Підвищення кваліфікації вчителів

Підвищення кваліфікації вчителів – процес, безумовно, творчий. Особливо з таким спектром можливостей: вебінари, онлайн-конференції, предметні інтенсиви, курси тощо.

Обирайте зручний формат роботи, напрям (практичні прийоми, ІКТ, інтегроване навчання, креативне та критичне мислення, робота закладу освіти й інші), реєструйтеся, навчайтеся та отримуйте свідоцтва, що підтверджують ваше професійне зростання.

Заплановані події

У записі

Активності
Напрями
Рік

Поширені запитання

Чи зарахують години, зазначені у свідоцтві, як підвищення кваліфікації?

ТОВ «На Урок» є суб’єктом підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Свідоцтва від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам чинного законодавства, а саме, п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. з доповненнями. Відповідно, свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Більше інформації тут: https://naurok.com.ua/proof

 

Як знайти потрібну мені подію або курс?

Скористайтеся фільтрами (на екрані праворуч). Вони допоможуть дібрати ті інтенсиви, які точно стануть у пригоді. Ви одразу дізнаєтеся, які ключові компетентності вчителя розвивають ті чи інші курси для вчителів (цифрова, управлінська, професійні абощо).

Крім того, фільтри «напрями» (проєктне навчання, інтегроване навчання, медіаграмотність...) та «категорії» (освітні тренди, креативне мислення, дистанційна робота...) допоможуть вам обрати саме ті комплекси матеріалів, які знадобляться у практичній діяльності.

Також ви можете ознайомитись із напрямами, за якими ми працюватимемо з метою організації підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Все це відображено у плані на сторінці сайту “Підвищення кваліфікації”.

Крім того ви можете завантажити таблицю з усіма заходами, які вже відбулися, аби мати доступ до переліку онлайн-заходів у хронологічному порядку за посилання.

Як зв’язатися зі службою підтримки?

Якщо у вас виникають нагальні питання щодо онлайн-курсу, неодмінно звертайтесь до служби підтримки https://naurok.com.ua/page/contact-us, обравши найзручніший варіант комунікації.

Підвищення кваліфікації вчителів – необхідний рушій для формування правильної траєкторії професійного розвитку. Педагогам важливо розвиватися особистісно та удосконалювати свої професійні якості. Також необхідно мати рівень кваліфікації, який відповідає стандартам державної політики в галузі освіти. Утім, систематичне самовдосконалення – це не просто вимога законодавства. Воно дозволяє реально підвищити ефективність роботи педагога. Самовдосконалення вчителя неабияк надихає дітей, батьків і колег на нові звершення. Адже всі вони разом працюють над підготовкою переможців, формуванням гармонійних особистостей і становленням кращого майбутнього.

Як підвищити свою педагогічну майстерність

Ви можете самостійно обрати комфортний для вас вид самовдосконалення: курси, вебінари, конференції, семінари, практикуми, тренінги, майстер-класи тощо. Про це йдеться у статті 59 Закону України «Про освіту» (2017).

Разом із освітнім проєктом «На Урок» ви можете створити власну траєкторію професійного розвитку та вдосконалення педагогічної майстерності. Якісне педагогічне вдосконалення неможливе без ознайомлення з сучасними інтерактивними технологіями, класичними та новітніми методами, прийомами тощо.

Ми працюємо за такими напрямками підвищення кваліфікації для освітян:

  • практичні прийоми;
  • ІКТ;
  • предметне навчання;
  • проєктне навчання;
  • робота закладу освіти;
  • психологія;
  • наскрізні навички;
  • НУШ;
  • інклюзивна освіта;
  • медіаграмотність;
  • інтегроване навчання;
  • креативне мислення;
  • критичне мислення;
  • іноземна мова.

Продумані освітні продукти допоможуть максимально ефективно організувати процес самоосвіти та досягти нових висот. 

ТОВ «На Урок» як суб’єкт надання послуг з підвищення кваліфікації вчителів

Сертифікати та свідоцтва, видані «На Урок» повністю відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно з нормами, ми є суб’єктом надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Цей факт підтверджують:

Переваги самоосвіти разом із нами

Ми працюємо для вчителів, української освіти та заради нашого спільного майбутнього. Саме тому ми піклуємося про те, аби всім користувачам було зручно та цікаво розвиватися.
Для вашого комфорту та можливості працювати в зручному ритмі ми:

  • Організували понад 400 вебінарів для вчителів від учителів, близько 45 інтернет-конференцій та інтенсивів.
  • Пропонуємо навчатися лише у кращих експертів та отримувати знання від практиків з усієї України.
  • Надаємо максимум інформації про програму, обсяг курсу, форму навчання, перелік компетентностей, які можна набути після участі в наших заходах.
  • Ділимося анонсами всіх онлайн-заходів для зручного планування саморозвитку.
  • Даємо змогу підвищувати кваліфікацію в зручному для вас темпі. Ви можете переглядати прямі трансляції або ж записи вебінарів і конференцій у будь-який зручний час.
  • Регулярно наповнюємо журнал цікавими статтями, актуальними методиками та дієвими прийомами для педагогічної творчості.
  • Надаємо можливість перевірити отримані свідоцтва. Після перегляду освітніх продуктів від «На Урок» учасники можуть отримати свідоцтво, яке відповідає всім вимогам чинного законодавства України. Справжність документа можна перевірити за посиланням: https://naurok.com.ua/proof

Обирайте зручні для вас форми роботи, використовуйте нові інструменти та не зупиняйтеся на шляху до самовдосконалення. Ми працюємо з вами та для вас!

Коли і як складається план підвищення кваліфікації вчителів

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників забезпечують засновники/уповноважені ними органи та органи управління відповідних закладів освіти. Зверніть увагу: складати план підвищення кваліфікації вчителів щорічно має кожна школа.

  1. Орієнтовний план укладається щорічно та затверджується на зустрічі педагогічної ради.
  2. План оприлюднюється на шкільній дошці оголошень, а також на інтернет-ресурсі закладу або органу, якому школа підпорядковується (міністерство, інший центральний орган виконавчої влади або місцевого  самоврядування).
  3. Коли очікувати на оприлюднення плану підвищення педагогічної кваліфікації? Упродовж 2 робочих днів із дня його затвердження, однак не пізніше 25 грудня.

План обов’язково має включати інформацію про те, скільки педагогів підвищуватимуть кваліфікацію, основні напрями та орієнтовний перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. Також мають бути враховані рекомендації педагогів.

Щорічний план підвищення кваліфікації створюється на основі затвердженого кошторису закладу. Ознайомившися з бюджетом, викладачі можуть брати безпосередню участь в укладанні плану.

Як до складання плану долучається педагог

Хто знає краще, що необхідно наздогнати і які нові знання потрібно отримати, за вчителя-практика? Тому законодавством передбачена проста та зрозуміла процедура залучення викладачів до складання плану професійного самовдосконалення.

  1. Щорічно директор схвалює та оприлюднює кошторис школи. У ньому міститься інформація щодо коштів, передбачених на поглиблення викладачами набутих знань, а також на здобуття нових.
  2. Викладач може подати власні пропозиції до плану, якщо має право на підвищення власної професійної майстерності коштами зазначеного бюджету.
  3. Пропозиції до плану подаються директорові впродовж 15 календарних днів після оприлюднення кошторису.
  4. Що необхідно зазначити у пропозиціях? Інформацію щодо обраних програм, курсу, лекцій тощо: тема, назва або напрям, форма послуги, тривалість, суб’єкт підвищення кваліфікації, вартість або безоплатність.
  5. Засновуючися на поданих пропозиціях педрада має затвердити план професійного самовдосконалення вчителів.

Саме на підставі цього плану директор ЗО (або особа, ним уповноважена) укладає між закладом освіти та суб’єктом підвищення кваліфікації договір про надання освітніх послуг із підвищення кваліфікації на рік.

Хто може бути суб’єктами підвищення кваліфікації

Звернімося до законодавства. Згідно з ним суб’єктами підвищення кваліфікації можуть бути:

  • навчальний заклад, його структурний підрозділ;
  • установа, що провадить наукову діяльність;
  • організація, зареєстрована в державному порядку;
  • громадяни, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

Важливо переконатися, що години, зазначені у свідоцтві, зарахуються як підвищення кваліфікації. Зверніть увагу, чи може заклад, установа або особа надавати освітні послуги в галузі підвищення професійної кваліфікації педпрацівників та/або працівників науково-педагогічної сфери. Щоби перевірити це, переконайтеся:

  1. Чи має обраний вами суб’єкт відповідний КВЕД у реєстраційних документах?
  2. Чи розробив він навчальну програму?

Заощадьте власний час і зусилля та обирайте ТОВ освітній проект «На Урок»!