Чи вважаєте ви, що всі люди повинні бути рівними у своїх правах та можливостях?
Толерантність – це повага до права іншого бути таким, яким він є; неупереджене ставлення та визнання рівності людей, не дивлячися на будь-які ознаки. Чи вважаєте ви себе толерантною особою?
Чи вважаєте ви такі вислови дискримінаційними: «негр», «дебіл», «ідіот», «інвалід», «шльондра», «даун»?
Під час прогулянки ви помічаєте таку пару закоханих: гарний парубок та геть невродлива (за стандартами краси) жінка. Ваші відчуття?
Уявіть, що ви живете у шахтарському регіоні, а ваша донька мріє стати шахтаркою. Робота дуже високооплачувана у місцевості, де є проблема працевлаштування. Проте досі ця професія є забороненою для жінок в Україні. Ваші відчуття?
Як ви ставитеся до іммігрантів з Азії та Африки в Україні?
Ви дізналися, що ваша донька лесбійка, або ж син – гей. Ваша перша думка?
Ви йдете вулицею та бачите доволі гладку жінку в обтягуючих леопардових штанях. Ваші враження?
Чи важливо вам заздалегідь знати стать майбутньої дитини та з огляду на це планувати або готувати відповідні речі? (одяг, кімната, іграшки тощо)
Уявіть, що ви дізналися, як ваша дитина уже певний час не відвідує уроки, а ходить лише до шкільного психолога. На ваші запитання дитина відповідає, що у неї важкий період, їй потрібен час та підтримка. Ваші дії?
Чи згодні ви з тим, що будь-яка людина може зіштовхнутись із дискримінацією за певною ознакою? (за матеріальним станом, за місцем проживання, за вибором професії тощо)
Уявіть, що ваша старша донька планує весілля із темношкірим хлопцем. Як ви до цього поставилися б?
Чи згодні ви з тим, що пандуси для людей з інвалідністю в аптеках, державних закладах та магазинах мають встановлюватися коштом держави і, відповідно, з податків усіх громадян?
Як ви ставитеся до невіруючих, проте чемних людей, що приходять до церкви з метою поласувати безкоштовною їжею?
Уявіть, що ваш друг повідомляє, що у нього депресія. Є відповідний висновок спеціаліста, проте для вас це шок, оскільки друг завжди був у гарному настрої. Ваші дії?
Коли ви бачите трансгендерних людей (біологічна стать не збігається з гендерною ідентичністю людини), що ви відчуваєте?
Уявіть, що у вашому класі може з'явитися дитина з особливими освітніми потребами. Аби був вибір, як би ви діяли?
Уявіть, що ви претендуєте на посаду у міжнародній компанії. Попри успішну співбесіду, вам відмовили у роботі. Ви дізнаєтеся, що на посаду взяли жінку/темношкіру людину/попередньо ув'язнену особу, відповідно до внутрішнього квотування фірми (серед однаково кваліфікованих претендентів, обирають уразливу групу). Ваші відчуття?
Ваш десятирічний син дуже любить балет та хоче відвідувати танцювальний гурток. Що ви про це думаєте?
Уявіть, що одного дня ваша мати вирішила сортувати сміття та відмовитися від уживання м'яса. Скоро її день народження і ви традиційно маєте накрити святковий стіл та підготувати простір. Ваші дії?
Уявіть, що взимку у підвалі вашого багатоквартирного будинку поселився безхатченко, який при цьому є доволі порядною людиною. Ваші дії?
Ви йдете вулицею і чуєте як услід перехожому кричать «П**ор!». Ваша перша думка?
Вам доручено наймати людей на роботу у сфері освіти. Припустимо, що рівень кваліфікації претендентів однаковий. Кого б ви НЕ найняли?
Уявіть, що 8 березня ви поспішаєте до школи/на роботу і за вашим маршрутом проходить Марш жіночої солідарності. Акція оточена поліцією, а поруч ідуть агресивні протестувальники. Саме тому можливості пройти поблизу або повз марш немає, а ви вже запізнюєтеся. Ваші відчуття?
Я приймаю та визнаю рівними собі такі соціальні групи: різні жінки та чоловіки, ЛГБТ+ особи, люди з ментальними та фізичними захворюваннями, особи з будь-якою інвалідністю, гладкі, худорляві та «негарні» люди, темношкірі особи, релігійні та атеїсти, старі та малі, люди інших національностей, безхатченки, вегани і, нарешті, гучні сусіди з собакою.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома