Тестові завдання допоможуть учням 8 класу перевірити свої зання з теми "Українські землі у II п. XVII ст.", учням 9 та 11 класів готуватися до ДПА та ЗНО з історії України (українські діячі).
Чия це біографія?
Походив з православного шляхетського роду, навчався в Київській колегії, перейшов на службу до Б. Хмельницького після перемоги того під Жовтими Водами і завдяки природному розуму та освіти швидко став одним з його найближчих помічників – генеральським військовим писарем.
Чия це біографія?
Походив з православного шляхетського роду, навчався в Київській колегії, перейшов на службу до Б. Хмельницького після перемоги того під Жовтими Водами. Невдовзі після смерті Б. Хмельницького став гетьманом України. Уклав договір з Річчю Посполитою. Добровільно зрікся булави. Загинув від рук поляків через намову свого колишнього соратника.
Чия це біографія?
Він міг стати ученим, письменником, але гетьманом та військовим діячем був слабким. За його гетьманування відбувся не лише територіальний поділ України, а й підкорення її земель Речі Посполитої, Московії, Туреччині.
Чия це біографія?
Син козацького полковника, онук гетьмана, соратник Б. Хмельницького. Став гетьманом України з наміром відродити міць козацтва та соборність козацької держави. На деякий час об’єднав Україну обох берегів Дніпра.
Чия це біографія?
Чи не єдиний гетьман, який продовжив політику Б. Хмельницького щодо козацтва та інших станів України. Спробував втілити в життя ще один Богданів проект – союз з Оттоманською Портою, але зазнав невдачі. Добровільно відмовився від булави. Доживав віку під Москвою.
Чия це біографія?
Запорізький козак, брав участь у Визвольній війні під приводом Б. Хмельницького. Відзначався неабиякою мужністю, винахідливістю і вмінням воювати. Часто обирався кошовим отаманом Січі. Один час претендував на гетьманську булаву, через що був засланий до Тобольська. Як політик, часто змінював орієнтацію, звинувачував гетьманів у пропольській та протурецькій позиціях. Уславився як борець проти турків і татар, який, за переказами, не програв жодної битви
Укажіть ім’я гетьмана Лівобережної України, обраного «Чорною радою» в Ніжині, який підписав Московські статті, що значно обмежили автономію Гетьманщини.
Укажіть ім’я першого гетьмана Правобережжя (1663—1665 рр.) після поділу України між Польщею та Московською державою.
Укажіть ім’я гетьмана Лівобережжя, який уклав із Московським урядом Конотопські статті та проводив політику, спрямовану на посилення козацької старшини.
Укажіть ім’я гетьмана, який кілька разів отримував булаву — і під зверхністю Московської держави, і під зверхністю Туреччини.
Установіть хронологічну послідовність подій другої половини ХVІІ ст.
А укладення гетьманом Д. Многогрішним Глухівських статей
Б укладення гетьманом І. Мазепою Коломацьких статей
В укладення гетьманом І. Брюховецьким Московських статей
Г укладення гетьманом Ю. Хмельницьким Слободищенського трактату
Установіть відповідність між іменем гетьмана та угодою, що була ним укладена з московським урядом.
1 Ю. Хмельницький, 2 І. Брюховецький, 3 Д. Многогрішний, 4 І. Самойлович
А Глухівські статті; Б Московські статті; В Коломацькі статті; Г Конотопські статті; Д Переяславські статті
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома