1.Числівниками є всі слова рядка
2. Порядковим є числівник
3. [1]Найбільша в Європі пустеля ─ це Олешківські піски неподалік Херсона, що простягаються на 15 кілометрів. [2]Ця пустеля виникла 200 років тому, а раніше був степ. [3]Саме тут козаки заснували Олешківську Січ після зруйнування Запорозької. [4] Потім у степу випасали незліченні отари овець. [5]Мільйони цих тварин з’їли всю траву ─ і пісок засипав околиці сіл . [6]Так утворилися піщані гори заввишки у двоповерховий будинок. [7]У спеку пісок нагрівається до 75 градусів. [8]Під пустелею на глибині 300 метрів є підземне озеро зі смачною водою.
ЧИСЛІВНИКА НЕМАЄ В РЕЧЕННІ:
4. [1]Найбільша в Європі пустеля ─ це Олешківські піски неподалік Херсона, що простягаються на 15 кілометрів. [2]Ця пустеля виникла 200 років тому, а раніше був степ. [3]Саме тут козаки заснували Олешківську Січ після зруйнування Запорозької. [4] Потім у степу випасали незліченні отари овець. [5]Мільйони цих тварин з’їли всю траву ─ і пісок засипав околиці сіл . [6]Так утворилися піщані гори заввишки у двоповерховий будинок. [7]У спеку пісок нагрівається до 75 градусів. [8]Під пустелею на глибині 300 метрів є підземне озеро зі смачною водою.
СКІЛЬКИ ЧИСЛІВНИКІВ ВИКОРИСТАНО В ТЕКСТІ:
5. Помилку допущено в правописі числівника в рядку
6.Числівниками є всі слова рядка
7.Числівником є слово
8. Помилку допущено в правописі числівника
9. Порушено граматичну норму на позначення часу в рядку
10. [1]Бджола ─ усім відома і дуже корисна комаха, яка збирає мед. [2]За один виліт вона приносить малесеньку краплинку меду ─ лише 0,05 грама. [3]Щоб зібрати хоча б один кілограм меду, трудівниці треба вилетіти по взяток п’ятдесят тисяч разів і відвідати 10 мільйонів квіток. [4] Вік бджіл недовгий. [5]Червнева бджола живе 48 днів, а липнева ─ тільки 20. [6]Цікаво, що бджоли та мурахи можуть жити лише в компанії з 25 комах.
У ТРЕТЬОМУ РЕЧЕННІ ВЖИТО ЧИСЛІВНИКІВ:
11. [1]Бджола ─ усім відома і дуже корисна комаха, яка збирає мед. [2]За один виліт вона приносить малесеньку краплинку меду ─ лише 0,05 грама. [3]Щоб зібрати хоча б один кілограм меду, трудівниці треба вилетіти по взяток п’ятдесят тисяч разів і відвідати 10 мільйонів квіток. [4] Вік бджіл недовгий. [5]Червнева бджола живе 48 днів, а липнева ─ тільки 20. [6]Цікаво, що бджоли та мурахи можуть жити лише в компанії з 25 комах.
ДРОБОВИЙ ЧИСЛІВНИК ВЖИТО В РЕЧЕННІ:
12. Порядковим є числівник
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома