Оберіть з даного переліку правильний список із п’яти слобідських козацьких полків (станом на початок 1760-х років):
Оберіть з даного переліку правильний список із п’яти слобідських козацьких полків (станом на початок 1760-х років):
Якими цифрами на картосхемі, що зображує адміністративний поділ українських земель після Люблінської унії, позначені Подільське, Руське та Волинське воєводства?
На фото зображений Підгорецький замок (1635 – 1640 рр.). Він побудований у стилі, дуже популярному на українських землях у XVI – першій половині XVII ст. У цьому ж стилі, зокрема, були зведені кам'яниці на площі Ринок у Львові. Що це за стиль?
Вкажіть назву міжнародного договору, який містив наступні умови: «Україна стає незалежною державою і на рівноправних засадах входить до федерації з Польщею та Литвою під назвою Велике князівство Руське; Україна повинна була мати свою власну судову систему, своє військо (30 тис. козаків і 10 тис. найманців)»:
Які заходи було здійснено Другою Малоросійською колегією на чолі з П. Рум’янцевим у 1760-ті – 1780-ті роки? Кілька відповідей – вірні.
Вкажіть, як звали українського магната, який був засновником першої Запорозької Січі на о. Мала Хортиця?
Вкажіть угоду часів Національно-визвольної війни, яка відповідає даним умовам:
«Територія війська Запорозького включала землі бувших Брацлавського, Київського і Чернігівського воєводств, поділених на полки і сотні. Резиденція гетьмана знаходилась в столичному Чигирині».
Вкажіть, яка подія знайшла відображення в уривку:
«… Почали вони років з десять тому та й у самий новітній час надто далеко поширювати своє зухвальство, привласнюючи й вимагаючи врешті для себе, начебто як надбання їхньої власності, не тільки всі ті землі, які ми придбали в останній війні від Порти Оттоманської, але навіть і ті, які зайняті поселеннями в нашій новоствореній губернії, мотивуючи, начебто їм і ті, й інші здавна належали… Запроваджуючи власне хліборобство, ліквідовували вони цим саму підвалину залежності їх від престолу нашого і задумували створити із себе посеред вітчизни область повністю незалежну, українську, під власним своїм несамовитим управлінням…».
Ім’я якого історичного діяча пропущено в уривку:
«Після всемилостивішого від нас звільнення графа __________________, за його проханням, з чину гетьманського наказуємо нашому Сенатові для належного управління в Малій Росії створити там Малоросійську колегію, в якій бути головним нашому генералу графу Рум’янцеву і з ним чотирьом великоросійським членам».
У якому уривку з історичного джерела йдеться про укладення Люблінської унії (1569 р.)?
Вкажіть, які правителі уклали наведену нижче угоду (1708 р.), що відкрила шлях до українсько-шведського союзу?
«Його королівська милість зобов’язується обороняти Україну і прилучені до козаків землі й негайно вислати туди задля цього помічні війська, коли вимагатиме того потреба… Війська ці, вступаючи в країну, будуть під командуванням шведських генералів, але під час операції на Україні його королівська величність довірить керування ними князеві (гетьману) та його поступникам, і це триватиме доти, поки Україна потребуватиме того війська, котрому його королівська величність видаватиме платню, а козаки постачатимуть хліб і харчі».
Укажіть назву пам’ятки архітектури (1679 – 1695 рр.), фундаторами якої були І. Самойлович та І. Мазепа, що зображена на фото:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома