Після народження плаценти в породіллі кровотеча. Матка скорочується погано, м’яка на дотик. Кровянисті видління зі згортками крові. Який передбачуваний діагноз?
Викидень – це переривання вагітності до:
Найпоширенішою причиною мимовільного аборту в ранні терміни є:
До якого терміну вагітність переривають за бажанням жінки?
При обстеженні вагітної на УЗД встановлено центральне передлежання плаценти. Вкажіть метод розродження.
У вагітної раптово почалась кровотеча із статевих шляхів до 200 мл. Вагітність 37 тижнів, положення плода поздовжнє, головне передлежання, голівка над входом в малий таз. При піхвовому дослідженні: канал шийки матки пропускає поперечній палець, у внутрішньому вічкі і навколо нього через склепіння пальпується губчата тканина. Назвіть причину кровотечі:
Вагітна в терміні 36-37 тижнів, скаржиться на біль у животі, загальну слабкість. Об’єктивно: загальний стан середнього ступеню важкості, пульс 100 уд/хв., АТ 130/90 мм.рт.ст. Матка дуже болюча, напружена і асиметрична при пальпації. Серцебиття 180 уд/хв., приглушене. Який імовірний діагноз?
До гiнекологiчного вiддiлення поступила пацiєнтка зi скаргами на ряснi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв, сильний переймоподiбний бiль внизу живота. Об’єктивно: АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 90/хв. При пiхвовому дослiдженнi: зовнiшнє вiчко шийки матки пропускає палець. Матка збiльшена до 8-9 тижнiв вагiтностi. Оцiнiть клiнiчну ситуацiю:
Медична сестра готує набiр iнструментiв. Вкажiть, за допомогою якого iнструмента проводять iнструментальну ревiзiю порожнини матки:
У пологовий будинок доставлена вагiтна в термiнi 35 тижнiв. Пiсля падiння в неї з’явився бiль у животi та незначнi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Об’єктивно: матка напружена, болюча. За даними УЗД - плацента в дiлянцi дна матки. Серцебиття плода ритмiчне, приглушене, 90/хв. Якiй патологiї вiдповiдає зазначена клiнiчна картина?
Який препарат вводиться першим при гіпотонічній кровотечі в ранньому післяпологовому періоді?
Вагітна М., 31-32 тижні вагітності, надійшла зі скаргами на появу безболісної кровотечі зі статевих шляхів. Об'єктивно: блідість шкіри та видимих слизових оболонок, матка в нормотонусі. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 86/хв. Кровотеча зі статевих шляхів. При УЗД - край плаценти перекриває внутрішнє вічко. Клінічна картина характерна для:
В акушерське вiддiлення поступила вагiтна в термiнi 33 тижнi зi скаргами на кровотечу зi статевих шляхiв. При акушерському дослiдженнi виявлено: високе стояння голiвки плода по вiдношенню до входу в малий таз. При УЗД виявлено: плацента повнiстю перекриває внутрiшнє вiчко. Який стан характеризує дана клiнiчна картина?
З початком пологів, на 38 тижні вагітності у роділлі з’явились помірні кров’янисті виділення з піхви. При дослідженні встановлено: шийка матки по центру, розкриття 4 см, з одного боку пальпується шорохувата тканина, з другого – навколоплідний міхур. Ваш діагноз?
У повторновагітної А. в 36 тижнів з'явились різкі болі внизу живота, рясні кровянисті виділення зі статевих шляхів. Об’єктивно: матка в підвищеному тонусі, визначається вип’ячування та локальна болючість біля дна матки. АТ=180/110 мм.рт.ст. Серцебиття плоду 100 ударів за хв. Ваш діагноз?
У гінекологічне відділення поступила жінка 21 років зі скаргами на періодичні ниючі болі внизу живота, незначні кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Дані скарги з'явилися після активного фізичного навантаження. При УЗД в порожнині матки візуалізується ембріон з серцебиттям, ділянка відшарування хоріона. Що є основною патогенетичною ланкою ускладнення, яке виникло?
У гінекологічне відділення поступила жінка 21 року зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота, кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Дані скарги з'явилися після активного фізичного навантаження, коли зі статевихшляхів відійшли якісь тканини. При УЗД в порожнині матки - тканини плідного яйця, ембріон не візуалізується. Яка тактика ведення даної пацієнтки?
Вагітна доставлена до акушерського стаціонару машиною швидкої допомоги. Бліда, пульс – 112 уд/хв, АТ – 100/60 мм рт ст. Різкий біль по всьому животі протягом години. Вагітність доношена. 2 тижні тому вагітна перебувала в стаціонарі з приводу прееклампсії середнього ступеня тяжкості. При пальпації матка напружена, болюча. Серцебиття плода не вислуховується. Вагінальне дослідження: шийка матки сформована, зовнішнє вічко закрите, виділення слизового характеру. Який найбільш ймовірний діагноз?
1
Передлежання плаценти
2
Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
— ваша відповідь
3
Загроза розриву матки
4
Прееклампсія середнього ступеня тяжкості
5
Тетанус матки
В жіночу консультацію звернулася вагітна зі скаргами на кров’янисті виділення із статевих шляхів. Термін вагітності за станньою менструацією 12 тижнів. При огляді встановлено: дно матки визначається на 2 поперечних пальці нижче пупка, частини плода не пальпуються, серцебиття плода не вислуховується. При ультразвуковому дослідженні плідне яйце візуалізується погано, в матці картина “снігової бурі”. Який діагноз найбільш імовірний?
У гінекологічне відділення поступила жінка 29 років зі скаргами на періодичні болі внизу живота, кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Перебуває на обліку по вагітності. У анамнезі - первинне безпліддя протягом 5 років, недостатність другої фази менструального циклу. При огляді в дзеркалах: слизова піхви ціанотичний, шийка матки чиста цервікальний канал відкритий, з нього виділяється кров зі згустками, видно нижній полюс плодового яйця. Що стало найбільш імовірною причиною виниклого ускладнення?
У гінекологічне відділення поступила жінка 21 року зі скаргами на періодичні болі внизу живота, кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Дані скарги з'явилися після перенесеної ГРВІ. Перебуває на обліку по вагітності. При огляді в дзеркалах: слизова піхви ціанотичний, шийка матки чиста цервікальний канал відкритий, з нього виділяється кров зі згустками, видно нижній полюс плодового яйця. Яка тактика надання медичної допомоги даній пацієнтці?
До пологового будинку поступила вагітна з діагнозом передчасного відшарування нормально розташованої плаценти. Під час операції разом з ретроплацентарною гематомою крововтрата становила 1,3% маси тіла. Відмічається відсутність згортання крові в рані, генералізована кровоточивість, гематурія. Який найбільш правильний діагноз?
До пологового будинку поступила роділля з регулярною пологовою діяльністю, з відходженням навколоплідних вод. Голівка плода щільно притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плода чітке, ритмічне – 136 уд/хв. При внутрішньому акушерському дослідженні встановлено: відкриття маткового вічка 7 см, стрілоподібний шов у правому косому розмірі, мале тім’ячко спереду та нижче великого, розташоване ліворуч. Визначити позицію та вид.
При зовнішньому акушерському обстеженні встановлено: форма матки витягнена у поперечному напрямку, строк вагітності 40 тижнів, у лівій боковій стороні матки пальпується голівка, в правій - тазовий кінець плода, над входом в малий таз передлежача частина відсутня. Серцебиття плода найвиразніше прослуховується на рівні пупка. Яке положення та позиція плода?
Пологи закінчуються:
Жінці, яка народжує вперше, 24-ри роки. З початку регулярних переймів минуло 4 години. АТ - 120/80 мм рт.ст. Положення плода поздовжнє, головне передлежання, серцебиття плода 130 уд/хв. Внутрішнє акушерське дослідження: шийка матки вкорочена до 1,5 см, відкрита до 3 см. Плодовий міхур цілий, напружений. Голівка плода притиснута до входу у малий таз. У якому періоді пологів перебуває роділля?
Жінка поступила до пологового відділення з регулярними переймами кожні 5- 12 7 хвилин, розкриття шийки 3 см. Через 2 години: перейми кожні 3 хвилини, розкриття шийки 6 см. Ще через годину розкриття 8 см. Укажіть правильний діагноз.
Породілля 27-ми років, пологи другі, термінові, нормальні. Друга доба 14 післяпологового періоду. Новонароджений знаходиться на спільному перебуванні, природному годуванні. Температура тіла породіллі 36,8°C, Ps- 72 уд/хв, АТ- 120/80 мм рт.ст. Молочні залози помірно нагрубілі, соски чисті. Живіт м'який, безболісний. Дно матки на 2 поперечні пальці нижче пупка. Лохії кров'янисті, помірні. Який можна встановити діагноз?
Породілля 25-ти років, друга доба післяпологового періоду. Пологи перші, термінові, пройшли без ускладнень. Яким має бути характер лохій?
У роділлі під час термінових пологів на фоні бурхливої пологової діяльності з'явився гострий біль у животі, почали наростати симптоми гіповолемічного шоку. Зовнішня кровотеча незначна. Який найбільш вірогідний діагноз?
У жінки при відвідуванні лікаря 10 липня 2016 року тест на вагітність позитивний. У пацієнтки регулярний 28-денний цикл, остання менструація була з 1-го до 4-го травня 2016 року. Коли передбачаються пологи?
Обстежуючи вагітну в жіночій консультації, лікар виявив, що матка збільшена до 5-6 тижнів вагітності, асиметрична, у лівому куті тіла матки пальпується випинання. Матка м'якої консистенції, але під час дослідження скоротилася і ущільнилася. Після припинення подразнення знову стала м'якою. Які ознаки вагітності виявив лікар?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома