Посуд виготовляється із спеціальної маси,покривається спеціальною емаллю і випалюється в печах. випалений один раз називався фаянсом,а порцеляна-випалюється двічі. Зараз промисловість випускає столовий посуд із скломас та вогнетривкого або не битого скла. однак,ніякі замінники не можуть змагатися з красою порцеляни,тому ресторани використовують порцеляновий посуд.
Відмінні особливостіпорцеляновий посуд відрізняється особливою витонченістю,легкістю,міцністю. Порцеляна може тривалий час зберігати тепло. Має білий черепок,який добре просвічується при товщині до 2,5 мм. При легкому ударі по краю порцелянового виробу він видає чіткий тривалий звук. Широко поширений і фаянсовий посуд. На відміну від порцеляни при легкому ударі по краю фаянсового виробу він видає глухий звук. Має жовтуватий відтінок. Фаянсовий посуд має меншу механічну міцність і термічну стійкість в порівнянні з порцеляною,тому його роблять товщим,використовується в кафе,їдальнях,закусочних.
Використання посуду. Посуд,який використовується в ресторанах,не повинен вибиватися із загальної концепції закладу,і тому більшість ресторанів вважають за краще використовувати класичний білосніжний,ідеально гладкий фарфор.Ідеально білий посуд без декору не тільки виглядає особливо стильно,він ще й найбільш універсальний.
Вимоги до посуду. Посуд для ресторанів,кафе,барів,піцерій і т.д. повинен не тільки красиво виглядати,він повинен відповідати усім критеріям естетики і стилю прийнятому в закладі. Також посуд для барів,ресторанів та кафе повинен мати високу якість,бути багатофункціональним,зручним,достатньо міцним,гігієнічним,певного об’єму,відповідати розміру порцій. Столовий посуд повинен бути ретельно вимитим,відполірованим,не повинен мати тріщин,надщерблень. На одне посадове місце в закладі повинно бути 3-4 комплекти посуду.