Участь українських козаків і селян у будівництві Санкт-Петербурга, вступ козацьких полків І. Мазепи на Правобережжя, Полтавська битва — це події часів:
Повстання під проводом С. Палія було зумовлене:
Відбудова в Києві Софійського і Михайлівського Золотоверхого соборів, будівництво ще 12 храмів по всій території Гетьманщини, отримання Києво-Могилянською колегією статусу та прав академії пов’язані з гетьманом:
Повстання на Правобережжі в 1702—1704 рр. під проводом С. Палія було придушене:
Повстання гетьмана І. Мазепи було підтримане:
Унаслідок якої події гетьман І. Мазепа поширив свою владу на територію, заштриховану на картосхемі?
Про яке місто йдеться в уривку з історичного джерела?«Цар прагнув помститися Мазепі і наказав Меншикову негайно зруйнувати його столицю. Меншиков напав на неї та здобув її».
Коли відбулися описані нижче події?«...За кілька днів після приєднання козацького головнокомандувача графа Мазепи до шведів князь Меншиков на чолі численного війська й артилерії пішов на Батурин, резиденцію гетьмана Мазепи... Здобувши місто силою, Меншиков піддав усе живе мечу та вогню...»
Завдяки меценатській діяльності якого гетьмана зображені храми часів Київської Русі набули барокових рис у своєму вигляді
За часів гетьманування І. Мазепи соціально-економічному розвиткові Лівобережної Гетьманщини був властивий процес
Про який період у житті І. Мазепи йдеться в уривку з історичного джерела?«…З італійськими майстрами, яких є кілька в гетьманській резиденції, говорив італійською мовою… Привернув Мазепа козаків до себе твердою владою, великою воєнною відвагою й розкішними прийняттями в своїй резиденції для козацької старшини… Він належить до тих людей, що воліють або зовсім мовчати, або говорити й не сказати».
«Ми стоїмо тепер, браття, між двома проваллями, готовими нас пожерти, коли не виберемо шляху для себе надійного, щоб їх обминути. Воюючі між собою монархи, що зблизили театр війни до кордонів наших, до того розлючені один на одного, що підвладні їм народи терплять уже і ще перетерплять безодню лиха незмірного, а ми між ними є точка або ціль всього нещастя», - з такою промовою І. Мазепа звернувся до своїх прихильників, пояснюючи причини
Проаналізуйте зображену картосхему. Картосхема дає змогу (3 відповіді)
Які дії московського царя Петра І стали реакцією на перехід гетьмана І. Мазепи на бік шведського короля Карла ХІІ?(3 відповіді)
Відбудова в Києві Софійського та Михайлівського Золотоверхого соборів, отримання Києво-Могилянською колегією статусу та прав академії пов’язані з гетьманом
У другій половині XVII ст. в Лівобережній Гетьманщині привілейований стан суспільства формувався переважно з
Соціальний стан Лівобережної Гетьманщини та Слобідської України, що користувався правом спадкового землеволодіння, звільнявся від державних повинностей і податків за несення військової служби, — це
Елемент звичаєвого права, що дозволяв на підставі першості володіти землею, обирати для володіння будь-які вільні землі
Які запорозькі січі було зруйновано за наказом царя Петра І ?
Коли відбулася Полтавська битва ?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома