Розробка уроку з німецької мови " Моя родина і моі друзі."

Про матеріал
Розвивати навички монологічного мовлення за темою; навчити каліграфічно писати нові літери; навчити читати слова з новими літерами; ознайомити учнів з культурою поведінки у сім’ї і у колі друзів; розвивати навички каліграфічного письма, довільну увагу, пам'ять, мовленнєву реакцію учнів; виховувати учнів повагу та ввічливе ставлення до членів родини та друзів
Перегляд файлу

1

Відділ освіти Бучанської міської ради

Бучанський ліцей №9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Моя родина і мої друзі

(розробка уроку з німецької мови для 5 класу)

 

 

 

 

 

Лариса Забіяка,

вчитель німецької мови,

спеціаліст ІІ категорії

 

 

 

 

 

 

Буча

 2022-2023 н. р.

 

Тема уроку: „Meine Familie und meine Freunde.“

Цілі уроку:

Практична: 1). розвивати навички монологічного мовлення за темою;

2). навчити каліграфічно писати нові літери;

3). навчити читати слова з новими літерами.

Освітня: ознайомити учнів з культурою поведінки у сім’ї і у колі друзів.

Розвиваюча: розвивати навички каліграфічного письма, довільну увагу, пам'ять, мовленнєву реакцію учнів.

Виховна: виховувати учнів повагу та ввічливе ставлення до членів родини та друзів.

Обладнання уроку: підручники, робочі зошити, картки з літерами, картки із завданнями, фото і малюнки.

Схематичний план уроку

  1. Початок уроку. Організація класу.  2 хв.
  2. Фонетична зарядка.  2 хв.
  3. Практика у монологічному мовленні за темою.  5 хв.
  4. Навчання каліграфічно писати літери Ll, Ss, Uu.  7 хв.
  5. Навчання читання слів з літерами Ll, Ss, Uu.  6 хв.
  6. Пауза для релаксації.  2 хв.
  7. Навчання каліграфічно писати літери Ee, Gg, Hh.  7 хв.
  8. Контроль навичок написання усіх вивчених літер.  6 хв.
  9. Навчання читання слів з літерами Ee, Gg, Hh.  6 хв.
  10. Завершення уроку.  2 хв.

 

ХІД УРОКУ

Етап. Прийом

Зміст роботи

Етап 1. Початок уроку. Організація класу. Повідомлення цілей уроку.

 

Прийом. Бесіда з учнями.

L: Hallo, Kinder! Wie geht es euch heute?

Sch1.: Danke, gut!

Sch2.: Prima!

L: Das freut mich. Und wer ist heut nicht da?

Sch3.: Alle sind da.

L: Wunderbar. Heute arbeiten wir mit dem Thema „Meine Familie und meine Freunde. Was spielen die Kinder?“ weiter. Wir lernen neuen Buchstaben kennen, lesen und schreiben

Етап 2. Фонетична зарядка.

 

Прийом. Слухання і повторення вірша за вчителем.

L: Wie üblich beginnen wir mit der Sprachgymnastik. Sprech mir nach!

Mein Vater heißt Franz,

mein Opa heißt Hans,

meine Mutter heißt Renate,

meine Schwester heißt Beate,

meine Oma heißt Ottilie –

das ist meine Familie.

Ich heiße Fritz,

und mein Hund heißt Spitz.

Етап 3. Практика у монологічному мовленні за темою.

 

Прийом. Розповідь про свою сім’ю.

L: Und jetzt wiederholen wir, was wir gelernt haben. Erzählt über eure Familien und Freunde. Benutzt Fotos oder Bilder dabei.

Sch1.: Das ist meine Familie.

Das ist meine Mama.

Meine Mama heißt Olga.

Das ist mein Papa.

Mein Papa heißt Oleg.

Das ist meine Oma.

Meine Oma heißt Wika…

Етап 4. Навчання каліграфічно писати літери Ll, Ss, Uu.

 

Прийом 1. Перепису-вання з карток.

 

Прийом 2. Гра “Знайди і обведи”

 

Прийом 3. Гра “Знайди і розфарбуй”.

 

Прийом 4. Гра “Велика і маленька”

L: Heute lernen wir Buchstaben Ll, Ss und Uu zu schreiben. Seht an der Tafel. (На дошці прикріплені картки з друкованими і писаними літерами. Вчитель показує учням як слід писати літери.)

L: Jetzt versucht mal diese Buchstaben in eure Hefte zu schreiben. Seid aufmerksam und fleißig!

 

L: Seid ihr fertig? Prima. Ihr bekommt die Karten mit drei Aufgaben. Also die erste Aufgabe. Rundet mit verschiedenen Farben Buchstaben S, s, U, u, L, l um.

L: Die zweite Aufgabe. Färbt Steine mit den Buchstaben S, U, L, in rot.

 

L: Die dritte Aufgabe. Schreibt neben den großen Buchstaben kleine Buchstaben auf.

Етап 5. Навчання читання слів з літерами Ll, Ss, Uu.

 

Прийом 1. Ознайомлення з правилами читання літер Ll, Ss, Uu.

 

Прийом 2. Читання слів з літерами Ll, Ss, Uu за вчителем.

 

 

Прийом 3. Читання слів з літерами Ll, Ss, Uu самостійно.

L: Літера Ss перед голосними читається дзвінко (z), перед приголосними і в кінці слова – глухо (s). Susi, das.

Приголосний Ll вимовляється м'якше ніж український л, але твердіше ніж ль. Alle, Bild.

 

 

 

 

L: Macht eure Bücher auf der Seite 28 auf. Übung 1. Lest mir nach:

Lulu Schüler: Lulu

Lola Lola

Lili… Lili…

L: Gut. Und jetzt lest mir nach.

Beachtet die Aussprache!

Sch1.: Lulu

Sch2.: Susi…

Етап 6. Пауза для релаксації.

 

Прийом. Виконання вірша “Eins, zwei, drei.”

L: Seid ihr müde?

Sch1.: Ja, ein bisschen.

L: Dann machen wir eine Pause.

Lest ein Gedicht vor!

Schüler.: Eins, zwei, drei,

die Mutter kocht uns Brei

Eins, zwei, drei,

die Mutter kocht uns Brei

Das ist lustig, Das ist fein.

Етап 7. Навчання каліграфічно писати літери Ee, Gg, Hh

 

Прийом 1. Переписування літер з карток

 

Прийом 2. Гра “Groß oder klein”

 

 

 

 

 

 

Прийом 3. Гра “Gedruckt und geschrieben”

L: Liebe Kinder! Wir sollen mit euch noch Buchstaben Ee, Gg, Hh schreiben lernen. Seht an der Tafel. (На дошці прикроплені картки з друкованими та писаними літерами. Вчитель показує як писати літери.)

L: Schreibt diese Buchstaben in eure Hefte auf!

 

 

L: Und jetzt spielen wir weiter. Ihr bekommt die Karten mit den zwei Aufgaben. Also die erste Aufgabe. Da seht ihr die Wörter, wo große oder kleine Buchstabe fehlt. Schreibt der richtige Buchstabe auf.

Sch1.:Ich bin fertig.

Sch2.: Ich auch.

L: Gut gemacht Prüfen wir diese Aufgabe alle zusammen.

L: Die zweite Aufgabe. Da seht ihr gedruckte Buchstaben. Schreibt neben ihnen geschriebene Buchstaben.

Етап 8. Контроль навичок написання усіх вивчених літер.

 

Прийом. Гра “Finde ein Wort”

L: Spielen wir weiter. Ihr bekommt die Karten mit den verschiedenen Wörtern. Ihr sollt die Wörtern finden und in eure Hefte aufschreiben, die die Buchstaben haben, daß wir heute gelernt haben.

Етап 9. Навчання читання слів з літерами Ee, Gg, Hh

 

Прийом 1. Ознайомлення з правилами читання літер Ee, Gg, Hh

 

Прийом 2. Читання слів з літерами Ee, Gg, Hh за вчителем.

 

 

 

Прийом 3. Читання слів з літерами Ee, Gg, Hh самостійно.

L: Німецький приголосний (h) на початку слова або складу – це глухий звук, схожий на легкий шум видиху.

Після голосних букв h не читається, а вказує на довготу попереднього голосного: ihn, Hahn, Sohn.

 

 

 

 

L: Macht eure Bücher auf der Seite 29 auf. Übung 5. Lest mir nach:

Emmi Schüler: Emmi

Emma Emma

Emil… Emil…

 

L: Und jetzt lest die Reiche nach. Seid aufmerksam!

Sch1.: Emmi

Sch2.: Helga

Sch3.: Glas…

Етап 10. Завершення уроку.

 

Прийом 1. Запис домашнього завдання.

 

Прийом 2. Підведення підсумків уроку.

L: Also schreibt die Hausaufgaben. Schreibt die neun Buchstaben in eure Hefte bis zum Ende auf. Lest die Wörter auf den Seiten 28, 29.

L: Also welche neuen Buchstaben habt ihr heute gelernt?

Sch1.: Ee, Gg, Hh

Sch2.: Ll, Ss, Uu.

L: Ihr habt heute fleißig gearbeitet und seid artig gewesen. Danke sehr. Eure Noten für heute sind…

Und die Besten Schüler bekommen die Aufkleber. Bis zum nächsten Mal! Auf Wiedersehen!

Schüler: Auf Wiedersehen!

 

 

 

 

 

Завдання до уроку

 

 

1. Встав у словах літери E чи е, G чи g, H чи h.

 

E чи е G чи g H чи h

…lefant …umi …anna

h…ll Ta… …immel

Tass… …ans auc…

 

2. До друкованих літер допиши рукописні.

 

Ee Hh Uu

Gg Ss Ll

 

 

 Випиши слова з літерами Ee, Hh, Uu, Gg, Ss, Ll

Mappe, Susi, Kescha, Emma, Koma, Gans, Pappe, Honig, Name, Inna, Uda, Opa, blau, gib, Birne.


1. Обведи літери S, s, U, u, L, l різними кольорами

 

2. Зафарбуй кульки з літерами S, U,L червоним кольором.

 

 

O S E A G S

 

 

A L N H U O

 

 

 U K L N

 

3. До великих літер допиши маленькі.

L S U

I M T

 

docx
Додано
22 січня 2023
Переглядів
740
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку