1.
Назвати місце локалізації тіла першого нейрона вегетативної рефлекторної дуги.
2.
Які структури входять до складу вегетативних гангліїв?
3.
Які з перерахованих процесів не регулюються вегетативною нервовою системою?
4.
Вкажіть локалізацію перикаріонів постгангліонарних нейронів симпатичного відділу вегетативної нервової системи.
5.
В інтрамуральних нервових гангліях тонкої кишки локалізуються клітини, аксони яких утворюють синаптичні контакти з гладкими міоцитами м`язової оболонки. Дендрити короткі, дуже розгалужені і контактують з аксонами клітин ІІ і ІІІ типів. Які це клітини?
6.
На препараті досліджується орган, який ззовні вкритий щільною волокнистою сполучною тканиною, що містить жирові клітини, кровоносні судини. Ця оболонка об`єднує між собою декілька пучків нервових волокон, кожен з яких укритий сполучною тканиною. Який орган досліджується?
7.
Латеральне проміжне ядро бічних рогів спинного мозку утворене мультиполярними нейроцитами, аксони яких закінчуються на клітинах вегетативних гангліїв. До якого типу нейронів відносяться клітини цього ядра?
8.
У бічних рогах крижового відділу спинного мозку локалізуються скупчення мультиполярних нервових клітин, аскони яких у складі передніх корінців прямують до паравертибральних і превертибральних гангліїв. Який нейромедіатор міститься у терміналях аксонів цих клітин?
9.
Досліджується нервова система людини. Назвати структуру, яка вкриває вегетативні ганглії.
10.
На гістологічному препараті внутрішньоорганного сплетення виявляються клітини, що мають короткі дендрити та довгий аксон. За функцією вони є ефекторними нейронами. Яку назву мають ці клітини?
11.
На гістологічному препараті внутрішньоорганного сплетення виявляються клітини, що мають довгі дендрити та короткий аксони. За функцією вони є аферентними нейронами. Яку назву мають ці клітини?
12.
На гістологічному препараті внутрішньоорганного сплетення виявляються клітини, що мають дендрити та аксони середньої довжини. За функцією вони є асоціативними нейронами. Яку назву мають ці клітини?
13.
Залежно від функціонального призначення розрізняють такі відділи ВНС:
14.
На гістологічному препараті досліджується орган, оточений сполучнотканинною капсулою, паренхіма якого утворена дифузно локалізованими мультиполярними нервовими клітинами. Перикаріони цих клітин оточені гліоцитами, мають ексцентрично розташовані ядра. Який це орган?
15.
Орган нервової системи складається із дифузно розташованих мультиполярних нейронів, оточених мантійними гліоцитами. Капсула органа утворена волокнистою сполучною тканиною. Назвіть місце локалізації нервових клітин, аксони яких можуть утворювати синаптичні контакти на дендритах і тілах означених нейронів.
16.
В експерименті пошкоджено постгангліонарні волокна. Відростками яких клітин вони являються?
17.
При обстеженні чоловіка виявлено порушення функції паравертебральних вузлів. Укажіть місце їх локалізації.
18.
Яка з перерахованих ознак характерна для автономних гангліїв?
19.
У гістологічному препараті паренхіма органа представлена нервовою тканиною, в якій визначаються мультиполярні нейрони. Тіла нейронів та їх відростки оточені клітинами нейроглії. Назвіть орган, якому належать дані морфологічні ознаки.
20.
В ембріогенезі порушена закладка симпатичних та парасимпатичних вузлів. Яке джерело зазнало ушкодження?
21.
В умовах експерименту видалено інтрамуральний ганглій міжм’язового нервового сплетення тонкої кишки. Які зміни відбудуться у функціональній діяльності кишки?
22.
В експерименті пошкоджено аксони нервових клітин вегетативного ганглія. Вкажіть куди у нормі ідуть аксони цих клітин у складі постгангліонарних волокон?
23.
Де розміщуються ядра симпатичного відділу вегетативної невной системи?
24.
В умовах експерименту видалено інтрамуральний ганглій міжм’язового нервового сплетення тонкої кишки. Які зміни відбудуться у функціональній діяльності кишки?
25.
Невропатолог обстежив чоловіка 43 років. Виявлено порушення функції паравертебральних вузлів. Укажіть місце їх локалізації.
26.
В експерименті тварині пошкодили аксони нервових клітин вегетативного ганглія. Вкажіть куди у нормі ідуть аксони цих клітин у складі постгангліонарних волокон?
27.
Дослідним тваринам було пошкоджено клітини латерального ядра проміжної зони сірої речовини сакрального відділу спинного мозку. Функція яких структур нервової системи буде порушена?
28.
Вкажіть, які з перерахованих структур ротової порожнини перебувають під регулюючим впливом вегетативної нервової системи?
29.
Що є джерелом розвитку нейронів симпатичного відділу вегетативної нервової системи?
30.
При морфологічному дослідженні біопсiйного матеріалу знайдені зміни у довгих прегангліонарних та коротких постгангліонарних аксонах. У якому з означених нижче відділів нервової cистеми вони локалізуються?
31.
Відділ нервової системи складається із нервових центрів, які локалізовані в бокових рогах тораколюмбального відділу, пре- і паравертебральних гангліїв і периферичних нервів. Який це відділ нервової системи?
32.
Двучленна рефлекторна дуга, яка замикається на рівні сегмента спинного мозку, складається з:
33.
Спинномозковий нерв включає в себе такі відростки:
panorama_fish_eyeдендрити вегетативних нейронів бокових рогів спинного мозку.
34.
У сірій речовині спинного мозку локалізуються ядра, утворені мультиполярними нейроцитами, розмір перикаріонів яких досягає 100-140 мкм. Назвіть нервові клітини, аксони яких НЕ утворюють синаптичні контакти на тілах і дендритах цих нейронів.
35.
У внутрішньоорганних сплетеннях розрізняють різні типи нейронів за морфологічними ознаками. Які з перерахованих нейронів входять до цих сплетень?
36.
При гістологічному дослідженні органа було виявлено внутрішньоорганні нервові сплетення. На яких структурах закінчуються аксони нейронів даних сплетень?
37.
На гістологічному препараті досліджується орган, оточений сполучнотканинною капсулою, паренхіма якого утворена дифузно локалізованими мультиполярними нервовими клітинами. Перикаріони цих клітин оточені гліоцитами, мають ексцентрично розташовані ядра. Який це орган?
38.
Інтрамуральний ганглій містить мультиполярні нейрони, які мають середньої довжини дендрити і аксон, що ідуть до сусідніх клітин вузла Які це нейрони?
39.
Латеральне проміжне ядро бічних рогів спинного мозку утворене мультиполярними нейроцитами, аксони яких закінчуються на клітинах вегетативних гангліїв. До якого типу нейронів відносяться клітини цього ядра?
40.
У бічних рогах грудного та поперекового відділів спинного мозку локалізуються скупчення мультиполярних нервових клітин, аксони яких у складі передніх корінців прямують до паравертибральних і превертибральних гангліїв. Який нейромедіатор міститься у терміналях аксонів цих клітин?
41.
У сірій речовині спинного мозку локалізовані скупчення нейронів, аксони яких формують моторні бляшки на поперечно-посмугованих м`язових волокнах. Назвіть нервові клітини, відростки яких НЕ утворюють синаптичні контакти на тілах і дендритах цих нейронів.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома