У якому положниі має перебувати пацієнт протягом перших 2-х год після проведення люмбальної пункції?
У пацієнта після парентерального введення антибіотика розвинувся анафілактичний шок. Яка ділянка тіла використовується для первинного внутрішньом 'язо-вого введення епінефрину під час надання невідкладної допомоги?
Укажіть прояви дизуричного синдрому.?
У пацієнта, який нещодавно повернувся з африканської країни та захворів на інфекційне захворювання, спостерігається циклічний перебіг таких симптомів: ра-штовий тряский озноб триває 2-3 год, змінюється на жар (температура тіла досягає
40-41°С), що продовжується впродовж 3-5 год, після чого наступає рясне профузне потовиділення. Виявлено збільшення печінки та селезінки, іктеричність шкіри,
герпес губ. Для якого захворювання хара-
ктерні ці симптоми?
Щеплення новонароджених дітей від туберкульозу проводиться шляхом внутрі-шньошкірного введення вакцини БЦЖ.
Яке ускладнення розвивається у разі випадкового потрапляння вакцини під шкі-ру
Який лікарський засіб використовується для замісної терапії у разі недостатності зовнішньосекреторної функції підшлункової залози
У дівчини віком 19 років на шкірі грудної клітки, шиї, бічних поверхонь тулуба, міжлопаткової ділянки та плечей виявлено численні незапальні плями жовтувато-коричневого та блідо-рожевого кольору.
Позитивні «симптом стружки» (лущення плям у разі пошкрябування) та йодна про-
ба Бальцера. Для якого захворювання ха-
рактерні ці клінічні прояви?
Як називається розмір площини входу в малий таз, що проходить між крижовтим мисом та
серединою верхньо-
внутрішнього краю лобкового симфізу?
Укажіть найдостовірніший метод діагностики вагітності на ранніх термінах.?
У пацієнта віком 32 роки раптово вночі зʼявилася експраторна задишка, що супроводжується сухим кашлем, відчуттям стиснення в грудній клітці.
Об' сктивно
спостерігається: пацієнт займає вимуше-
не положення (сидить, спираючись рука-
ми на край ліжка), на відстані чути сухі свистячі хрипи, в акті дихання бере участь
додаткова мускулатура. Перкуторно над
легенями визначається коробковий звук.
Аускультативно вислуховується безліч сухих свистячих хрипів. Який патологічний стан розвинувся?
До медичного пункту батальйону ске-
ровано бійця, який скаржиться на підвищення температури тіла до 38,3°С,утруднення під час відкривання рота та жуван-ня, тягнучий біль у мʼязах спини та шиї.
В анамнезі: вогнепальне поранення лівої гомілки тиждень тому, Обʼективно спо-стерігається: стан тяжкий, свідомість не порушена, шкіра бліда, посмикування мʼязів обличчя, порушення ковтання, напруження мʼязів потилиці, спини та кінцівок,
пульс - 110/хв, АТ - 140/90 мм рт. ст. Для
якої патології характерні ці клінічні прояви?
Пацієнт віком 57 років скаржиться на біль у дрібних суглобах кистей, що виникає в другій половині ночі, ранкову скутість, загальну слабкість, зниження працездатності.
Обʼєктивно спостеріга-
ється: набряк і почервоніння пʼястково-
фалангових
і міжфалангових суглобів
обох рук, деформація сувлодів у вненяді «плавників моржа». Попередній діагноз: ревматоїдний артрит. Який із нижченаве-дених методів дослідження с найінформа-тивнішим для уточнення діагнозу?
Загальний аналіз сечі
13. У жінки протягом 1 год після вживання шоколаду на шкірі тулуба та кінцівок зʼявився висип у вигляді поліморфних па-пул блідо-рожевого кольору, що супроводжується свербежем. Обʼєктивно спостерігається температура тіла 37,6
пульс-80/хв Ат -110/70мм.рт.ст. Для якого патологічного стану характерні ці ознаки?
Роділлю проінформовано щодо активної тактики ведення третього періоду по-логів. Розвиток якого ускладнення дозволяє попередити ця тактика?
дванадцятирічного пацента попередній діагноз: епілепсія. Який метод обстеження потрібно використати для графічної реєстрації біоелкктричної активності головного мозку та підтвердження діагнозу?
16. У жінки з регулярним менструальним циклом спостерігається
затримка мен-
струації упродовж 5-ти тижнів. Результат тесту на вагітність - позитивний. Укажіть імовірну ознаку вагітності, яку можна виявити шляхом бімануального дослідження?
пацієнтки температура тіла швид-ко, протягом декількох годин,
знизида-
ся з 39,5°С до 37°С (критичний варіант
зниження температури)
та розвинулися
загальна слабкість, запаморочення, шум
у вухах, прискорене серцебиття.
Обʼє-
ктивно спостерігається:
шкірні покриви
та слизові бліді, холодний липкий піт, кінцівки холодні, дихання поверхневе, часте,
пульс
98/хв, слабкого наповнення, АТ
- 80/50 мм рт. ст. Який препарат викори-
стовується для надання невідкладної допомоги?
У девʼятирічного хлопчика рігаються сухий кашель із виділенням слизово-гнійного мокротиння, підвищення температури тіла до 38,9°С та задишка.
Над правою легенею визначається вко-
рочення перкуторного звуку. Аускульта-
тивно вислуховується ослаблене дихання та дрібноміхурцеві вологі хрипи. Для яко-то захворювання характерні ці симптоми?
Яка дія електричного струму виявляє-тея у подразненні збудливих тканин організму людини, що супроводжується ми-повільним скороченням мʼязів ?
Папієнтка віком 35 років скаржиться на тупий ниючий біль у правому підре-бер 1 3 іррадіацією у праве плече, що посилюється пеля вживання гострої їжі, відчуття розпирання в животі, відрижку, ну-доту, гіркий присмак у роті, загальну слаб-кість. Під час пальпації живота визначається болючість у правому підреберії, позитивні симптоми Кора та Ортнера. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Пацієнтка скаржиться на ранкову ску-тість, деформацію і постійний біль у дрібних суглобах, зниження фізичної актив-ності. Обʼєктивно спостерігається: симетричні згинальні контрактури дрібних су-глобів. На рентгенограмі кисті й запʼяс-ерозії та виражений остеопороз безпосередньо прилеглих до суглоба кі-сток, анкілоз. Для якого захворювання це характерно?
Мати тримісячного хлопчика скаржи-ться, що дитина стала неспокійною, погано спить, пітніє,
особливо потилична
ділянка голови. Обʼєктивно спостерігає-ться: шкірні покриви та слизові оболонки бліді, облисіння потилиці. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Укажіть ділянку локалізації набряку Квінке, що є потенційно небезпечним для життя ?
Пацієнт віком 38 років скаржиться на сильний різкий нападоподібний біль
У ділянці правого підреберʼя, що ірраді-юе в праву ключицю та плече, гіркоту в роті, нудоту, блювання жовчю.
В анам-
незі: жовчнокам яна хвороба. Об ектив-но спостерігається: пацієнт неспокійний, язик обкладений жовтим нальотом, ікте-ричність склер та шкірних покривів, пульс
82/хв, ритмічний, АТ - 110/70 мм рт. ст.
Який патологічний стан розвинувся в пацієнта ?
Пацієнтці віком 18 років діагностовано гострий гнійний менінгіт. Укажіть особливості складу ліквору в цьому разі.?
У чоловіка віком 28 років у ділянці верхньої губи візуалізуються гіперемія шкіри та дрібні пухирці з гнійним умістом, вкриті жовтими кірками, піднижньощеле-пний лімфаденіт. Для якої патології характерні ці симптоми?
Який прилад використовується для моніторингу інтенсивності
бактерици-
дного потоку ультрафіолетового випромінювання під час знезараження повітря в приміщенні за допомогою УФБ-опромінювача
Який із нижченаведених факторів забезпечує швидкість появи терапевтичного ефекту у разі сублінгвального застосування лікарських засобів?
Із якою метою флакон із вушними краплями перед застосуванням треба підігріти в руках до температури тіла людини?
До якої фармакологічної групи належить діазепам?
Пацієнтка скаржиться на погіршення апетиту, неприємний присмак у роті, пе-чію, тяжкість і розпирання в епігастраль-ній ділянці після вживання їжі, нудоту та відрижку повітрям. Для якого виду диспе-псії характерні ці клінічні прояви?
Які фізіотерапевтичні процедури треба порадити пацієнту після зняття гіпсової повʼязки для відновлення функції травмованої нижньої кінцівки?
породіллі через дві доби після пологів розпочалася кровотеча зі
стате-
вих шляхів, крововтрата досягла 500 мл і продовжується. Пацієнтка скаржиться на слабкість, пітливість. Обʼєктивно спосте-рігається: слизові оболонки бліді, пульс -
95/хв, слабкого наповнення, АТ - 100/60
мм рт. ст. Під час пальпації матки через передню черевну стінку визначається, що вона щільна, дно розташоване на рівні пу-пка. Укажіть причину вторинної (пізньої) післяпологової кровотечі?
Для якого захворювання характерні такі особливості аналізу сечі: сеча кала-мутна, з осадом і пластівцями, лейкоци-турія, бактеріурія, протеїнурія (менше 1 г/л)?
У пацієнта після фізичного навантаження виник стискальний біль за гру-дниною з іррадіацією в ліву руку, триває близько 5 хв. Обʼєктивно спостерігається:
пацієнт збуджений, шкірні покриви бліді, вологі, пульс - 80/хв, АТ - 130/70 мм рт. ст., тони серця ритмічні, звучні. Який патологічний стан розвинувся в пацієнта?
Для профілактики якого специфічно-
го ускладнення черевного тифу на 3-му
тижні хвороби пацієнту треба дотримуватися ліжкового режиму?
У пацієнта, який хворіє на виразко-
ву хворобу шлунка, раптово розпочалося
блювання «кавовою гущею». Які заходи невідкладної допомоги треба провести насамперед на догоспітальному етані?
Який із нижченаведсних симптомів характерний для перебігу гострого пієлонефриту в дітей першого року життя?
Який із нижченаведених методів дослідження використовується для визначення видільної функції нирок?
Пацієнту встановлено діагноз: інсулі-нозалежний цукровий діабет. Яка тактика зменшить ризик розвитку атрофії підшкірної жироної клітковини під час інсу-лінотеранії?
Пацієнт віком 35 років скаржиться на прогресуючу слабкість, рясну пітливість, біль у горлі під час ковтання, періодичні кровотечі з носа та ясен. Обʼєктивно спо-стерігається: болючі афти в порожнині рота, гіпертрофічний гінгівіт, виразково-некротичні зміни в горлі, збільшення периферичних лімфатичних вузлів, гепато-спленомегалія. Для якого з нижченаведе-них захворювань характерні такі клінічні прояви?
Сестра медична, щоденно вимірюючи температуру тла пацієнта та реєструючи її графічно в температурному листку з фіруна показникм становить 24 2,5°С. Укажіть тип гарячки.
Пацієнта віком 25 років шпиталізовано бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги до лікарні у непритомному стані.З анамнезу відомо, що пацієнт
хворіє на цукровий діабет 1-го типу та вводить інсулін. Обʼєктивно спостеріга-ється: блідість і вологість шкірних покри-він, підвищення мʼязового тонусу, судоми, розширення зіниць, тонус очних яблук не змінений. Рівень глюкози у крові - 2,2
ммоль/л. Який вид коми розвинувся в пацієнта?
Пацієнт хворіє на деформуючий осте-артроз. Укажіть найефективніший захід для зменшення механічних навантажень на суглоби, що уповільнить прогресування деструктивних змін у хрящі ?
Укажіть дозволений
максимальний
відсоток заповнення ємності (коробки безпечного зберігання) для медичних відходів категорії В?
У чоловіка віком 50 виник різов, інтенси вий, оки кальтово, пекучий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку та ліву лопатку. Біль триває впродовж 2-х годин, не знімається нітро-глщерином. Оо ективно спостерігається:
пацієнт збуджений, відчуває страх смерті, шкіра та видимі слизові оболонки бліді, ціаноз губ, пульс — 84/хв, ритмічний, АТ
- 130/80 мм рт. ст., тони серця ослаблені.
На ЕКГ візуалізується патологічний зубець О у відведеннях I, aVL i V1-V2. Для якого клінічного варіанта інфаркту міокарда це характерно?
У семирічної дитини після внутрішньовенного введення антибіотика зʼявилися слабкість, пульсуючий головний біль, відчуття стиснення в грудях та нестачі повітря, надсадний кашель. Обʼєктивно спостерігається: різка блідість шкірних покривів, експіраторна задишка, дистанційні хрипи. Для якого варіанта перебігу анафілактичного шоку характерні ці симптоми?
У маніпуляційному кабінеті під час взяття крові з вени пацієнт знепритомнів.
Яке положення тіла потрібно забезпечити пацієнту під час надання невідкладної медичної допомоги?
Який симптом найхарактерніший для хронічного гастриту з підвищеною секреторною функцією шлунка?
Чоловіка, у якого через 1,5 год після вживання грибів виникли нудота, блювання та різка слабкість, птиталізовано до лікарні. Який із нижченаведених медичних виробів потрібно підготувати для надання невідкладної медичної допомоги пацієнту?
Укажіть ранній симитом цукрового діабету?
Які клінічні прояви найхарактерніші для гострого пієлонефриту?
Як називається форма медичної доку-ментації, призначена для реєстрації режиму перебування пацієнта в стаціонарі закладу охорони здоровʼя та фіксації відомостей про медикаментозне лікування, методів обстеження, фізіотерапевтичних процедур?
Який етіологічний фактор має вирі-
шальне значення у розвитку гострого гломерулонефриту?
Пацієнта віком 27 років, який хворіє на цукровий діабет 1-го типу, шпиталізовано до лікарні в непритомному стані.
Обʼєктивно спостерігається: шкіра воло-га, тризм жувальних мʼязів, тонус очних яблук у нормі, пульс - 66/хв, АТ - 125/80 мм рт. ст., дихання рівномірне, поверхневе.
Попередній діагноз: гіноглікемічна кома.
Який лікарський засіб потрібно застосувати для надання невідкладної допомоги пацієнту в цьому разі?
Який прилад дозволяє виміряти пікову швидкість форсованого видиху та використовується для діагностики та оцінки ефективності лікування хронічних обструктивних захворювань легень (бронхі-альної астми, хронічного обструктивного бронхіту тощо)?
Пацієнт віком 37 років скаржиться на кашель із виділенням великої кількості мокротиння з неприємним запахом, інко-лі кловним ротом», задишку, періодичне підвищення температури тіла та зниження працездатності. Обʼєктивно спостері-гається: мокротиння гнійно-слизового ха-
рактеру, розшароване. Для якого захворювання характерні ці клінічні симптоми?
Пацієнт, який проживає в гірській мі-сцевості, скаржиться на відчуття стиснення в ділянці шиї, розлади ковтання, сухий кашель, утруднене дихання. Обʼєктивно спостерігається; рівномірне дифузне збільшення щитоподібної залози без локальних ущільнень. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
Пацієнтка після апендектомії скаржи-
ться на дворазове олювання, затримку га-
зів 1 відсутність випорожнень. Об ективно спостерігається: шкіра землистого кольо-ру, язик сухий, обкладений білим нальо-том, передня черевна стінка напружена.
Яке ускладнення розвинулося у пацієнтки в ранньому післяопераційному періоді?
У пацієнта спостерігається загострення хронічного пієлонефриту. Яке обстеження доцільно провести перед призначенням антибіотикотерапії?
Пацієнту неврологічного відділення встановлено попередній діагноз: субара-хноїдальний крововилив.
Із діагности-
чною метою иому призначено спинно-
мозкову пункцію. Який колір ліквору с
тиновим для цього захворювання?
У пацієнта на тлі перебігу гострого інфаркту міокарда раптово погіршився загальний стан, посилився біль у серці, виникла різка слабкість. Обʼєктивно спостеріграється: свідомість сплутана, акроціаноз,холодний липкий піт,Ат 70/30, пульс -110/хв слабкого наповнення.Яке ускладнення розвинулося в пацієнта?
Які лікарські засоби найчастіше викликають медикаментозну алергію?
Для проведення проби якості перед-стерилізаційного очищення медичного інструментарію сестра медична приготувала робочий розчин азошраму, змішавши / праних обʼємах початковий розчин азо піраму з 3%-м розчином перекису водню.
Укажіть термін зберігання робочого реактиву?
У пацієнта пульмонологічного відді-
лення розвинувся бронхообструктивний
синдром. У кажіть провідну клінічну озна-ку, що свідчить про його розвиток.
Укажіть найпоширеніше ускладнення, що є наслідком гострої ревматичної гарячки
Який із нижченаведених клінічних проявів характерний для передлежання плаценти?
Як називається процедура, що полягає у введенні розчинів лікарських засобів через порожнину матки в маткові труби для визначення їх прохідності або з лікуваль-
ною метою?
У пацієнта терапевтичного відділення діагностовано виразкову хворобу дванад-цятиналої кишки. Яка бактерія спричиняє
це захворювання?
У пацієнта з хронічною нирковою недостатністю швидкість клубочкової фільтрації становить 14 мл/хв. До якої лікувальної процедури необхідно підготувати пацієнта в цьому разі?
Жінка отримала опік передньої поверхні обох ніг, задньої поверхні тулуба
та промежини. Визначте площу опково-то ураження за «правилом дев'яток».
Для профілактики якого під час підшкірної інʼєкції олійного розчину потрібно відтягнути поршень шприца назад після проколу шкіри перед введен-
ням препарату?
Пацієнтка віком 28 років скаржиться на загальну слабкість, задишку, прискорене серцебиття та спотворення смаку (їсть сиру гречку, крейду). В анамнезі: рясні менструації. Обʼєктивно спостерігається:
блідість шкірних покривів і слизових обо-лонок, волосся тонке, посічене, пульс - 90/хв, ритмічний, АТ - 100/60 мм рт. ст., тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою серця. Для якого захворювання характерні вказані клінічні прояви?
У чоловіка після тряскої їзди виникли сильний нападоподібний біль у поперековій ділянці, часті позиви до сечовипускан-ня, нудота, блювання. Обʼєктивно спосте-рігається: шкіра бліда, пацієнт збудже-ний, намагається обрати положення тіла
для полегшення болю.
Які заходи долі-
карської допомоги доцільно застосувати в
цьому разі ?
Укажіть механізм дії медичної грілки у разі її місцевого застосування.
Відповідно до призначення лікаря дитині потрібно парентерально
ввеСти
350000 ОД антибіотика з груни цефало-споринів III покоління. У флаконі міститься 1000 мг діючої речовини. Скільки мілілітрів розчину антибіотика потрібно ввести дитині, якщо застосувати стандар-
гне розведення?
Укажіть процедуру, що використовується для лікування хронічної хвороби ни-рок, під час якої кров пацієнта фільтрується через очеревину ?
Який обʼєм антисептика необхідно використати для проведення однієї процедури гігієнічної обробки рук перед виконанням внутрішньовенної інʼєкції?
Пацієнту призначено фізіотерапевтичну процедуру, під час якої (внаслідок змінення проникності судинної стінки) у шкірі виникають точкові мікрокрововиливи (петехії, плями), до складу яких входять біологічно активні речовини, що надають
потужний стимулювальний ефект як на
весь організм, так 1 на певну зону до пов-
ного їх розсмоктування. Яку процедуру
призначено пацієнту?
Жінка віком 28 років скаржиться на загальну слабкість і гострий біль у грудній клітні з правого боку, що посилюється шд час глибокого вдиху та нахилі тулуба в протилежний бік. Обʼєктивно спостеріга-ється: пацієнтка лежить на правому ооці,
дихання часте, поверхневе, температура
тіла — 37,4°С, права половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно над легенями визначається чіткий легеневий звук, аускультативно вислуховується шум
тертя плеври. Для якого захворювання
характерні ці клінічні прояви?
Як називається патологічний стан, що характеризується болем у суглобі та не супроводжується запальним процесом та/або порушенням рухливості в ньому?
Який із нижченаведених заходів потрібно порекомендувати пацієнту, який хворіє на артеріальну гіпертензію, для дося-
гнення максимального зниження ризику розвитку серцево-судинних ускладнень?
У пацієнта, який хворіє на виразко-
ву хворобу шлунка, з'явилися скарги на
швидку втомлюваність, втрату апетиту відразу до мʼясної їжі, посилене слинови-ділення, порушення ковтання. Для якого ускладнення характерні ці симптоми?
У пʼятирічної дитини, яка відвідує ди-
тЯЧИЙ
дошкільний
заклад,
спостерігає-
ться підвищення температури тіла, біль у горлі.
Під час огляду виявлено блі-
дість носогубного трикутника,
«малино-
вий язик» та дрібнопапульозний висип на гіперемованій шкірі, що максимально локалізується на згинальних поверхнях кін-цівок, у складках шкіри. Укажіть термін
1золяці хворо1 дитини.
Яке дослідження проводиться для виявлення прихованої коронарної недостатності та ранньої діагностики стенокардії?
у роділлі , яка народжує вдруге, триває другий період пологів. Мід час прорізуван-ня голівки після потуги ЧСС плода становить 80/хв. Укажіть подальшу тактику ведення пологів.
Чоловік упродовж 10-ти років хворіє на дерматологічне захворювання, що загострюється в осінньо-зимовий період.
Обʼєктивно спостерігається: на шкірі волосистої частини голови та розгиналь-них поверхнях кінцівок візуалізуються рожево-червоні плями та бляшки, вкриті сухими сріблястими лусочками, супрово-
джуються незначним свербежем. Для яко-
го захворювання характерні ці симптоми?
Пацієнту віком 49 років встановлено попередній діагноз: ексудативний плев-рит. До якої діагностичної процедури сестрі медичній потрібно підготувати пацієнта в цьому разі?
Для якого захворювання характерна
поява таких клінічних проявів (великих діагностичних критеріїв): кардит, поліар-трит, мала хорея, кільцеподібна еритема та підшкірні вузлики?
У пацієнта віком 50 років після емоційного перенавантаження виникли інтенсивний стискальний пекучий біль за грудниною, що іррадіює в ліву руку, відчуття страху смерті, різка загальна слаб-кість. Через 30 хв після сублінгвального приймання нітрогліцерину біль не припи-нився. Тест на тропонін І у крові позитив-ний. Для якого захворювання характерні такі клініко-лабораторні показники?
Яке ускладнення може розвинутися
в пацієнта у разі безконтрольного приймання адреноміметиків під час нападу бронхіальної астми?
Укажіть специфічну лабораторну
ознаку системного червоного вовчака.
У пологовій залі породіллі запропону-
вали провести перше ранне прикладан-
ня новонародженої дитини до грудей. Ця процедура покращує скорочення матки та сприятиме відшаруванню й народжен-но посліду. Стимуляція синтезу якого гормону відбувається в цьому разі?
Периферичну вену з якими властиво-
стями доцільно обрати для проведення її безпечної катетеризації з метою подальшого введення ліків?
Як називається шлях передачі ін-фекції, що може бути повʼязаний із
проведенням
інвазивних лікувально-
діагностичних процедур?
пацієнтки з діагнозом: дифузний токсичний зоб, після тяжкого емоційного перенавантаження раптово підвищилася температура тіла до 40°C, зʼявилося рясне потовиділення, нудота, олювання, профу-зна діарея. Об ективно спостерігається:
пацієнтка збуджена, свідомість поруше-на, слизові оболонки сухі, АТ - 220/105
мм рт. ст., пульс - 180/хв. Яке ускладнен-
ня розвинулося в пацієнтки?
У чоловіка внаслідок тривалої дії низької температури на тканини кінцівки розвинулися помірний колючий біль у ній, відчуття печіння. Обʼєктивно спостеріга-ється: шкіра в ділянці ураження бліда, після зігрівання стала набряклою, багряно-червоного кольору, з темно-синіми пля-мами. Укажіть ступінь відмороження.
Пацієнт скаржиться на біль у грудній клітці, особливо під час кашлю та глибокому диханні. Аускультативно в нижньо-боковому відділі грудної клітки на невеликій її ділянці вислуховується патологі-
чний шум, який добре чути на вдиху та ви-
диху, не змінює інтенсивність під час ка-шалю, може відчуватися долонею під час пальпації грудної клітки. Укажіть цей патологічний шум.
У пацієнтки віком 55 років після емоційного перенавантаження
з'явили-
ся скарги на головний біль у потиличній ділянці, запаморочення, мерехтіння «му-шок» перед очима, шум і дзвін у вухах,
блювання.
Обʼєктивно спостерігається:
пульс — 98/хв, ритмічний, АТ - 190/100 мм рт. ст. Який патологічний стан розвинувся у пацієнтки?
У пацієнта виявлено недостатність мітрального клапана. Після фізичного на-
вантаження у нього раптово виникли за-
дишка, клскотливе дихання, виділення рожевого пінистого мокротиння. Я кий нато-логічний стан розвинувся в пацієнта?
Гірудотеранія - це метод лікуван-
ня за допомогою медичних п'явок. Яке з нижченаведених захворювань е протино-
казанням до застосування цього методу
лікування?
Яка група лікарських засобів використовується для етіологічного лікування гострого пієлонефриту?
У пацієнтки віком 67 років раптово розвинулися загальна слабкість,
запамо-
рочення, оніміння лівої верхньої кінців-ки, погіршення мовлення та зору. Симптоми зберігаються понад 24 год. В анамне-зі: ішемічна хвороба серця, перенесений інфаркт міокарда. Для якого порушення мозкового кровообігу характерні ці клінічні прояви?
Який із нижченаведсних чинників належить до немодифікованих (незмінних)
факторів ризику розвитку артеріальної гіпертензії?
У чоловіка, якого вжалила бджола, через декілька хвилин на шкірі тулуба зʼявився висин у вигляді блідо-рожевих мі-хурців, що супроводжується свербежем, підвищилася температура тіла до 37,5°С, розвинувся біль у животі. Які препарати використовуються для лікування пацієнта в цьому разі?
Пацієнт віком 39 років скаржиться на загальшу слабкість, головний біль, появу набряків на обличчі, тупий біль у попе-рековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,5°С, зменшення виділення сечі та зміну її кольору («мʼясні помиї»). Хворіє впродовж 2-х тижнів. В анамнезі: хронічний тонзиліт. Обʼєктивно спостеріга-ється: блідість шкірних покривів, АТ -
160/100 мм рт. ст. Для якого захворювання
характерні ці клінічні прояви?
Укажіть показання до застосування міхура з льодом.
У чоловіка через декілька годин після вживання неякісної їжі зʼявилися біль у животі, блювання, яке приносить полег-шення, часті рідкі випорожнення. Обʼєктивно спостерігається: температура тіла
— 37,6°С, язик сухий, із білувато-сірим на-льотом, випорожнення не стійкі. Живіт під час пальпації мʼякий, болючий в епіга-стральній ділянці, симптомів подразнення
очеревини не виявлено. Яке захворюван-
ня, найімовірніше, розвинулося в пацієнта?
Жінка в терміні вагітності 36-37 тижнів скаржиться на появу незначних кровʼянистих виділень (кровомазань) зі статевих шляхів, що зʼявилися раптово вночі у стані спокою. Обʼєктивно
спо-
стерігається: загальний стан вагітної за-довільний, АТ - 110/70 мм рт. ст., пульс
— 70/хв, матка в нормотонусі, положення
плода поздовжне, передлежання головне,
голівка розташована високо над входом
у малий таз, серцебиття плода — 130/хв,
ясне, ритмічне. Для якої патології характерні ці симптоми?
роділлі під час перебігу першого періоду пологів з явилися кровʼянисті виділення зі статевих шляхів. За результа-тами зовнішнього акушерського обсте-
ження виявлено високе розташування пе-
редлеглої частини плода, що характерне для передлежання плаценти. Укажіть достовірний метод діагностики цієї патології?
У пацієнта, який хворіє на цироз пе-чінки, розвинувся асцит. Яку пункцію йому доцільно провести для видалення патологічного вмісту (зайвої рідини) з черевної порожнини?
У якій зоні централізованого стери-лізаційного відділення проводиться ком-плектація, пакування та стерилізація медичних виробів?
У пацієнта розвинувся анафілактичний шок. Який лікарський засіб потрібно використати насамперед під час надання невідкладної допомоги пацієнту?
У пацієнта терапевтичного відділен-
ня,
який хворіє на виразкову хворооу шлунка, виник закреп. У кажіть захід долі-карської допомоги пацієнту в цьому разі.
Укажіть засіб, яким потрібно промити неушкоджену шкіру у разі потрапляння на неї крові або інших потенційно небезпечних біологічних рідин
Пацієнт хворіє на хронічний спастичний коліт. Який найпростіший фізіотерапевтичний засіб місцевого впливу застосовується для зменшення болю в животі у разі розвитку кишкової коліки?
Який метод дослідження сечі використовується для визначення концентраційної функції нирок?
За призначенням лікаря сестра медична проводить забір венозної крові пацієнта вакуумною системою. Які дії потрібно виконати із заповненою кровʼю про-біркою?
Укажіть сучасний метод дослідження
стану легень,
що використовується для
визначення функції зовнішнього дихання та проводиться з метою діагностики, оцінки тяжкості та моніторингу перебігу
ХОЗЛ.
Пацієнт віком 65 років хворіє на хронічний гепатит. Який із нижченаведених симптомів свідчить про розвиток у паці-
ента синдрому холестазу?
Одинадцятирічному пацієнту встановлено діагноз: гострий гломерулогефрит. Який сечовий синдром характерний для цієї патології?
Восьмирічний хлопчик хворіє на еш-демічний паротит. На 7-ий день від початку захворювання на тлі високої гарячки виником рудова, бло вати, перекі, роді:
випорожнення. Ураження якого органа
Відбулося в дитини?
Яке скринінгове дослідження призначається пацієнтам, які хворіють на хронічну хворобу нирок, для оцінки функціональної здатності нирок?
дівчини віком 22 роки через декілька місяців після незахищеного статевого акту над поверхнею шкіри великих со-ромітніх губ зʼявилися поодинокі рожеві утворення з тонкою ніжкою (сосочкопо-дібні розростання). Який збудник, найімо-вірніше, спричинив розвиток таких клінічних проявів?
якій клінічній ситуації сестрі медичній рекомендовано (показано) викори-
стання нестерильних (оглядових) медичних рукавичок ?
Укажіть тривалість приймання родо-нової ванни.
У пацієнта затяжний
напад брон-
хіальної
астми завершився розвитком
астматичного статусу. Який показник є
ключовим для призначення оксигеноте
рапії?
Пацієнт скаржиться на часті рідкі ви-порожнення, метеоризм, бурчання та відчуття переливання рідини в животі. Для якого виду диспенсі характерні ці клині-чні прояви?
Пацієнт віком 52 роки скаржиться на нападоподібний біль у правому підре-берʼї з іррадіацією в праве плече та праву ключицю, гіркоту в роті, нудоту. Виникнення цих симптомів повʼязує із вживанням смаженої їжі. Обʼєктивно спостеріга-ється: пацієнт неспокійний, язик обкладе-
แหน้ KOBTUM HABOTOM, nyise — 88/x8, pu-
тмічний, АТ — 120/80 мм рт. ст. Живіт під час пальпації мʼякий, болючий у правому підреберʼї, позитивні симитоми Ортнера, Кера. Препарати якої групи потрібно застосувати насамперед для надання невідкладної допомоги?
Укажіть ранній і характерний сим-
птом ураження мозкових оболонок.
Як називається графічне відображення результатів динамічного спостереження під час пологів за процесом розкриття шийки матки та просування голівки пло-да, пологовою діяльністю, станом матері
та плода?
Пацієнту віком 27 років, який лікується в нефрологічному відділенні, призначено дослідження сечі за методом Нечи-поренка. На чому грунтується цей метод?
У пацієнтки, в якої розвинулося го-
стре порушення
мозкового кровообігу,
спостерігається відсутність рухів у лівих кінцівках із гіпертонусом мʼязів та гіпер-рефлексею, визначається
симптом Ба-
бінського. Який вид рухового порушення спостерігається в пацієнтки?
У пацієнта кардіологічного відділення частота серцевих скорочень уповільнилася до 54/хв. Укажіть це порушення
серцевого ритму.
Пацієнту, який хворіє на бронхіальну астму, з метою моніторингу функціонального стану дихальної системи призначено пікфлоуметрію. Який показник визначається за допомогою цієї діагностичної методики?
Під час обʼєктивного обстеження пацієнта сестра медична виявила, що на тлі сповільненого та рівномірного за глибиною дихання зʼявляються тривалі паузи (до 30 с). Який тип дихання спостерігається в пацієнта?
Пацієнту віком 27 років діагностовано кропив янку. Які продукти потрібно виключити з раціону харчування пацієнта в цьому разі?
У тяжкохворого лежачого пацієнта на шкірі пʼяток та ліктів виявлено зону стійкої гіперемії, цілісність шкіри не по-рушена. Визначте стадію розвитку пролежня?
Як називається доза лікарського за-
собу, що призначаеться на один прийом?
У вагітної жінки віком 42 роки під час вимірювання зовнішніх розмірів таза зʼя-сувалося, що зовнішня конʼюгата становить 15 см. Яка тактика ведення пологів у цьому разі?
У кажіть особливості приймання ферментних препаратів
Укажіть інгаляційний засіб що застосовується для надання невідкладної медичної допомоги паціенту під час нападу бронхіальної астми.
Дитина народилася в терміні гестації
39 тижнів із масою тіла 3800 г. У неона-тальному періоді спостерігалися тривала жовтяниця, пізне відпадання пупково-го канатика та повільне загоєння пупко-вої ранки, зниження фізіологічних рефле-ксів, гіпотрофія мʼязів, щільні набряки на тильних поверхнях кистей та ступнів, непропорційно велика голова, збільшення губ і язика. Для якого захворювання характерні вказані клінічні прояви?
Пацієнт віком 40 років протягом останнього місяця скаржиться на слаб-кість, швидку втомлюваність, підвищення температури тіла до 37,3°С, нічну пітли-вість, погіршення апетиту, кашель із виділенням незначної кількості мокротиння, що легко відкашлюється. Під час опитування зʼясувалося, що пацієнт контактував з людиною, яка хворіє на туберкульоз.
Яке дослідження доцільно провести паці-енту насамперед для встановлення діагноза?
Пацієнтка віком 60 років скаржиться на загальну слабкість, задишку, серцебит-
тя, пощицування язика, зниження апетиту,
утруднення під час ходьби, відчуття оніміння в кінцівках. Обʼєктивно спостеріга-ється: шкіра бліда з лимонним відтінком, язик гладкий, глянцевий, з атрофією со-сочків. Живіт під час пальпаци мʼякий, не болючий, цечінка виступає з-під краю реберної дуги на 1,5 см.
Пацієнт віком 55 років, який зловживає алкоголем, скаржиться на нападопо-дібний стискальний біль у верхній частині живота, що зʼявляється або посилюється після вживання великої кількості жирної їжі, спиртних напоїв, іррадіює у спину (оперізуючий біль) та супроводжується нудотою, блюванням, що не приносить полегшення, метеоризм, рідкі ви-порожнення. Обʼєктивно спостерігається:
шкіра бліда, суха, язик обкладений білим
нальотом, пульс - 86/хв, АТ — 100/60 мм
рт. ст., живіт під час пальпації болючий у лівому підребер і в зоні Шоффара та в гочці Мейо-Робсона. Для якого захворювання характерні ці клінічні прояви?
Укажіть постінʼєкційне ускладнення, що характеризується гнійним запаленням
м'яких тканин та утворенням порожнини,
заповненої гноєм.
У жінки під час статевого акту виник різкий біль у правій здухвинній ділянці з іррадіацією у відхідник. Обʼєктивно спо-стерігається: шкірні покриви бліді, пульс- 110/хв, АТ - 100/60 мм рт. ст., темпе-
ратура тіла — 36,7°С, живіт здутий, на-
пружений,
болючий під час пальпації.
3
анамнезу відомо, що остання менструація була тиждень тому. Для якого невідкладного стану характерні ці симптоми?
Якої тактики необхідно дотримуватися для запобігання некрозу тканин під час внутрішньовенного введення перто-нічного розчину!
Жінка віком 36 років скаржиться на загальну слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 38°С, а також на відчуття розпирання, печіння та незначний біль у ділянці середньої третини правої гомілки. Обʼєктивно спостерігається:
набряк та еритема яскраво-червоного ко-
льору з нерівними краями («язики по-лумʼя») і чіткими валик по периферії)
контурами ураженої ділянки гомілки. Для якої патології характерні ці клінічні прояви?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома