Тема: Оригамі. Виріб в техніці оригамі «Кошеня на підвіконні»
Мета: навчити виготовляти виріб об’ємної форми з паперу в техніці оригамі; удосконалювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності і мислення на уроках трудового навчання, спостережливість, акуратність у роботі удосконалювати і закріплювати навички зображення тварин, їх пропорцій і характеру, просторового положення; виховувати любов до праці.
Обладнання: готовий виріб (кошеня на підвіконні) , папір, ножиці, клей, фломастери (маркери), підручник.
Тип уроку: комбінований урок
Клас: 2.
Література: Хорунжий В. І. Практикум в навчальних майстернях з методикою трудового навчання. – Тернопіль: »Астон», 2003. – с. 20-29; 193-199.
Роговська Л. І. Маленький трудівничок : альбом-посібник з дизайну та технологій. 2 клас: /Роговська Л. І. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2019.- с. 53-54.
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Привітання
Щоб на світі гарно жити,
Працю змалку слід любити. Працелюбні та старанні
Діти всім і всюди гарні.
Тож берімось працювати,
Землю рідну прикрашати.
2. Перевірка готовності до уроку
II. Мотивація навчально-трудової діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
(Оригамі)
Сьогодні ми з вами будемо працювати у техніці оригамі. А що саме ми виготовимо, спробуйте відгадати із загадки.
Робота над загадкою.
Відчинились тихо двері –
Увійшов вусатий звір.
Біля печі сів тихенько –
Вмився лапкою собі! (котик)
ІІІ. Виклад нового матеріалу.
«Орі» – склад в японській мові,
Значить щось складати,
А папір свій називають
Всі японці – «гамі»,
Коли з нього щось складають,
Кажуть «орігамі».
ІV. Послідовність трудових дій
1. Аналіз готового виробу.
– Отже, матеріал – кольоровий папір.
– Які елементи в кішки ми можемо виділити? ( вушка, мордочка, тулуб, хвіст)
– Важливо, щоб ваш виріб мав естетичний вигляд. Тому роботу потрібно робити акуратно.
2. Інструкція, алгоритм виготовлення виробу.
(На дошці — схема.)
Уважно розгляньте етапи.
Послідовність виконання
3.Техніка безпеки. Дидактична гра «Так/Ні»
- Повторимо правила роботи в техніці оригамі.
- Кожен з вас має сигнальні картки – червоний колір означає відповідь «Ні», а зелений – «Так».
- Я буду вам читати правила, а ви піднімайте відповідну картку.
Тримай робоче місце у порядку.
Розмовляй з однокласниками.
Уважно слухай інструктаж вчителя.
Не грайся ножицями, використовуй інструмент за призначнням.
Ходи по класі під час виконання роботи.
Роботу розпочинай тільки з дозволу вчителя.
Залишки клею витирай салфеткою.
Підходь до товариша з ножицями і ріж на ходу.
Уважно виконуйте роботу за вказаними етапами.
V. Самостійна робота учнів
1. Спостереження за роботою та допомога дітям, які зіткнулися з труднощами
VI. Аналіз, оцінка та виставка учнівських робіт
– Діти, давайте проаналізуємо роботу над виготовленням кішки.
– З якими труднощами ви стикалися?
– Чи важко вам було працювати?
– А давайте тепер зробимо виставку і вирішимо хто ж справився із завданням.
VII. Підсумки уроку
– У якій техніці ми сьогодні працювали?
– Де вона зародилася?
– Що означає її назва ( оригамі)?
VIIІ. Прибирання робочих місць.