Перший космонавт, що здійснив навколоземний політ за 109 хв
Перший і останній космонавт незалежної України. У період від 19 листопада до 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87.
Винахідник і революціонер-народник українського походження. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарата.Страчений за замах на імператора Олександра II
Французький вчений 16 століття. Відомий як автор космогонічної гіпотези — теорії вихорів, яка протягом певного часу конкурувала з теорією всесвітнього тяжіння.
Італійський вчений-монах геліоцентрист 16 ст.Вважав, що фізичний Всесвіт нескінченний і включає нескінченне число світів, у кожному з яких є сонце і декілька планет. Таким чином, Земля всього лише невелика зірка серед інших зірок в нескінченному Всесвіті.
Був спалений на вогнищі після семи років тюрми.
Італійський вчений 17ст ,відомий боротьбою за утвердження геліоцентричної системи світу Коперника.
Польський астроном і математик, фізик, правник, дипломат, економіст, канонік та лікар. Автор геліоцентричної теорії побудови Сонячної системи.
7 лютого 1483 у Римі видав книгу «Прогностична оцінка поточного 1483 року» (Iudicium pronosticon Anni MCCCCLXXX III), яка є першою відомою друкованою книгою, написаною українцем. У цій книзі, окрім астрологічних прогнозів, були відомості з географії, астрономії, метеорології, філософії. До ХХ століття відомий як Джорджо да Леополі
Український вчений 20 ст. Творець перших у світі літаків: чотиримоторного «Руський витязь» (1913 рік), важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного гелікоптера одногвинтової схеми (1942), Конструктор першого в США літака-амфібії
На його честь названо кратер на Місяці.
Український учений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон».
найбільш імовірною є версія, що він загинув у концтаборі
радянський вчений-теоретик польського походження, є одним із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики, педагог, письменник.
Займався теорією руху реактивних апаратів, вперше довів, що єдиним апаратом, здатним здійснити космічний політ, є ракета. Вивів формулущо встановила співвідношення між:
швидкістю ракети в будь-який момент,
швидкістю витікання газів із сопла,
масою ракети,
масою підривних речовин.
український радянський вчений у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Вважається основоположником практичної космонавтики.
Під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, здійснено перший політ людини в космос та вихід людини в космос
Перша жінка-космонавт, одноосібно вийшла у політ тривалістю майже 3 доби 16—19 червня 1963 року на кораблі «Восток-6», що 48 разів облетів Землю, пролетівши у космосі близько 2 млн кілометрів.
25 липня у 1984 році перша із жінок-космонавтів здійснила вихід у відкритий космос. Пробула там 3,35 год.
Це був другий політ жінки у космос.
Перша жінка, яка розгорнула український прапор в космосі на орбіті Землі,
астронавтка NASA з українським корінням, восьма жінка в світі, яка вийшла у відкритий космос, має звання капітана (полковника) Військово-морських сил США.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома