: «стелаж», «формуляр», «книгосховище»; активізувати словник дієсловами.

Виховувати інтерес до книжок, дбайливе ставлення до них, повагу до праці бібліотекаря. Розвивати естетичні почуття під час перегляду книг.

Вірші С.Жупанина «Я-бібліотекар», В.Багірової «Полікую книжечку», загадка Г.Чубача «Книга»;

Методи та прийоми: бесіда, запитання, художнє слова, аналіз.

Матеріал: демонстраційні-книжки з ілюстраціями до знайомих казок, роздавальні - книжки з ілюстраціями.

Хід заняття

І. Вступна частина (У ЗДО)

Організація дітей (біля вихователя)

-Доброго дня діти, яка чудова погода сьогодні, діти,ми сьогодні здійснимо цікаву екскурсію до шкільної дитячої бібліотеки.

(Заняття проходить у шкільній дитячій бібліотеці з участю бібліотекаря.)

-Діти погляньте тут стелажі з книжками стоять.

-Давайте проведемо з вами невеличку словесну гімнастику.

Психогімнастика:

Треба всім нам привітатись:

«Добрий день!» Всім, хто є всміхніться:

«Добрий день!» У долоні плесніть:

«Добрий день!»

-Молодці діти!

-Діти в мене є цікава загадка відгадаємо?

Загадка Г.Чубача «Книга»

Всім про все вона розкаже

І малюночки покаже.

Усіх розуму навчить,

Хоч сама завжди мовчить.

-Молодці!

ІІ. Основна частина

  • - Діти а для чого потрібні книги?
  • -Які є книги?
  • -Які є книги у вас вдома?
  • -Хто їх вам читає?
  • -Діти,ви думали де живуть книги?
  • -А де живе дуже багато книг?
  • -Що таке бібліотека?

-Діти послухайте слово «Бібліотека» складається з двох частин – бібліо і тека. Бібліо – означає книга,а тека – сховище. Це означає книгосховище.

-Бібліотеки є в містах і селах. Книжок у бібліотеці є дуже багато. Є вірші та казки, книги про тварин,природу та цікаві пригоди. Є дуже корисні книги-словники,довідники та енциклопедії. Є старовинні книги, написані дуже давно. І всі ці книги зберігаються у бібліотеці. Їх можна прочитати в читальному залі бібліотеки а можна взяти додому, прочитати і повернути назад.

-Діти а у вас є улюблена книга?

-Давайте ви згадаєте про неї.

  • -Про кого (що) вона?
  • -З якими казками познайомили вас книги?
  • -Які оповідання ми читали?
  • -Діти а як називається професія людини,яка працює у бібліотеці?

-Так вірно!

-Діти а послухайте такий чудовий віршик.

Читання вірша С. Жупанина «Я- бібліотекар»

За моїм вікном ростуть

Кедри та смереки,

Гарне місце влітку тут

Для бібліотеки.

 

Я по лиці змайстрував

Для книжок,журналів,

Щоб читали їх усі

Діти в зелен-залі.

І тепер у ранній час

Чи в обідню спеку

Йдуть до мене читачі

У бібліотеку.

Закріплення правил поведінки в бібліотеці

-Що потрібно зробити,прийшовши до бібліотеки?

-Як треба поводитися в бібліотеці?

-Чому в бібліотеці не можна голосно розмовляти?

-Як треба поводитися виходячи з бібліотеки?

-Діти,зверніть увагу на полиці з книгами. Вони називаються «стелажі».

-Подивіться як акуратно розставлені книги на стелажах, як вони стоять рівними рядами. В них дуже акуратний вигляд.

-Діти давайте трішки з вами відпочинемо.

Фізкультхвилинка:

Руки вгору, руки вниз
І легенько прогнись

Покрутились,повертілись

Раз-присіли, другий-встали

Вдих глибокий – раз,два,три…

Працювати почали.

-Молодці!

-Діти послухайте це дуже важливо.

Правила користування книгою

-Брати книгу чистими руками.

-Книги потрібно читати акуратно гортаючи сторінки,не слинити пальців.

-Користуватися закладками.

-Не читати книгу під час їжі, не малювати в ній.

-Любити книгу та берегти її.

-Всі уважно давайте послухаємо бібліотекаря.

Розповідь бібліотекаря:

У кожної книги є свій номер,що складається з букв та цифр. Це – шифр книжки. За цим шифром можна дізнатися адресу книжки:поверх і поличку, де вона зберігається. В ящиках- каталогах зберігаються картки з назвами та шифрами всіх книжок.

Бібліотекар заводить на кожного читача формуляр у якому записує назву книги.

Бібліотекар знайомить дітей з своєю працею,допомагає дітям вибрати книги та розглянути їх, а найцікавіші пропонує взяти до дитячого садка для читання їх вихователем.

-Діти нам час повертатися до дитячого садочку у бібліотекаря ще багато справ.

-Давайте подякуємо їй за таку чудову екскурсію та розповідь.

Після повернення з бібліотеки

-Діти сідайте тихенько і послухайте ще один цікавий вірш.

Читання вірша В, Багірової «Полікую книжечку»

Плаче книжка нишком-

Захворіла книжка.

Нерозумні малюки

Їй обшарпали боки

Потерпіть, будь ласка, книжко

Полікую я вас трішки –

Попідклеюю вам рани,

Хай боліти перестане

Ось обгорточка готова

Буде книжечка здорова.

-Сподобався віршик?

-Діти щоб краще запам'ятали про все, що ми побачили і почули пограємо в цікаву гру «Полікуй книжку».

(Діти з допомогою вихователя підклеюють книжечки)

-Молодці.

ІІІ. Заключна частина.

-Де ми сьогодні були?

-Що вас найбільше вразило під час екскурсії?

-Що цікавого ви дізналися у бібліотеці?

-Сподобались вірші?

-С ким познайомились під час екскурсії?

-Діти книги це не іграшка вони дають нам знання тому потрібно оберігати їх підклеювати, надівати обгортанку, не малювати в книзі.

-Я сподіваюсь ,що ви будете відвідувати бібліотеку і там для вас знайдуться найцікавіші книги.

-До побачення дякую вам за таку чудову екскурсію.

 

 

docx
Додав(-ла)
Пойдём Ирина
Додано
30 вересня 2023
Переглядів
761
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку