Внутрішньоутробне зараження плоду людини гельмінтозами є наслідком міграції їх личинок, що характерно для:
Рак печінки, підшлункової залози як ускладнення гельмінтозів може розвиватися при:
Діагностування найбільш поширених гельмінтозів в ранню або гостру фазу хвороби зазнає певних труднощів. Це пояснюється тим, що:
Причиною зараження людини опісторхозом є вживання сирої або недостатньо термічно обробленої риби:
Рибалка одного з населених пунктів, що знаходиться на березі Дніпра, має звичку годувати домашню кішку і собаку сирою рибою. Це є епідеміологічною небезпекою тому що:
У пацієнта, що приїхав з Казахстану, при зондуванні жовчного міхура був виявлений паразит листоподібної форми, розміром 4 -13 мм в довжину, що має дві присоски – ротову і черевну. Гермафродит. Парні сім’яники розміщені в задній частині тіла і відділені один від одного видільним каналом. Поставте пацієнту діагноз:
У хворого, що проживає на Далекому Сході, при дуоденальному зондуванні виявлені дрібні гельмінти (0,5 х 8 мм) листоподібної форми, схожі на опісторхів і клонорхів. Диференціальну діагностику між ними можна провести на підставі наступних морфологічних ознак:
Дегельмінтизація – це:
Девастація – це:
Спосіб зараження людини антропонозними шистосомозами є:
В сім'ї живе кішка, хвора на опісторхоз. Епідеміологічним наслідком цього може бути:
Природна осередковість окремих трематодозів забезпечується наявністю:
Пошкодження слизової оболонки кишок можливе при паразитуванні у людини трематод:
Пошкодження жовчних протоків, їх закупорювання паразитами, розвиток механічної жовтяниці можливі при паразитуванні:
Локалізація в підшлунковій залозі і розвиток панкреатиту можливі при паразитуванні у людини:
В торгову мережу поступила партія лососевих риб з Далекого Сходу. При мікроскопії м'язів риби паразитологом, на плавцях та на лусці були виявлені інцистовані метацеркарії (3 – 4 личинки в полі зору мікроскопа). Вживання такої погано термічно обробленої або просоленої риби могло б бути причиною зараження людини, кішки, собаки:
Хвора 34 років, поступила в інфекційне відділення з скаргами на болі в животі, нудоту, нестійкі випорожнення (пронос до 5 – 6 разів на добу). Такий стан продовжувався понад два місяці. Із епіданамнезу стало відомо, що хвора імігрантка з Кореї, де довгий час працювала на рибокомбінаті. Лікар запідозрив гельмінтоз і направив хвору в лабораторію на овоскопію фекалій. В фекаліях знайдені яйця світло-коричневого кольору, лимоноподібної форми, розміром 26 – 28 х 15 – 27 мкм. На одному полюсі міститься кришечка, на протилежному – горбик. В центрі яйця знаходиться розвинений мірацидій. Поставте діагноз:
Хворий М., 25 р. звернувся до лікаря зі скаргами на болі в животі, часті проноси, що чергуються запорами. Прибув на відпочинок із Приморського краю. При гастродуоденоскопії виявлені у верхній третині тонкої кишки у великій кількості гельмінти округлої форми, дуже маленьких розмірів (1 – 1,5 мм). Сім’яники видовжені, овальні, неоднакової величини, лежать в задній половині тіла. Яєчник знаходиться в правій половині тіла спереду від сім’яників. Жовтівники розкидані по всьому тілу. Спостерігається значно змінений рельєф слизової оболонки кишки атрофічного характеру. На основі епідеманамнезу, клінічних симптомів та гастродуоденоскопії лікар поставив діагноз:
Тонкий кишечник людини є місцем типової локалізації марити трематод:
Мозкові оболонки, тканини головного і спинного мозку людини можуть бути місцем нетипової локалізації марити або яєць трематод:
Вени сечового міхура, статевих органів, брижі, кишечника, ворітної вени печінки людини слугують місцем типової локалізації:
Хвора К., 30 років звернулась до лікаря зі скаргами на біль внизу живота і при сечовипусканні. Пацієнтка працювала в Ємені протягом трьох років на зрошувальних рисових полях. Враховуючи отриману інформацію лікар запідозрив сечостатевий шистосомоз. Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторне обстеження на знаходження яєць в:
При дегельмінтизації у хворого в фекаліях знайдені гельмінти дрібного розміру (1 – 2,5 мм довжиною), вкриті дрібними шпичками. Ротова присоска значно менших розмірів ніж черевна. Сім’яники овальної форми, знаходяться в кінці тіла. Статева система відкривається біля черевної присоски. Такі морфологічні ознаки найвірогідніші:
У студента, що приїхав з Південної Америки в фекаліях знайдені яйця великих розмірів (140 х 60 мкм) з великою шпичкою, розміщеною не на полюсі яйця, а збоку. З анамнезу стало відомо, що він хворіє протягом шести років з ураженнями шлунково-кишкового тракту. Найвірогідніший гельмінтоз у студента:
В країнах Азії сечостатевим шистосомозом хворіє близько 50 – 100 тисяч населення. Найефективнішими профілактичними заходами громадського спрямування можуть бути:
У пацієнта в дуоденальному вмісті знайдені молочного кольору, приблизно одного розміру, листоподібної форми гельмінти. На передньому кінці тіла видно присоски. Ознаками за якими можна відрізнити опісторха від дикроцеліума є:
Остаточним хазяїном для Metagonimus yokogawai є:
В клінічному перебігу опісторхозу реєструється рання (гостра) і пізня (хронічна) фази. Гостра фаза характеризується широким симптомокомплексом, що затрудняє своєчасну діагностику гельмінтозу. В зв’язку з цим діагноз з упевненістю можна встановити лише за умови виявлення яєць збудника. Хворий, з підозрою на опісторхоз, лікувався в гастроентерологічному відділенні обласної лікарні м. Вінниці. Протягом двох неділь захворювання підтвердити діагноз лікар не зміг. Це пояснюється найвірогідніше:
Спосіб зараження людини шистосомозами:
При дегельмінтизації у хворого в фекаліях знайдені гельмінти дрібного розміру (1 – 2,5 мм довжиною), вкриті дрібними шпичками. Ротова присоска значно менших розмірів ніж черевна. Сім’яники овальної форми, знаходяться в кінці тіла. Статева система відкривається біля черевної присоски. Такі морфологічні ознаки найвірогідніші:
В дуоденальному вмісті найвірогідніше можна знайти яйця:
Природно-осередковими інвазіями серед трематодозів є:
В неврологічне відділення поступив хворий з нападоподібними головними болями, запамороченнями, блюванням, порушенням слуху, смаку, явищами епілепсії галюцинаціями. Анамнестичні дані вказують на захворювання пацієнта в минулому стьожковим гельмінтом. Поліморфізм неврологічної симптоматики і анамнестичні дані дали можливість лікарю запідозрити:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома