1. Назвіть мету дуоденального зондування :
2. Перед уведенням дуоденального зонда визначають відстань:
3. Під час дуоденального зондування пацієнту необхідно надати положення:
4. Під час уведення ентерального подразника при дуоденальному зондуванні пацієнту необхідно надати положення:
5. Під час дуоденального зондування ентеральний подразник уводять у кількості:
6. Відповідно до алгоритму дій медсестри під час дуоденального зондування уводять ентеральний подразник підігрітий до температури :
7. Під час дуоденального зондування можна використовувати такі ентеральні подразники:
8. При дуоденальному зондуванні необхідно отримати:
9. При дуоденальному зондуванні, щоб отримати порцію А, необхідно:
10. При дуоденальному зондуванні зонд знаходиться в:
11. При дуоденальному зондуванні, щоб отримати порцію В, необхідно застосувати подразник:
12. Паціієнту Ф. 56 років з хронічним холециститом для визначення функціонального стану печінки та жовчовивідних шляхів призначено дуоденальне зондування. При проведенні процедури після введення ентерального подразника виділилось 50 мл рідини темно-оливкового кольору. Яка імовірна назва виділеної рідини?
13. Виділення рідини темно-оливкового кольору під час дуоденального зондування свідчить про:
14. При запаленні жовчного міхура відзначають патологічні зміни в:
15. При проведенні дуоденального зондування хворому призначено забір жовчі для бактеріологічного дослідження. Яку пробірку підготує медична сестра?
16. При проведенні дуоденального зондування хворому призначено забір жовчі для бактеріологічного дослідження. В яку лабораторію медична сестра зондувального кабінету випише направлення для дослідження жовчі?
17. Пацієнту Ф.49 років, що лікується в гастроентерологічному відділенні, при підозрі на захворювання лямбліоз, лікар призначив дуоденальне зондування для виявлення лямблій. Назвіть вимоги до досліджуваного матеріалу:
18. Пацієнту Р. 45 років, що лікується в амбулаторних умовах, лікар призначив дуоденальне зондування. Медична сестра процедурного кабінету. знає, що дотримуючись санітарно-протиепідемічних норм, пробірки з біологічним матеріалом для дослідження необхідно доставити в лабораторію:
19. Дуоденальне зондування застосовують при захворюваннях:
20. Назвіть лікувальну мету дуоденального зондування:
21. Назвіть діагностичну мету дуоденального зондування:
22. Назвіть протипоказання до проведення дуоденального зондування:
23. Алгоритм проведення дуоденального зондування вимагає підготовки пацієнта до зондування. Назвіть етапи підготовки:
24. Медична сестра зондувального кабінету за призначенням лікаря проводить дуоденальне зондування. Медсестра, згідно алгоритму виконання зондування, опустила зовнішній кінець зонда в пробірку, коли зонд потрапив в 12-палу кишку. Перші порції жовчі А мутні, а потім виділяється прозора рідина світло-жовтого кольору. Яка кількість рідини у нормі буде виділятися для порції А?
25. Медична сестра зондувального кабінету за призначенням лікаря проводить дуоденальне зондування. Медсестра, згідно алгоритму виконання зондування, після введення подразника,поклала пацієнта на правий бік, відкрила зонд і з нього виділяється більш густа і в'язка жовч темно-оливкового кольору. Яка кількість у нормі буде виділятися для порції В?
26. Медична сестра зондувального кабінету за призначенням лікаря готується проводити дуоденальне зондування. Медсестра повинна підготувати:
27. Пацієнту А. 35 років лікар призначив дуоденальне зондування. Медична сестра процедурного кабінету знає, якщо немає можливості відправити порції жовчі до лабораторії необхідно в кожну пробірку добавити консервант, який припиняє дію ферментів.Який консервант застосує медична сестра?
28. Паціієнту К. 58 років, який лікується в гастроентерологічному відділенні з приводу хронічного коліту схильного до проносів лікар призначив дуоденальне зондування. При проведенні процедури медсестра зондувального кабінету приготує ентеральний подразник. Який подразник вона приготує?
29. Паціієнту Ш. 36 років , який обстежується в терапевтичному відділенні призначено дуоденальне зондування. При проведенні процедури після введення ентерального подразника виділилось 50 мл 33% розчину магнію сульфату у пацієнта спостерігається слабкість,запаморочення, серцебиття, зниження артеріального тиску. У такому випадку йому необхідно за призначенням лікаря ввести внутрішньовенно антагоніст. Який препарат приготує медсестра?
30. Лікар призначив дуоденальне зондування пацієнту Р.44 років, який лікується в терапевтичному відділенні з приводу порушеня функції жовчновивідних шляхів. Медична сестра процедурного кабінету знає, що у разі появи крові в дуоденальному вмісті:
1. Назвіть методи вивчення секреторної активності шлунку:
2. Назвіть ентеральні подразники при шлунковому зондуванні:
3. Назвіть парентеральні подразники при шлунковому зогдуванні:
4. Назвіть вимоги до шлункового зонду, який застосовують для збирання шлункового соку фракційним методом:
5. Виберіть назви порцій, які необхідно отримати при збиранні шлункового соку фракційним методом з ентеральним подразником:
6. Назвіть вимоги до застосування ентерального подразника при збиранні шлункового соку фракційним методом:
7. Виберіть назви порцій, які необхідно отримати при проведенні фракційного методу дослідження шлункового соку з парентеральним подразником:
8. При фракційному отриманні шлункового вмісту парентеральний подразник – 0,1% розчин гістаміну вводять після попереднього підшкірного введення:
9. При фракційному отриманні шлункового вмісту доза парентерального подразника – 0,025% розчину пентагастрину, який уводять із розрахунку на 10 кг маси тіла, становить:
10. При фракційному отриманні шлункового вмісту доза парентерального подразника – 0,1% розчину гістаміну, який уводять із розрахунку на 10 кг маси тіла, становить:
11. При фракційному отриманні шлункового вмісту доза парентерального подразника – інсуліну, який уводять із розрахунку на 10 кг маси тіла, становить:
12. При фракційному отриманні шлункового вмісту використовують ентеральний подразник у кількості:
13. При фракційному отриманні шлункового вмісту використовують ентеральний подразник:
14. Медична сестра процедурного кабінету, виконуючи свої професійні обов'язки, знає, що метою дослідження шлункового соку є визначення функції шлунку, а саме:
15. Медична сестра процедурного кабінету пояснює студенту медичного коледжу методику визначення глибини, на яку необхідно ввести тонкий зонд:
16. Старша медична сестра гастроентерологічного відділення проводить практичне заняття з поцедурною медсестрою і називає показання до проведення дослідження шлункового соку зондовим методом. Це:
17. Алгоритм виконання фракційного зондування шлунка для дослідження шлункового соку зондовим методом передбачає, що правою рукою треба взяти зонд на відстані від сліпого кінця, а лівою рукою підтримувати його вільний кінець. Яка ця відстань від сліпого кінця:
18. Збирання шлункового соку фракційним методом зондовим способом проводять за допомогою :
19. Тонкий шлунковий зонд одноразового використання - це прозора трубка:
21. Парентеральний подразник вводять:
22. З якою метою при використанні гістамінового подразника за 30 хв. до його введення,пацієнту вводять 1 мл 1% розчину димедролу?
23. Порцію натще при фракційному зондуванні шлунка збирають протягом:
24. Базальну секрецію при фракційному зондуванні шлунка збирають протягом:
25. Порцію натще при фракційному зондуванні шлунка збирають :
26. При фракційному зондуванні шлунка отримують базальну секрецію - це секреція, яка виділяється:
28. Беззондове дослідження секреторної функції шлунка проводять за допомогою:
29. Пацієнту К. 28 (маса тіла 50 кг), який лікується в гастроентерологічному відділенні лікар призначив шлункове фракційне зондування з використанням парентерального подразника ( 0.025% розчину пентагастрину). Медична сестра провела психологічну підготовку пацієнта, ввела зонд, взяла порції натще і базальну секрецію ( 1,2,3,4 порції). Який наступний етап подальших дій медсестри?
30. За призначенням лікаря медична сестра процедурного кабінету проводить пацієнту Р.. 58 років шлункове фракційне зондування з використанням ентерального подразника ( 5% розчин етилового спирту). При збиранні базальної секреції медсестра помітила в шлунковому вмісту значну кількість крові. Яка тактика медсестри в даній ситуації?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома