Продовжи логічний ланцюжок
Хортиця – Вишневецький
Як по-іншому називали Нову Січ?
Про кого йдеться:
За його гетьманування сталося розпорошення земельного фонду Гетьманщини. Порівняно з попередниками, він найбільше сприяв (нерідко проти власної волі), утворенню великої земельної власності російських вельмож: Меншикова, Головкіна, Шереметєва тощо. зумів завоювати довіру царя Петра І і російських можновладців, завдяки чому сприяв реабілітації і поверненню з еміграції старшин, які перейшли разом з Мазепою на бік Карла ХІІ, зберіг за собою право остаточного затвердження полкової і сотенної старшини.
У 1722 р. Петро І видав указ про створення для управління Україною першої Малоросійської колегії. Її безпосередні функції (нагляд за діяльністю гетьмана, генеральних і сотенних старшин, дозвіл на видачу розпоряджень по управлінню краєм) як вищої апеляційної інстанції на території Гетьманщини ще більше зміцнили позиції російських можновладців. Гетьман не зміг пережити такого політичного удару і незабаром після виходу царського указу помер у Глухові 3 липня, а 5-го був похований в Гамаліївському монастирі.
це державний орган царської влади для управління українськими землями та контролю за діяльностю українського гетьмана та генеральної старшини, що існував з 16 (27) травня 1722 р. до вересня 1727 р.
Адміністративно-територіальна одиниця у період існування Нової Січі, у центрі якої було невелике укріплення і козацька залога?
На фото герб
Про кого йдеться...
Діяльність ... була спрямована на те, щоб довести незаконність запровадження Малоросійської колегії, він апелював до «Статей» Богдана Хмельницького, щоб скасувати всі ті нововведення, які запровадила Малоросійська колегія і наполягав на тому, щоб в Україні були проведені нові гетьманські вибори.
Хронологічні межі існування Нової Січі?
За наказом якої російської імператриці була зруйнована Запорізька Січ?
Про кого йдеться:
любив колекціонувати золоті та срібні речі;
– був благодійником (подарував Сорочинському монастирю великі земельні наділи);
– його називали найбагатшим гетьманом України;
– під час бою втратив праве око.
Який стиль був в архітектурі та літературі в другій половині XVII- початок XVIII століття?
У яких містах Гетьманщини та Слобожанщини були створені колегіуми
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома