3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Про матеріал
1992 році Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, яке українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає щороку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Новокаховське вище професійне училище3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Номер слайду 2

В 1992 році Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів, яке українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає щороку. Знаковим для нашої країни стало підписання у вересні 2008 року Президентом України Віктором Ющенко документів про приєднання України до Конвенції ООН про права інвалідів. Company Logo

Номер слайду 3

Інвалідність – це термін, що об’єднує різні порушення, обмеження активності і можливої участі в житті суспільства. Порушення – це проблеми, що виникають у функціях або структурах організму; обмеження активності – це труднощі, які відчуває людина при виконанні будь-яких завдань, дій, рухів.

Номер слайду 4

порушення функцій зору (сліпі та слабозорі); порушення інтелекту і психічні захворювання;Розрізняють 5 категорій інвалідів з наступними порушеннями:фізичні недоліки, а саме порушення опорно-рухового апарату;. порушення функцій слуху (глухі та слабочуючі); порушення роботи внутрішніх органів, тобто інваліди по "загальному" захворюванню (цукровий діабет, бронхіальна астма, онкозахворювання та інше).

Номер слайду 5

Міжнародний день інвалідів є днем нагадування людству про гуманність і милосердя, про обов’язок суспільства перед інвалідами, що потребують захисту прав і підтримки, а також пояснення переваг суспільства, які воно отримує від участі людей з обмеженими можливостями у політичному, соціальному, економічному та культурному житті. Мета, заради якої був проголошений цей день – повне і рівноцінне дотримання прав людини і участь людей з обмеженими можливостями у житті суспільства.

Номер слайду 6

Близько 10% населення світу, або 650 млн. людей – інваліди. Чисельність інвалідів у нашій країні становить близько 2,7 млн. осіб, а це 4% населення держави.

Номер слайду 7

За останні десятиріччя в Україні особливо гострою стає проблема дитячої інвалідності. За даними Державного комітету Статистики в 2006 р. в Україні налічувалося 168 128 дітей-інвалідів віком до 18 років. Причинна структура первинної інвалідності у дітей віком до 16 років : на І-му місці – вроджені аномалії, деформаціїта хромосомні порушення – 23,8%; на ІІ-му місці – хвороби нервової системи – 20,0%; на ІІІ-му місці – розлади психіки та поведінки – 16,1%.

Номер слайду 8

В Україні на сьогодні діють закони «Про основи соціальної захищеності інвалідів», «Про реабілітацію інвалідів України», відповідні укази Президента та постанови Кабінету міністрів, Національна програма професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями. Постановою Кабінету в 2007 році затверджене «Положення про індивідуальну програму реабілітації інваліда».

Номер слайду 9

Company Loo Світ ставиться до таких людей як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити : бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних.

Номер слайду 10

Люди зі світовими іменами, які були людьми з обмеженими можливостями«Люди з обмеженими можливостями»https://espreso.tv/article/2015/12/03/bez_baryeriv

Номер слайду 11

Іспанський письменник, автор всесвітньо відомого роману “Дон Кіхот”. Сервантес перебував на військовій службі і під час бою був поранений, а згодом втратив ліву руку. Згодом він писав, що Бог, залишивши його без однієї руки, змусив іншу його руку працювати вдвічі сильніше. Мігель Сервантес

Номер слайду 12

Піфагор - грецький філософ і математик. Юлій Цезар – римський імператор. Їх об’єднує те, що обидва хворіли на епілепсію, через яку часто втрачали свідомість.

Номер слайду 13

Людвіг ван Бетховен Видатний німецький композитор і музикант. Народився він в сім’ї придворного музиканта. Ще з ранньої юності залишився головною опорою в родині. Невдовзі почав поступово втрачати слух через хворобу (запалення внутрішнього вуха). Через свою глухоту Бетховен рідко виходив з дому, не сприймав звуків, поступово ставав замкненим і похмурим. Але саме тоді композитор одне за одним створює свої найвідоміші творіння.

Номер слайду 14

Луї Брайль Французьский тифлопедагог. Трьохрічним хлопчиком поранив око шилом і осліп. В1829 році Брайль розробив рельєфно ‑ точковий шрифт для сліпих – шрифт Брайля, яким користуються і понині.

Номер слайду 15

Франклін Делано Рузвельт 32‑й президент США. В 1921 році Рузвельт тяжко захворів поліомієлітом, залишившись паралізованим і прикутим до інвалідного візка. Проте, з його іменем пов’язані дуже важливі події в історії США, як то налагодження дипломатичних стосунків з СРСР та участь Америки в антигітлерівській коаліції.

Номер слайду 16

Ванга Болгарська пророчиця. Народилась в Османській імперії в сім’ї бідного болгарського селянина. У віці 12 років Ванга втратила зір через ураган. Вітром її відкинуло на сотні метрів, а згодом її знайшли з забитими піском очима. Її родина була не в змозі вилікувати дівчину, і, в решті, Ванга осліпла. Згодом, після того, як у неї відкрився дар ясно бачення, до неї зверталося багато відомих людей, а над подіями, які вона передрікала, й досі сперечається людство.

Номер слайду 17

Стівен Хокінг. Хокінг – жива людина-легенда, він займає восьме місце у рейтингу “100 геніїв сучасності”, і це не просто так. 75-річний фізик-теоретик з Великобританії прославився своїми дослідженнями у астрофізиці, зокрема, вивчає чорні діри та відкриває таємниці Всесвіту. У 21 рік у Стівена почали проявлятись ознаки так званої “хвороби рухового нейрона” — хвороби Шарко, яка призвела до паралічу.

Номер слайду 18

Нік Вуйчич Пастор та мотиваційний оратор з Австралії Нік Вуйчич народився з синдромом тетраамелії – вроджений дефект, пов’язаний з повною відсутністю рук та ніг. Для когось це звучить моторошно, і означає ледь не “кінець світу”, та не для Ніка. Це не зупинило його і не заважає жити активним життям. У нього була лише одна часткова стопа з двома пальцями, завдяки якій він навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, дошці для серфінгу, писати та жити повноцінним життям. Сьогодні на його візити з нетерпінням чекають у всіх куточках світу. У 36-річного Ніка є прекрасна дружина та двоє синів, а ще сім’я Вуйчичів очікує на народження двох доньок.

Номер слайду 19

Стіві Вандер Один з найулюбленіших співаків сьогодення – американський музикант Стіві Вандер. 67-річний співак народився сліпим, та це аж ніяк не завадило йому збудувати неймовірно успішну музичну кар’єру. Стіві Вандер – автор понад трьох десятків альбомів, лауреат 22-ох премій Греммі, його ім’я красується у Залі слави рок-н-ролу. Саме його 4 альбоми увійшли до рейтингу “500 найкращих альбомів усіх часів” за версією журналу “Rolling Stone”.

Номер слайду 20

Даша Безкостна Хворіє на ДЦП, художниця. Замість пензликів – пальці ніг. Лише у такий спосіб покручене хворобою тіло дівчинки дає їй можливість творити картини дивовижної крами: "Рожевий фламінго", "Море любові", "Портрет мами".

Номер слайду 21

Юлія Ресенчук Дівчина з інвалідністю прикута до візка через автокатастрофу, є успішною бізнес-леді, очолює благодійний фонд, бере участь у модному показі як модель, знімається у зіркових фотосесіях.

Номер слайду 22

Олександра Кутас 23-річна Олександра Кутас з Дніпра стала першою в Україні професійною фотомоделлю. Окрім того, вона є ще й радником мера Дніпра з питань доступності міської інфраструктури. І їй не завадило здійснити мрію те, що вона з народження прикута до інвалідного візка. Внаслідок лікарської помилки при народженні вона отримала травму спинного мозку.https://www.youtube.com/watch?v=14izxvmn. CCM

Номер слайду 23

Діагноз «цукровий діабет» значно ускладнив життя таким відомим особистостям, як Елвіс Престлі, Томас Едісон, Сильвестр Сталлоне, Федір Шаляпін, Юрій Нікулін, Микита Хрущов, Михайло Горбачов, Ернест Хемінгуей, Шерон Стоун.

Номер слайду 24

Сьогодні кожен має чимало умов та можливостей для того, аби розвиватися та стати успішним. Проте для того, щоб досягти вершин, потрібні не лише умови, але й бажання та віра. Правда так назвати їх язик не повертається - неможливо бути інвалідом, зберігаючи віру в себе і силу духу. Навіть фізичні вади не можуть перешкодити людині жити активним, повноцінним життям, домагатися поставлених цілей, творити, бути успішним. Люди з обмеженими можливостями

Номер слайду 25

Перші спроби прилучення інвалідів до спорту були початі в XIX ст., коли, у 1888 р., у Берліні формувався перший спортивний клуб для глухих. Уперше “Олімпійські ігри для глухих” проведені в Парижі 10-17 серпня 1924 р. Ігри пізніше одержали назву "Параолімпійські". Параолімпійський рух в Україні почав розвиватись 1989 року. «Люди з обмеженими можливостями»https://espreso.tv/article/2015/12/03/bez_baryeriv. Емблема Параолімпійських ігор

Номер слайду 26

 (1968) - перший у світі скелелаз, який досяг вершини Евересту, будучи незрячим.  Крім Евересту Вайхенмайер підкорив сімку найвищих гірських вершин світу, включаючи Кіліманджаро і Ельбрус. Ерік Вайхенмайер

Номер слайду 27

(1981) - голландська тенісистка. Вважається однією з найкращих тенісисток колясочниця в історії. Естер Вергеер - неодноразова переможниця турнірів Великого Шолома, семиразова чемпіонка світу, чотириразова олімпійська чемпіонка. У Сіднеї та Афінах вона була першою як самостійно, так і в парі. З січня 2003 року Вергеер не зазнала жодної поразки, вигравши 240 сетів поспіль. У 2002 і 2008 роках ставала лауреатом премії "Кращий спортсмен з обмеженими можливостями", яку вручають Світової академії спорту "Лауреус". Естер Вергеер 

Номер слайду 28

 27-річна , яка встановила в Португалії світовий рекорд, у звичайному житті пересувається у візку, а плаває лише за допомогою рук. Більше того - вона зізнається, що до того, як почала тренуватись, боялась води! Єлизавета Мерешко

Номер слайду 29

Дев’ятого березня вона виступала в лижних перегонах на візках. Тож колеги напучували її: "Люся, сьогодні ж день народження Шевченка! А ти майже його землячка! Мусиш на честь Кобзаря перемогти!" І Людмила не підвела Кобзаря - принесла команді "золото". Людмила Павленко

Номер слайду 30

Фехтувальник зі Львівщини, знає, як нелегко людині у візку стати чемпіоном. Антон Дацко

Номер слайду 31

Олена Акопян  Українська спортсменка, чемпіонка і багатократний призер літніх параалімпійских ігор по пла-ванню, двократний призер зимових паралимпийских ігор по лижних перегонах і біатлоні. Заслужений майстер спорту України (1998). Нагороджена орденом "За заслуги" І, ІІ і ІІІ степені і орденом княгині Ольги ІІ і ІІІ степені.

Номер слайду 32

Паралімпійська родина з болем згадує 19-річного дзюдоїста  Влітку 2013-го хлопець із серйозними порушенням слуху був на самому початку шляху до спортивної слави: він завоював дві медалі на Дефлімпійських іграх у Софії. А 18 лютого 2014 року - загинув на Майдані, закривши собою друзів від вибуху гранати, яку спецпризначенці кинули в мітингувальників... Нині на його честь проводиться Відкритий всеукраїнський турнір з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху пам'яті Воїна Небесної Сотні Дмитра Максимова. Дмитро Максимов

Номер слайду 33

Особи з інвалідністю внаслідок війни — військовослужбовці, учасники бойових дій, які отримали поранення, контузію, каліцтво, захворювання при захисті Батьківщини чи виконанні військових обов'язків, визначених законодавством України.Інвалід внаслідок війни Саме ціною ваших зусиль, хоробрості та професійності ми - мирні громадяни - щоденно починаємо новий день свого життя. З надією на перемогу, з вірою у повернення миру.

Номер слайду 34

Ці «великі люди» щоденно доводять, що фізичні вади – не перешкода для спортивних звершень

Номер слайду 35

Copany Logohttps://ffr.org.ua/wp-content/uploads/2022/07/ZHinky-z-invalidnistyu-pid-chas-vijny-vid-Fight-For-Right.pdf

Номер слайду 36

Ми щиро віримо, що перемога неодмінно буде за Україною! Адже так сміливо та впевнено вона крок за кроком здобувається нашими воїнами. Так яскраво горять серця і очі наших захисників та захисниць - за Україну, правду і справедливість, за волю, яку наші пращури виборювали століттями. Дякуємо вам за життя! Ми обов'язково переможемо!Слава Україні! Героям слава!

Номер слайду 37

Людина кожна, що живе на світі –Душа, окремий всесвіт, мікросвіт. Тобі як їм яскраво сонце світить,Ти не зважай на термін «Інвалід». Можливо, ти не все на світі можеш,Не пробіжишся вранці по росі,Та вір у своє серце й переможеш,ТИ – ОСОБИСТІСТЬ – хай це знають всі..І думка зігріва мене єдина,Що селить радість в душу знов і знов: Ти на землі живеш, тож ти – ДЮДИНА,Якій потрібні щирість і любов.

Номер слайду 38

ТІЛЬКИ МИЛОСЕРДЯ РОБИТЬ НАС СПРАВЖНІМИ ЛЮДЬМИ!

Номер слайду 39

Дякую за увагу!https://www.youtube.com/watch?v=n9lo. CK--f. GA

pptx
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
125
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку