'Цінуємо працю інших "

Про матеріал
Навчити школярів поважати працю; дбайливо ставитися до речей, зроблених руками інших; виховувати ввічливість, чемність.
Перегляд файлу

                        Цінуємо працю інших

Мета: вчити школярів поважати працю; дбайливо ставитися до речей, зроблених руками інших; виховувати ввічливість, чемність.

Хід заняття

І. Організація класу

II.Актуалізація опорних знань

-Діти, давайте пригадаємо золоті правила уроку.

Правило піднятої руки.

Правило тиші.

Правило слухати товариша.

Правило ввічливого звертання до вчителя, однокласників.

Але культуру поведінки й культуру мовлення ви повинні виявляти не тільки в класі, айв громадських місцях.

III. Мотивація навчальної діяльності

-Діти, люди яких професій працюють у нашій школі?

-А чи знаєте ви, як вони називаються?

-Чи завжди ви вітаєтеся з ними?

-Яка користь від професії прибиральниці?

IV. Основна частина

Розбір етичної ситуації «Все одно поприбирають»

-Чи правильно поводили себе хлопчики?

-Чи правильно повела себе Марійка?

-А як вчинили б ви?

Гра «Інструменти»

  •          Я називаю професію, а ви повинні назвати 3 предмети, які необхідні людям цієї професії.

(Художник, швець, лікар, продавець, учитель, кухар, будівельник, шахтар, двірник, перукар)

Гра «Не скажу, а покажу»

Учням потрібно мовчки, тільки рухами так показати задану професію, щоб інші швидко вгадали її назву.

(Лікар, музикант, співак, футболіст, регулювальник, кухар, водій)

   Загадки про професії

  1.     В пору літню, в час осінній,

Навесні – в гарячий час,

Косять, жнуть вони і сіють,

Орють лан у котрий раз. (Хлібороби)

  1.     Першим стрічає він сонце у місті,

Дівр наш і вулиця – глянь, які чисті!

Будеш на вулиці, біля будинку –

Знаю: не кинеш ти навіть смітинку! (Двірник)

  1.     Хто розносить нам листи,

Телеграми і газети?

Ой, важка у нього ноша!

Діти, хто він? (Листоноша)

  1.     Він нам, як мама, дорогий,

Він хоче нас навчити

Любити край чудовий свій,

Це мудрий наш … (Учитель)

Гра «Доскажи слівце»

Треба нахилитися, щоб з криниці водиці (напитися.)

Маленька праця краща за велике (безділля.)

Землю красить сонце, а людину – (праця.)

Без труда нема (плода.)

Діло майстра (величає.)

Без діла слабіє (сила.)

Не кажи «не вмію», а кажи («навчусь.»)

          Хочеш їсти калачі, не сиди (на печі.)

Фізкультхвилинка

Посадили ми дубочок

 Виріс він до сонця

Вліво гнувся до струмочка

 Вправо гнувся до віконця

 Гілки розпустив широко.

Корінь ріс його глибоко

І міцніш, міцніш ставав.

Хвилинка-веселинка

Геть усе-усе на світі

Переплутав хлопчик Вітя.

Каже: «Діти вчаться в полі,

А комбайн працює в школі,

Всіх людей стрижуть в лікарні,

А лікують в перукарні.

Ми книжки берем в аптеці,

Ліки — у бібліотеці».

От який Вітько дивак!

Ти ж бо знаєш — це не так!

Діти, звісно, вчаться в... (школі),

А комбайн працює в... (полі),

Ми лікуємось в... (лікарні),

А стрижемось в... (перукарні),

Ліки беремо в... (аптеці),

А книжки — в... (бібліотеці.)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Розв’язування етикетних задач.

Учні сидять за столом. Чергові подають обід. Сергійко мовчки хапає ложку і починає поквапливо їсти. Поївши і залишивши миски на столі біжить до класу.

-Чи правильно зробив Сергійко? А як потрібно було зробити?

Діти йшли по коридору і лузали насіння. Прибиральниця помітила і зробила зауваження. Діти швиденько повернулися до класу, взяли віник і прибрали за собою.

-Чи можна лузати насіння в школі?

-Чи правильно вчинили діти?

-А як би вчинили ви на їхньому місці?

VI.Підсумок уроку

Гра «Так чи ні»

Діти, якщо відповідь так, то ви хлопаєте у долоні, якщо ні, то не хлопаєте.

Фантики від цукерок потрібно розкидати по всій щколі?

В школі дозволяється лузати насіння?

Все сміття потрібно викидати у корзину для сміття?

В їдальні не потрібно прибирати після себе посуд?

Потрібно обов’язково дякувати кухарю за смачний обід?

Тож, діти, пам’ятайте: ви живете у світі не одні. Вас оточують люди різних професій. Які роблять усе, щоб покращити ваше перебування у школі. А у відповідь ви повинні їх поважати. А поважаючи оточую­чих, ви маєте поводитись так, щоб жити і працювати поряд із вами їм також було зручно і приємно.