До аптеки надiйшов план заготiвлi ЛРС трави деревiю звичайного. Який вид цiєї рослини допускається до застосування в медицинi?
При заготiвлi лiкарської рослинної сировини можливе потрапляння домiшки. До якого виду ЛРС домiшкою є трава полину звичайного?
Пiд час мiкроаналiзу рослинної сировини встановив наступнi ознаки: корок багаторядний, паренхiмнi клiтини заповненi iнулiном, чiтка лiнiя камбiю, схiзогеннi вмiстища з ефiрною олiєю, великi судини, тому можна зробити висновок, що це:
При дiагностицi сировини виявлено: слабкозвивистi клiтини епiдермiсу; волоски "Т-подiбнi", що складаються з 2- 4-х клiтин, розташованих в ряд, до яких прикрiплена серединою довга стрiчкоподiбна клiтина з вузькими кiнцями; ефiроолiйнi залозки характернi для сiмейства складноцвiтнi. Це є дiагностичними ознаками сировини:
Пiд час проведення iнструктажу по заготiвлi та сушiнню квiток ромашки аптечної слiд вказати на особливостi сушiння цiєї сировини, якi полягають у тому, що сировину сушать при температурi:
В аптеку надійшла партія сировини – квітки ромашки. В якому місці слід зберігати цю сировину:
Траву деревію заготовляють в певну фазу вегетації. Вкажіть її.
Квітки ромашки лікарської містять ефірну олію синього кольору, основним компонентом якої є:
Для якого виду сировини наявність аеренхіми з клітинами, що містять ефірну олію, є діагностичною анатомічною ознакою?
. Підземні органи оману збирають:
Квітки ромашки є популярним лікарським засобом наукової медицини. З цією метою заготовляють сировину від:
На аналіз одержано ЛРС, яка являє собою суцвіття кошики напівкулястої або конічної форми, без квітконіжок або з їх залишками, квітколоже голе, конічне, порожнисте. Колір язичкових квіток – білий, трубчастих – жовтий, обгортки – жовтозелений. Запах своєрідний, ароматний. Смак гіркувато-пряний. Визначте лікарську рослину сировину:
Квітколоже ромашки лікарської має характерні ознаки. Вкажіть вірну відповідь:
В процесі стандартизації квіток ромашки ДФУ рекомендує встановлювати кількісний зміст наступних груп БАР:
«Ротокан» – комплексний антисептичний та протизапальний препарат, що містить суміш рідких екстрактів календули, деревію та:
Трава полину гіркого використовується для покращення секреції травних залоз. При хроматографічній ідентифікації трави полину гіркого (Herba Absinthii) згідно Державної фармакопеї України виявляють:
Трава деревію містить ефірну олію та входить до складу шлункових зборів і використовується для виробництва фітозасобів. Згідно з вимогами ДФУ, ідентифікація сировини проводиться за методом тонкошарової хроматографії. На хроматографічній пластинці після обробки реактивом ідентифікують такі речовини:
Трава деревію входить до складу шлункового збору і використовується для виробництва фітопрепаратів. Згідно з вимогами ДФУ якість цієї сировини оцінюють за вмістом:
Діє як відхаркувальний, слабопротимікробний, потогінний засіб. Передозування призводить до отруєння. Входить до складу препарату "Ледин". Назвіть цю лікарську рослину:
В аптеку надійшла партія сировини – Ledi palustris cormus. В якому місці слід зберігати цю сировину:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома