Які види медичної допомоги надаються населенню України?
Основними принципами охорони здоров'я в Україні, згідно Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» є:
Які симптоми характерні для синдрому психоемоційного вигорання?
Назвіть ступені ієрархії людських потреб за А. Маслоу від найнижчих до найвищих:
Метою другого етапу медсестринського процесу є:
Назвіть НЕПРАВІЛЬНУ відповідь. Вакцинокерованими інфекціями в Україні є:
Препаратами І ряду для специфічного лікування туберкульозу є:
Інфекційними хворобами, включеними в календар профілактичних щеплень в Україні є:
Симптоми, що вимогають обов’язкового обстеження на ТБ:
Інфекційні захворювання, ймовірні кандидати до включення в календар профілактичних щеплень в Україні:
Кого вважають основним джерелом інфекції при COVID -19?
В відділенні терапії, під час нічного чергування медична сестра виявила пацієнта, стан якого різко погіршився: відсутній пульс на сонних артеріях, дихальні рухи відсутні, зіниці помірно розширені, на окрик та укол голкою не реагує. Що повинен зробити медичний працівник в першу чергу?
Пацієнту К. 32 років медсестра вводила за призначенням лікаря внутрішньовенно 10% р-н кальцію хлориду, який відмітив пекучий біль в місці ін'єкції. Яке ускладнення повинна запідозрити медсестра в місці ін'єкції?
Визначте саме ті заходи, що, згідно діючому, законодавству ВТРАТИЛИ АКТУАЛЬНІСТЬ для екстреної профілактики зараження ВІЛ/СНІДом медпрацівника при проколі шкіри щойно використаною порожнистою голкою
Які вірусні гепатити відносяться до групи інфекцій з фекально – оральним механізмом передачі ?
Хто з близьких, родичів ставиться в відомість про ВІЛ-статус хворого ВІЛ/СНІДом?
Серцево-легенева реанімація при зупинці кровообігу проводиться в співвідношенні вдихів і масажних рухів:
Яке захворювання з групи вірусних гепатитів характеризується інкубаційним періодом 1-3 місяця, переважно легким перебігом, високою імовірністю хронізації процесу (до 70%) з переходом у цироз печінки, або в первинний рак печінки?
Які захворювання, згідно визначенню ВООЗ відносяться до внутрішньолікарняних?
В ЦСВ після дезінфекції інструментарію надійшла партія для передстерилізаційного очищення і стерилізації. Назвіть другий етап передстерилізаційної обробки інструментів
Пацієнт К., 28 років,лікар призначив внутрішньом’язове введення бензилпеніциліну Nа солі. Через деякий час у місці введення препарату з’явилося ущільнення – інфільтрат. Яка причина могла призвести до цього ускладнення?
Пацієнту була проведена проба Манту. Через 72 години медсестра виміряла поперечний розмір інфільтрату – 21 мм. Як оцінити пробу Манту?
Хворій призначено дослідження калу на приховану кров. Вкажіть особливості підготовки хворого за 2-3 дні до процедури:
Якщо добовий діурез перевищує кількість випитої та введеної парентерально рідини, він називається?
Лікар призначив колоноскопію. В яких умовах слід провести бесіду щодо попередньої підготовки пацієнта до маніпуляції?
Яке з обстежень обов'язково проводять в приймальному відділенні?
У хворого раптово виникла задишка з подовженим видихом.Надайте екстрену допомогу пацієнту
Пацієнту призначено внутрішньом’язове введення 1 мл 5% олійного розчину вітаміну Є , але він відмовляється від ін’єкції через побоювання можливої емболії. Медсестра пояснила пацієнту, що для запобігання цього ускладнення вона:
Виберіть препарат, який НЕ використовують, як кровозупиннний засіб при кровотечі:
Яка буде тактика медсестри при непритомності пацієнта?
При лікуванні анафілактичного шоку обов’язкове введення:
Сильний головний біль, дзвін у вухах, нудота, АТ-190/110 мм рт.ст. Розвиток якого синдрому спостерігається у пацієнта?
В приймальне відділення швидкою допомогою доставлена хвора 42 років зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, слинотечу, головний біль, різку
загальну слабкість. Із анамнезу відомо, що вона 2 години тому вживала недоброякісну їжу. Визначте першочергове медсестринське втручання:
Ферментативні препарати (мезим, фестал) приймають
При обстеженні пацієнта 48 років медична сестра виявила скарги на відсутність апетиту, відразу до м’ясної їжі страв, відчуття важкості в епігастрії, нудоту, втрату маси тіла. Збільшений лівий надключичний лімфовузел. Яке захворювання можно запідозрити?
Хворий С., 71 р., поступив на лікування в терапевтичне відділення. Скаржиться на
часті носові кровотечі, свербіж шкіри, кровоточивість ясен, судинні зірочки на шкірі. При огляді виявлено жовтушність шкіри та асцит. Про яку патологію можна подумати?
Медсестра доглядає хворого з хронічною серцевою недостатністю. Яка проблема пріоритетна характерна для цього стану?
У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи, виділення рожевого піністого харкотиння з рота. АТ-220/100 мм рт.ст. У легенях вологі хрипи у всіх відділах. Яке ускладнення розвинулося:
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 39 років, у якого 3 тижні тому виник гострий інфаркт міокарда. Майбутнє сприймає песимістично, скаржиться на свою нікчемність. На які моменти треба звернути увагу медичній сестрі при складанні плану незалежних сестринських втручань:
Пацієнт Ш. 46 років скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах “летючого характеру” , який посилюється при рухах, температуру – 37,5°С ввечері. В анамнезі - часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
Хворий В., 42 роки, звернувся у медпункт зі скаргами на, зниження працездатності, шум у вухах, запаморочення. Протягом 2 років спостерегається у гастроентеролога з приводу виразки шлунка. При огляді: шкіра бліда. Пульс 88 уд.за 1 хв., ритмічний. Кал чорного кольору. Визначте рівень сестринських втручань в якості невідкладної допомоги
Пацієнту призначена плевральна пункція. Визначте ускладнення, що спостерігається після швидкого видалення рідини при плевральній пункції
До Вас звернувся пацієнт, який скаржиться на кашель протягом місяця, нічну пітливість, підвищення Т тіла до 37,2-37,4 знижений апетит, нудоту, неприємні відчуття в ділянці серця, серцебиття. Які з названих проявів хвороби дають підставу запідозрити туберкульоз легень?
Специфічну профілактику туберкульозу починають з:
Вас викликали в палату до пацієнта у якого виникла легенева кровотеча на тлі раку легень. Який із перерахованих препаратів треба ввести пацієнту?
Одним із ранніх симптомів центрального раку легень є:
Вас викликали до пацієнта, що лікується амбулаторно з приводу пневмонії протягом тижня. Скарги на погіршення стану, підвищення температури до 39° С, прогресуюче посилення задишки. В легенях перкуторно - справа від кута лопатки тупий звук, дихання не вислуховується. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?
До фельдшера здоровпункту звернувся пацієнт 41 р., який близько 5 років хворіє бронхоектатичною хворобою, скаржиться на задишку, кашель із виділенням уранці густого гнійного харкотиння. Укажіть, який першочерговий комплекс дихальних вправ слід рекомендувати пацієнту з метою найкращого відходження харкотиння
Пацієнт 54 р. останні 8 років страждає кашлем з виділенням гнійного харкотиння, переважно з ранку повним ротом до 250 мл за добу. В останній рік схуд, посилилась задишка, з’явилися набряки на нижніх кінцівках, ціаноз губ, пальці у вигляді «барабанних паличок». В легенях дихання везикулярне, вологі та розсіяні сухі хрипи, більше на видосі. Який діагноз найбільш вірогідний?
Медична сестра пояснює пацієнту з бронхіальною астмою принципи тривалого медичного супровіду захворювання. Згідно клінічного протоколу « Бронхіальна астма» (наказ МОЗ України від 08.10.2013 № 868), в основу схем тривалої терапії покладено принцип «крок у гору, крок у низ». Скільки лікувальних сходинок (кроків) передбачено цим протоколом? З якою переодичністю здіснюється перегляд лікування, як що досягнуто
Глюкоза в організмі є:
В основі патогенезу ЦД ІІ типу лежіть:
Норма глюкози крові ( за венозною кров'ю):
В основі патогенезу ЦД І типу лежіть:
варіанти відповідей
Інсулін - це гормон:
Фельдшера викликали до чоловіка 26 років, який перебував у непритомному стані. З дитинства хворіє на цукровий діабет. Об’єктивно: дихання шумне, із запахом ацетону. Шкіра суха, холодна на дотик. Зіниці звужені. Пульс - 100/хв., ниткоподібний. Живіт здутий, черевна стінка напружена. Найімовірніший попередній діагноз?
Після введення інсуліну у жінки, що хворіє на цукровий діабет, з’явилися різка слабкість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення.
Об-но: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Ps- 96/хв., АТ- 110/70 мм рт ст. Яка долікарська медична допомога доцільна у цьому випадку?
До медсестри здоровпункту підприємства звернулась робітниця 32 років зі скаргами на швидку втомлюваність, слабкість, дратівливість, поганий сон, пітливість, серцебиття. В анамнезі: психотравма. Об’єктивно: екзофтальм, позитивний симптом Грефе, тремор пальців рук, щитоподібна залоза рівномірно збільшена . Пульс - 90/хв., АТ- 150/80 мм рт.ст. Вкажіть найімовірніший діагноз:
До ФАПу звернулась жінка 56 р. зі скаргами на спрагу, сухість і свербіж шкіри, погіршення зору, часте сечовипускання, збільшення кількості сечі за добу. Вважає себе хворою біля року. Об’єктивно: пацієнтка надмірного харчування, шкіра суха, сліди розчухів, поодинокі фурункули. Яке першочергове обстеження необхідно здійснити для постановки діагнозу:
Пацієнтка 36 років звернулась зі скаргою на загальну слабкість, швидку стомлюваність, сухість шкіри, набряки обличчя, закрепи. Місяць тому перенесла стумектомію з приводу тиреотоксикозу. Шкіра бліда, суха. Пульс - 58/хв., слабкого наповнення, АТ- 90/55 мм рт.ст. Діяльність серця ритмічна, тони приглушені. Живіт м’який, безболісний при пальпації. Діурез 1,2 л за добу. Виберіть препарат для патогенетичного лікування пацієнтки?
Пацієнт 40 років скаржиться на слабкість, сухість у роті, часте сечовипускання вночі, свербіння шкіри, погіршення зору. 22 роки хворіє на хронічний гломерулонефрит. Шкіра сіро-бліда, язик сухий, обкладений бурим нальотом, відчувається аміачний запах із рота. Тони серця глухі, пульс - 92/хв., АТ- 180/90 мм рт.ст. Живіт м’який. Рівень сечовини та креатиніну крові значно підвищений. Який діагноз у хворого?
Як правильно зібрати сечу на глюкозу?
Який діагностичний лабораторний метод допомогає визначити середній рівень глікемії у пацієнта за остання три місяця?
Який шлях введення лікарських препаратів доцільно використовувати в першу чергу, надаючи невідкладну допомогу при нападі бронхіальної астми?
Яким чином необхідно приводити закритий масаж серця у дорослого?
У пацієнта Н., 25 років, після вживання полуниць виник щільний набряк обличчя, особливо набряклі губи і ніс. Який стан розвинувся у пацієнта?
На дільницю сімейної медицини звернувся пацієнт із скаргами на інтенсивний стискаючий біль за грудиною, що віддає у ліву лопатку. Медсестра заспокоїла хворого, дала під язик нітрогліцерин, викликала лікаря. До якого дослідження слід підготувати пацієнта з метою підтвердження діагнозу?
У пацієнта, хворого на гіпертонічну хворобу, після неприємної розмови виник біль голови, відчуття “сітки” перед очима, болі в серці. Які першочергові незалежні втручання запланує медична сестра?
До приймального відділення поступив пацієнт зі скаргами на сильний біль у колінних суглобах, набряклість, почервоніння шкіри навколо суглобів. Що могло спричинити загострення ревматичної лихоманки у хворого?
Пацієнт М., 44 роки, знаходиться на лікуванні в кардіології. Після підйому на третій поверх виник напад стенокардії. Яка пріоритетна проблема у даного пацієнта?
В приймальне відділення доставлено пацієнта з вираженою задишкою, ціанозом, набряками на гомілках. Яким способом медсестра повинна транспортувати його у відділення?
На прийом до лікаря звернулась хвора 56 років зі скаргами на тиснучий біль за грудиною, серцебиття і задишку, що виникають під час незначного фізичного навантаження. Стан погіршився два дні тому. Лікар призначив хворій електрокардіографію. Яким чином медсестрі потрібно накласти основні електроди?
Який збудник найчастіше є причиною розвитку ревматичної лихоманки?
У хворого набряк легенів. Який характер має харкотиння при цьому стані?
У пацієнтки М., 47 , яка хворіє на гіпертонічну хворобу 4 роки, після зміни метереологічних умов, з’явилась загальна слабкість, запаморочення, різкий головний біль в потиличній ділянці, нудота. АТ- 190/100 мм рт.ст. Такий стан характерний для:
Хворий лікується в терапевтичному відділенні з приводу хронічної ниркової недостатності. Що треба обмежити в харчуванні хворого на хронічну ниркову недостатність:
Пацієнт скаржиться на пiдвищення температури до 39,0 oС, мерзлякуватiсть, бiль у попереку справа, часте i болюче сечовипускання. Хворiє 3-й день. Напередодні захворювання - переохолодження. Загальний аналiз сечi: сеча мутна, лейкоцитурiя, протеїнурiя, бактерiурiя. Попереднiй дiагноз?
Пацієнт 46 років, звернувся до приймального відділення лікарні зі скаргами на сильні болі в правій половині живота, поперековій ділянці справа, які віддають в калитку, стегно, часте болюче сечовиділення невеликими порціями, блювання. Об’єктивно: хворий стогне, неспокійний. Шкіра бліда, волога, температура тіла - 36,9oС. Пульс - 92/хв. Вкажіть найбільш імовірний діагноз з яким пов'язані проблеми пацієнта?
Підвищення AT клінічно проявляється наступними ознаками, ОКРІМ:
До четвірки провідних факторів розвитку ішемічної хвороби серця відносяться всі, ОКРІМ
Ви проводите навчання пацієнта з ІХС. В якості рекомендацій при нападі стенокардії Ви порадите негайно викликати швидку, якщо:
Бажаний рівень вмісту загального холестерину в крові дорослої людини є:
Які мікроорганізми є найчастішим бактеріальним чинником дольової (крупозної ) пневмонії?
У пацієнтки Н., 28 років, з діагнозом бронхіальна астма, після закінчення нападу ядухи виділяється характерне харкотиння. Яке ?
Основні симптоми пневмонії:
Підвищена повітряність легенів - це
Пікфлоуметрія - це визначення
Яке вимушене положення займає пацієнт при нападі бронхіальної астми?
Абсцес легені - це:
Основний симптом при бронхіальній астмі:
Хвора, 39 років, скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово. В анамнезі – виразка дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Хвора Г., 25 років, скаржиться на нудоту, відрижку тухлим, тяжкість в епігастрії, відчуття переповнення шлунку, загальну слабкість, проноси. Результати дослідження шлункового соку: загальна кислотність – 10 – 30 ОД, Рекомендуйте дієтичне харчування.
У пацієнта виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Який основний медсестринський діагноз:
Які незалежні втручання повинна запланувати медична сестра при супроводі пацієнта в третьому періоді гарячки
Палатна медсестра проводить медсестринске обстеження, вив характеристики пульсу. Якой має бути частота пульсу в нормі?
Хворий геріатричного відділення поскаржився медсестрі на часті закрепи. З чого почнете реалізацію плану догляду?
Який із перерахованих продуктів медична сестра може порекомендувати хворому на хронічний гепатит в стадії ремісії?
Який з перерахованих чинників є визначальним керованним чинником для формування здоров’я людини?
Медична сестра здійснює медсестринський процес. Втручання, які вона може проводити на основі своєї фахової компененції без вказівок лікаря, мають назву:
При здійсненні контролю якості передстерилізаційної обробки на залишки миючого розчину проводять пробу:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома