Фізичні характеристики Сонця. Будова Сонця. Джерела енергії Сонця.

Додано: 16 січня
Предмет: Астрономія, 11 клас
12 запитань
Запитання 1

Який основний хімічний елемент входить до складу Сонця? 

варіанти відповідей

Кисень 

Вуглець 

Водень 

Гелій

Запитання 2

Яка температура на поверхні Сонця (фотосфері)?

варіанти відповідей

≈ 6 000 K 

≈ 1 000 000 K

≈ 15 000 000 K

≈ 100 000 K

Запитання 3

Який процес є основним джерелом енергії Сонця? 

варіанти відповідей

Хімічна реакція горіння

Гравітаційне стиснення 

Термоядерний синтез 

Розпад радіоактивних елементів

Запитання 4

Який структурний елемент Сонця розташований найближче до його центру? 

варіанти відповідей

Фотосфера 

Корона 

Ядро 

Конвективна зона

Запитання 5

Яким чином енергія переноситься з ядра Сонця до його зовнішніх шарів у зоні променистої рівноваги? 

варіанти відповідей

Конвекція 

Теплопровідність 

Випромінювання 

Кондукція

Запитання 6

Яка частина сонячної атмосфери має найвищу температуру? 

варіанти відповідей

Фотосфера 

Хромосфера 

Корона 

Сонячні плями

Запитання 7

Що таке сонячні плями? 

варіанти відповідей

Гарячі області на Сонці 

Холодні області на Сонці, пов'язані з магнітною активністю 

Викиди сонячної речовини 

Протуберанці

Запитання 8

Яка структура Сонця відповідає за перенесення енергії шляхом конвекції? 

варіанти відповідей

Ядро 

Зона променистої рівноваги 

Конвективна зона 

Фотосфера

Запитання 9

Який агрегатний стан речовини на Сонці? 

варіанти відповідей

Твердий 

Рідкий 

Газоподібний 

Плазма

Запитання 10

Що таке хромосфера? 

варіанти відповідей

Зовнішня, найгарячіша частина атмосфери Сонця. 

Внутрішня частина Сонця, де відбувається термоядерний синтез.

Середній шар атмосфери Сонця, розташований над фотосферою. 

Найбільш щільний шар Сонця.

Запитання 11

Визначте потужність випромінювання Сонця, знаючи сонячну сталу (1370 Вт/м²) та відстань від Сонця до Землі (150 млн. км).

варіанти відповідей

3,85×1026 Вт

3,85×1025 Вт

3,85×1024 Вт

3,85×1023 Вт

3,85×1022 Вт

3,85×1021 Вт

3,85×1027 Вт

3,85×1028 Вт

Запитання 12

Знаючи масу Сонця (2×10³⁰ кг) та його радіус (7×10⁸ м), обчисліть середню густину Сонця.

варіанти відповідей

1400 кг/м³.

1300 кг/м³.

1200 кг/м³.

1100 кг/м³.

1500 кг/м³.

1600 кг/м³.

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест