Вкажіть, про кого з київських князів йде мова:
«… виріс і змужнів, став він воїв збирати, багатьох і хоробрих, бо й сам був хоробрий і легкий. Ходячи, яко пардус, багато воєн він чинив. Возів же за собою він не возив, ні котла не брав, ні м’яса не варив… Навіть шатра він не мав, а пітник слав і сідло клав у головах. Такими ж і всі інші вої його були. І посилав він до інших земель послів, кажучи: «Хочу на вас іти».
Які з подій, описані літописцем, стосуються діяльності князя Володимира Великого:
1) «І поставив він кумири на пагорбі, поза двором теремним: Перуна дерев’яного, – а голова його була срібна, а вус – золотий, – і Хорса, і Дажбога, і Стрибога, і Сімаргла...»
2) «І повелів він поскидати кумирів – тих порубати, а других вогню оддати. Перуна ж повелів він прив’язати коневі до хвоста і волочити з Гори по Боричевому узвозу на ручай...»
Яка династія правила в Кримському ханстві?
Назвіть причини успіхів Великого князівства Литовського в швидкому підкоренні Руських земель (3 варіанти відповідей є правильними):
*Вкажіть, які процеси характеризують натуральне господарство (кілька відповідей – вірні):
Яким роком позначено в літописі подію, описану в уривку:
«У тім же поході … Володимир Глебович … скончався. І принесли його в город його Переяслав … був же він князь доблесний і сильний у бою, і мужністю кріпкою відзначався, і всякими доброчесностями … За ним же Україна багато потужила»:
Вкажіть ім’я історичного діяча, пропущене в уривку:
«Прийшов… _________ до Києва з великою силою многим-множеством сили своєї і окружив город. І обступила Київ сила татарська, і був город в облозі великій. І пробував … _________ коло города, а вої його облягали город. І не було чути нічого од звуків скрипіння возів його, ревіння безлічі верблюдів його, і од звуків іржання стад коней його, і сповнена була земля Руськая ворогами».
Прочитайте уривок та дайте відповіді на запитання.
«Був одним із найвідоміших князів, що відзначилися своїми здібностями в політиці, воєнній справі, управлінні державою. В умовах ворожого оточення, не маючи достатньої опори, він зміг приборкати боярську опозицію, відновити єдність і відстояти незалежність держави, що дісталася йому в спадок, а також протистояти такому могутньому ворогу, як монголи. Літописець дав влучну характеристику діяльності цього князя: «[Був] князем добрим, хоробрим і мудрим, який спорудив городи многі, і церкви поставив… і братолюбством він світився був із братом своїм Васильком, що правив на Волині».
Про якого князя розповідається в наведеному уривку?
Як іменували правлячу в Русі-Україні князівську династію?
У якому році Володимир Великий запровадив на Русі християнство як державну релігію?
Яке поняття відповідає визначенню: «бранці, яких захоплювали турки і татари під час нападу на Велике князівство Литовське й Польщу з метою подальшого продажу в рабство»?
Цю церкву звели й освятили на честь Параскеви П’ятниці наприкінці XII — на початку XIII ст. Її особливостями є порівняно невеликі розміри та наявність будівельних прийомів, характерних для теренів Сіверщини часів Середньовіччя. Позначте назву міста, в якому розташована споруда, зображена на ілюстрації:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома