1. Коли зламана променева кістка, гіпс повинен фіксувати обидва променеволіктьові суглоби, тому, що вони є:
2. При рентгенографії плеча y жінки визначена тріщина на задній поверхні діафіза плечової кістки в місці борозни нерва. В ділянці якої борозни ушкоджена плечова кістка?
3. Рентгенологічно визначено внутрішньосуглобовий перелом проксимального епіфіза плечової кістки. Яка структура плечової кістки ушкоджена?
1Головка плечової кістки
2Хірургічна шийка
3Гребінь великого горбка
4Гребінь малого горбка
5Малий горбок
4. За даними статистики найчастіше переломи кісток трапляються як у юнаків, так і у людей похилого віку в ділянці хірургічної шийки. Вказати, на якій кістці знаходиться даний утвір?
5. Жінка після падіння звернулася в травматологічне відділення зі скаргами на біль і порушення функції плечового суглоба. Рентгенологічно виявлено перелом плечової кістки в типовому місті. Що найчастіше зазнає перелому?
1Шийка лопатки
2Надплечовий кінець ключиці
3Анатомічна шийка плечової кістки
4Хірургічна шийка плечової кістки
5Дельтоподібна горбистість
6. На рентгенограмі лікар помилково прийняв tuberculum conoideum на нижній поверхні ключиці за запальний процес окістя. Яка зв'язка фіксується до tuberculum conoideum claviculae?
7. У дитини діагностовано надсуглобовий надвиростковий перелом плечової кістки з ушкодженням присереднього капсульно-зв'язкового апарата. Яка зв'язка ушкоджена?
1Lig. anulare radii
2Lig. quadratum
3Lig. collatérale ulnare
4Lig. collatérale radiale
5Lig. transversum humeri
8. Внаслідок травми (падіння) виник повний вивих надплечового кінця ключиці, він виступає над плечем. Пальпація ділянки надплечово-ключичного суглоба дуже болюча. Які зв'язки були розірвані під час травми?
9. У людей похилого віку incisura scapulae може бути сприйнята як вогнище дегенерації кістки, особливо при вапнюванні зв’язки, яка разом з incisura scapulae утворює отвір. Яка власна зв’язка лопатки звапнована?
10. У підлітка - травматичний вивих плечового суглоба з розривом зв’язки, що утворює склепіння плеча. Яка зв’язка травмована?
11. У постраждалого вивих плечового суглоба. Зсув яких суглобових поверхонь вийде за межі фізіологічної норми?
12. У постраждалого в автокатастрофі посттравматичний вивих плечового суглобу. Яка зв’язка ушкоджена?
13. У баскетболіста - вивих y art. carpometacarpalis pollicis, травмовані зв’язки суглоба, суглобові поверхні кістки-трапеції та основи 1-ої п'ясткової кістки. Який за формою суглобових поверхонь articulatio carpometacarpalis pollicis?
14. У чоловіка виробнича травма кисті. Рентгенологічно встановлено перелом кісток, які утворюють між собою в механічному відношенні тверду основу кисті. Які суглоби ушкоджені?
1Art. carpometacarpalis pollicis
2Art. carpometacarpales, intercarpales, mediocarpalis
3Art. interphalangeae manus
4Art. radiocarpalis
5Art. metacarpophalangeae
15. У підлітка травмована ділянка променево-зап’ясткового суглоба (art. radiocarpalis). На рентгенограмі виявлено перелом трьох проксимальних кісток зап'ястка. Які кістки зап’ястка формують суглобову поверхню променево-зап'ясткового суглоба?
16. Під час військових навчань у медичний пункт привезли пораненого з осколковою раною у ділянці головок п’ясткових кісток. Які суглоби кисті травмовані?
17. У хворого обмежені рухи кисті, незначна припухлість п’ястково-фалангового суглоба І пальця. Який за формою п’ястково-фаланговий суглоб І пальця?
18. У підлітка ушкоджена проксимальна суглобова поверхня променево-зап’ясткового суглоба. Чим вона утворена?
19. У жінки виробнича травма променево-зап’ясткового суглоба (art. radiocarpalis) з розривом зв’язок, ушкодженням суглобових поверхонь. До яких суглобів відноситься articulatio radiocarpalis за формою суглобових поверхонь?
20. Чоловіка після падіння на долонну поверхню кисті турбує біль і обмеження рухів в art. radiocarpalis. Травмований долонний край зап’ясткової суглобової поверхні променевої кістки та головчаста кістка. Яка зв’язка, що з’єднує ці утвори, розірвана?
21. У травматологічний пункт поступив чоловік, 38 років, з травмою правої кисті. При огляді встановлено: різана рана у ділянці підвищення великого пальця правої кисті, проксимальна фаланга І пальця не згинається. Який суглоб ушкоджено?
1Зап’ястково-п'ястковий суглоб першого пальця
2П’ястково-фаланговий суглоб першого пальця
3Міжфаланговий суглоб
4Міжзап’ясткові суглоби
5Променево-зап’ястковий суглоб
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома