201. Молодий хлопець під час пірнання з висоти на малу глибину вдарився головою об дно. Відпочиваючими негайно доставлений на берег в стані клінічної смерті та з ознаками травми хребта в шийному відділі. Які особливості проведення реанімаційних заходів в даній ситуації?
202. При кровотечi з варикозно-розширених вен стравоходу буває:
203. При масовому надходженні постраждалих під час землетрусу Ви здійснюєте медичне сортування. До якої групи постраждалих необхідно приділити пораненого з діагнозом: закритий перелом середньої третини правого стегна, шок ІІ ступеню?
204. До термінальних станів належать:
205. Дівчина 18-ти років, під час пірнання в воду, вдарилася головою об дно річки. Відзначає слабкість у верхніх кінцівках, гострий біль у шийному відділі хребта. Об'єктивно: вимушене положення - голову приведено вправо. Різка локальна болісність на рівні остистих відростків VІ-VІІ хребців. Чутливість не порушена, рухлива сфера без особливостей. Яку медичну невідкладну допомогу необхідно надати хворій:
206. Клінічна смерть в умовах нормотермії триває:
207.При проведенні закритого масажу серця дорослим постраждалим кисть нижньої руки слід розмістити:
208. Ознака ефективного проведення штучної вентиляції є:
209. Достовірна ознака зупинки серцевої діяльності:
210. Що означає в медичному сортуванні масової кількості потерпілих чорна пов’язка :
211. Дівчинка 12 років витягнута з води через 3 хвилини після утоплення в ріці. Реанімаційні заходи до приїзду ШМД проводили батьки. Вдалося домогтися спонтанних рідких серцевих скорочень, але дихання не відновилося. Що повинен зробити лікар негайно
212. Робітник попав під дію електричного струму декілька хвилин тому. Втратив свідомість. Мали місце судоми. Дія струму була припинена. Хворий лежить, дихання відсутнє, пульс не визначається, шкіра ціанотична, зіниці широкі, на світло не реагують. Яку першочергову допомогу слід надати:
213. Молоду дівчину витягнули з озера через 3 хвилини після утоплення. Непритомна. Дихання відсутнє, з рота виділяється сіра піна. Шкіра фіолетово-ціанотичного кольору. Пульсація над сонною артерією не визначається. Вкажіть порядок надання реанімаційної допомоги:
214. Чоловік 30 років під час прийому їжі раптово схопився за шию, виник ціаноз, неможливість зробити вдих, відсутність голосу, кашлю. Що необхідно зробити постраждалому в першу чергу:
215. Яка з цих ознак не належить до основних ознак клінічної смерті:
216.У хлопчика 2-х років, після вживання в їжу морської риби, вночі раптово з'явилися виражений набряк обличчя та язика, інспіраторна задишка, осиплість голосу, дифузний ціаноз, стрідорозне дихання, яке періодично змінюється апное. Якими будуть першочергові невідкладні заходи:
217. У хворого раптово виник гострий біль за грудниною з іррадіацією в ліву руку. Об'єктивно: збуджений, шкірні покрови бліді, ЧДР- 38/хв., АТ-180/110 мм рт.ст. Під час огляду непритомніє, падає. Пульс на магістральних судинах не визначається, зіниці рівномірно розширені. Які першочергові заходи:
218. Що означає в медичному сортуванні “червона” пов'язка :
219. Для позамежної коми характерно:
220. Невідкладний стан людини – це
221. Постраждалий вилучений з-під завалу будинку в зоні землетрусу. При об’єктивному огляді: притомний, біль в попереково-грудному відділі хребта, шкірні покриви цілі. Відсутні рухи в ногах, порушена функція та-зових органів. Нижні кінцівки набряклі, гарячі на дотик, АТ-130/80 мм рт.ст., Рs- 48/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?
222.Перша ознака гіповолемічного шоку
223. Клінічні ознаки гіповолемічного шоку у дорослих І ступеня
224. Зниження ОЦК супроводжується
225. Для непрямого визначення капілярного кровообігу використовують
226. При епістатусі слід вводити:
227. Характерними системними проявами шоку є:
228 Якщо у хворого на ЕКГ асистолія, потрібно першочергово
229. Спочатку при судомному нападі у дітей, внаслідок гіпертермії, потрібно:
230. До перерозподільного шоку відносять
231. Клінічні ознаки коми І ступеня
232 Який найбільш простий засіб захисту органів дихання ви знаєте?
233. Осередком хімічного ураження називають:
234. До повільнодіючих СДОР належать:
235. Що таке дезактивація?
236. Що таке перелом ?
237. Що таке вивих?
238 Первинний огляд постраждалого починають із:
239 До факторів небезпеки на місці події належать:
240. Перевірити притомність постраждалого можна:
241. Перевірку наявності дихання в постраждалого не виконують у разі, якщо постраждалий:
242. У разі, якщо постраждалий непритомний, слід:
243. У разі виявлення сторонніх тіл у дихальних шляхах рятівник має:
244. Прийом Сафара передбачає:
245. Прийом Сафара виконують у разі:
246. Перевірку наявності дихання постраждалого виконують:
247. Перевірку наявності дихання в постраждалого виконують:
248. Нормальна частота дихання в дорослого становить:
249. Якщо постраждалий дихає нормально, потрібно:
250 Нормальна частота дихання в дитини становить:
251. Первинний огляд постраждалого виконують:
252. Характерними ознаками психологічних розладів у постраждалих від надзвичайних ситуацій та аварій є:
253. загальні клінічні ознаки характерні для кровотечі?
254. Літера» V» в шкалі АVPU є ознакою того що:
255. .ІІІ-й період опікової хвороби характеризується:
256. Місце події – це
257. ІІІ період опікової хвороби :
258. Хто зобов'язаний надавати першу медичну допомогу в зоні обстрілу:
259. Яке з наступних тверджень є точним правилом затягування джгута?
260. Ви збираєтеся надати допомогу пораненому солдату в умовах обстрілу. Які ваші перші дії після того, як ви до нього підповзли?
261. Солдат був поранений у ліву ногу, але він досі може рухатися, підстрибуючи на правій нозі. Яку з нижчеперелічених дій вам слід виконати для того щоб перемістити пораненого в укриття?
262. Ви збираєтеся дати болезаспокійливе та антибіотики з польової аптечки під час надання допомоги пораненому. Ви повинні скористатися:
263. Які найбільш часті причини смерті на сучасному полі бою, які можна
запобігти?
264. Які з цих заходів не є протишоковими:
265. Вкажіть обсяг домедичної допомоги в секторі обстрілу
266. Які назви має кровотеча, при якій одяг чи пов'язка в районі рани інтенсивно просякають кров'ю, а навколо потерпілого швидко збільшується калюжа крові :
267. Ви надаєте першу допомогу у зоні укриття. У пораненого на руці рана із сильною кровотечею. Які з цих варіантів дій підходять?
268. Для боротьби з пневмотораксом та профілактики його розвитку потрібно:
269.Характерними ознаками артеріальної кровотечі є:
270. При ушкодженні внутрішніх органів кровотеча має характер:
271. Характерними ознаками артеріальної кровотечі є:
272. Накладання тугої пов’язки показано при:
273. Характерними ознаками паренхіматозної кровотечі є:
274. Інтенсивність кровотечі залежить від:
275.Рани бувають:
276. Яка рана виникає в результаті кульового поранення :
277. Характерною особливістю різаної рани є:
278. Перша допомога при пораненнях передбачає:
279. Що таке антисептика:
280. Перша допомога при проникаючих пораненнях живота:
281.Який із компресів викликає прилив крові і дає болезаспокійливий ефект :
282. Джгут на кінцівці слід тримати не більше :
283. Ознаками значної втрати крові є:
284. Яка з кровотеч найбільш небезпечна:
285. При зупинці дихання проводять:
286. Чи можна давати пити потерпілому в разі поранення живота?
287. У хворого з’явився рiзкий бiль у правiй половинi грудної клiтки, задуха, яка наростає. При оглядi - цiаноз губ, акроцiаноз, ЧД- 60/хв. При перкусiї грудної клiтки - справа тимпанiт, диханняне прослуховується. Яка необхiдна невiдкладна медична допомога?
288. Вiйськовослужбовець отримав вогнепальне пораненнястегна з пошкодженням стегнової кiстки. На догоспiтальному етапi проведено знеболювання, зупинена кровотеча, кiнцiвка iммобiлiзована. Пiд час транспортуванняз’я вився бiль у груднiй клiтцi, задишка, тахiкардiя. Що стало причиною погiршеннястану пораненого?
289. У пацiєнта з симптомами вiдсутностi кровообiгу на ЕКГ встановлена асистолiя. Першочерговим терапевтичним заходом має бути:
290. В приймальне вiддiленняба тько доставив дитину 3,5 рокiв у термінальному станi: дитина без свiдомостi, шкiра блiдоцiанотична, м’язова гiпотонiя. Не дихає. Тони серцяледве прослуховуються, тахiкардiя. Що iз перерахованого є невiдкладною i першочерговою дiєю?
291. У хворого 44-х рокiв, що лiкується з приводу гострого абсцесу середньої частки правої легенi виник бiль у правiй половинi грудної клiтки, задишка, стан рiзко погiршився. Об’єктивно: ЧД28/хв., цiаноз, асиметрiягрудної клiтки. Над правою легенею визначається притуплення перкуторного звуку в нижнiх вiддiлах та тимпанiт у верхнiх вiддiлах. Аускультативно: рiзко ослаблене везикулярне дихання. Яке найбiльш iмовiрне ускладнення виникло у хворого?
292. Реанiмацiйна бригада швидкої медичної допомоги прибула на виклик до опіатного наркомана 23-х рокiв. Об’єктивно: свiдомiсть вiдсутня, цiаноз, брадипное, брадикардiя. Що термiново показано хворому?
293. У хворого на фонi епiстатуса виникла зупинка диханнята кровообiгу. Родичi допомоги не надавали, бригада швидкої допомоги прибула через 25 хвилин. При оглядi хворого - диханнявiдс утнє, пульс на магiстральних судинах вiдсутнiй, зiницi широкi, шкiра сiрого кольору. Який дiагноз?
294. Хворий 41-го року поступив зi скаргами на утруднене дихання, кашель, пiдвищення температури тiла до 37, 8oC, болi пiд час ковтання, слабкiсть. Вважає себе хворим впродовж 3-х днiв. Об’єктивно: iнфiльтрацiята гiперемiя слизової надгортанника, гортанi, вхiд у гортань частково звужений, диханнястенотичне. Яке захворювання викликало описану клiнiчну симптоматику?
295. Дiвчинка 4-х рокiв скаржитьсяна загальну слабкiсть, кашель. Вночi раптово пiдвищиласятем пература до 39, 8oC, хвора стала неспокiйною. Гавкаючий кашель, шумне свистяче дихання з втягуванням над- та пiдключичних западин, мiжреберних промiжкiв, шкiра блiда. Контактувала з хворими на ГРВI сестрами. Що необхiдно призначити дитинi в першу чергу?
296. До приймального вiддiленнядоставлений потерпiлий з опiком полум’ям IIIА-Б - IV ст. обличчя, шиї, передньої поверхнi грудної клiтки. Волоссяу нiздрях обгорiло, слизова губ та язик сiро-бiлого кольору. Голос хриплий, диханнячасте , поверхневе, "трубний кашель", що супроводжуєтьсявидiленням харкотиння з домiшками кiптяви. Пiд час транспортуванняу вiддiлення iнтенсивної терапiї почали наростати явищадихальної недостатностi. Яка невiдкладна допомога?
297. Чоловiка 40-ка рокiв доставлено до приймального вiддiлення. Вiдзначається запах алкоголю з рота, вiдкриванняочей та мовнi вiдповiдi вiдсутнi, нецiлеспрямований рух на бiль. Об’єктивно: диханнячасте (>40/хв), поверхневе, АТ- 90/40 мм рт.ст., Ps- 112/хв. Що треба зробити в першу чергу?
298. Хворий 37-ми рокiв раптово знепритомнiв, посинiв, з’явилися судоми. Пульс i артерiальний тиск не визначаються. Диханнявiдс утнє. Зiницi широкi. Тони серця не вислухуються. На ЕКГ: замiсть звичайних шлуночкових комплексiв фіксується велика кiлькiсть безладних, рiзної величини i форми хвиль, що реєструютьсяодна за одною, майже без iнтервалiв. Яку невiдкладну терапiю слiд призначити?
299. Дитина народиласяв машинi швидкої допомоги на шляху до пологового будинку. У новонародженого вiдсутнє спонтанне диханняпiсляпоглажування шкiри уздовж хребта. Якi подальшi дiї?
300. Жiнка 27-ми рокiв доставлена до приймального вiддiленняпiсля автокатастрофи. Виражена задишка (60/хв.), дихальнi шуми значно послабленi справа. Першим кроком в лiкуваннi повинно бути:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома