У хворої 38-ми років підозра на рак матки. В які терміни менструального циклу необхідно
провести діагностичне вишкрібання матки для одержання найбільш інформативних даних
гістологічного дослідження?
До Вас звернулась пацієнтка 26 р., у якої через 14 днів після пологів з’явились болі внизу
живота, виділення з піхви і підвищення t° до 38°С. Ви запідозрили гострий
ендометрит. Яка найчастіша його етіологія?
Профогляд. Жінка,30 років. Акушерка повинна провести основні і додаткові методи
дослідження. Скарг немає. Виявлено,що матка збільшена до 10 тижнів вагітності, щільна,
безболісна, рухома. Шийка, придатки не змінені. Молочні залози та лімфатичні вузли не
змінені. До якого додаткового обстеження треба підготувати жінку?
До кабінету планування сім’ї звернулася хвора М., 25 років, зі скаргами на безплідність
протягом 4 років. Із анамнезу: менструальна функція не порушена. Страждає протягом 5
років хронічним запаленням придатків матки. При піхвовому досліджені патології не
виявлено. Яке обстеження слід провести для встановлення прохідності маткових труб
23-х річна хвора доставлена у клініку із гострим болем унизу живота, що іррадіює у пряму
кишку, температурою 40oC. Остання менструація 6 діб тому. P.V.: матка не змінена, дещо
болісна при зміщенні, ліворуч придатки без особливостей, праворуч визначається
реторто подібне утворення, болісне при зміщенні, 9x4 см, що флюктуює. Який діагноз
найбільш імовірний?
Хвора 25-ти років звернулася до жіночої консультації зі скаргами на контактну кровотечу
зі статевих шляхів. При огляді шийки матки за допомогою дзеркал виявлено:
яскраво-червоне утворення в ділянці зовнішнього зіву. Який метод діагностики доцільно
застосувати для уточнення діагнозу?
У жінки 40-ка років під час огляду за допомогою піхвових дзеркал виявлена ерозія на
шийці матки, яка легко кровить при доторканні. Яке найбільш інформативне дослідження
для уточнення діагнозу необхідно провести?
На ФАП доставлена жінка з рясною кровотечею зі статевих шляхів. Травму отримала під
час падіння. Об'єктивно: під час огляду зовнішніх пологових органів визначається розриви в ділянці клітора. Що необхідно здійснити у даному випадку в першу чергу?
Жінка 38-ми років надійшла до гінекологічного відділення зі скаргами на кров'янисті
виділення з статевих шляхів впродовж 10 днів, які виникли після 2-х місячної затримки. З
анамнезу: впродовж 2 років перебуває на "Д" обліку з приводу гіперплазії ендометрію. Pv:
тіло матки нормальних розмірів, додатки не пальпуються. Який додатковий метод
дослідження необхідно застосувати для уточнення діагнозу?
До приймального відділення гінекологічного стаціонару доставлена пацієнтка з різкими болями у низу живота. Дома було блювання. Два тижні тому під час профогляду у неї
була виявлена кіста правого яєчника до 8 см у диаметрі. При піхвовому дослідженні раніше виявлена кіста не визначається. Попередній діагноз?
Ви запідозрили у хворої 38-ми років рак матки. В які терміни менструального циклу необхідно провести діагностичне вишкрібання матки для одержання найбільш інформативних даних гістологічного дослідження?
До Вас звернулась пацієнтка 25-ти років, яка не має дітей протягом 4 років перебування в шлюбі. Рекомендуючи вимірювання базальної температури, Ви пояснюєте, що воно основане:
Ви консультуєте жінку 32-х років, з приводу використання ВМС. Який найбільш оптимальний час введення ВМС (внутрішньоматкової спіралі)?
До гінекологічного відділення поступила хвора зі скаргами на болі унизу живота, t° - 38°С, кров’янисто-гнійні виділення. Три дні тому зроблен штучний аборт. Матка збільшена, болісна, м’якої консистенції. Шийка, придатки без змін. Про яке захворювання йде мова?
A *Неспецифічний ендометрит
B Гонорея
C Хламідіоз
D Параметрит
E Аднексит
Пацiэнтка, 45-ти рокiв,скаржиться на загальну слабкiсть, нездужання, неприємне вiдчуття в дiлянцi зовнiшнiх статевих органiв. Виявлено: t° - 37,8°С, набряк, гiперемiя, болючiсть правої великоi статевоi губи. Для якого захворювання характерна ця картина?
До гінекологічного відділення поступила хвора, 60-ти років, з кровотечею зі статевих шляхів. Менопауза 10 років. Виявлено, що матка збільшена до 10-ти тижнів. Щільна, нерухома, безболісна. Виділення кров’янисті. Шийка матки та придатки незмінені. До якого обстеження треба підготувати інструменти?
Ви працюєте у жіночій консультації та проводите бесіду з жінками про профілактику раку шийки матки. Головна причина - вірус папіломи людини. Фактори ризику - безладне статеве життя, паління. Що ви порекомендуєте для профілактики раку шийки матки?
До гінекологічного відділення звернулася жінка зі скаргами на нерегулярні скудні менструації. Заміжня 3 роки. Вагітностей не було. Виявлено гірсутізм, гіпоменорея, ановуляторний цикл. Яєчники з обох боків збільшені, щільні, бугристі, безболісні. У крові збільшений зміст андрогенів. Попередній діагноз: “Полікістоз яєчників”. Ймовірний діагноз?
Поступила до гінекологічного відділення хвора зi скаргами на невеликий, периодичний бiль внизу живота та спинi. Бiль посилюэться пiсля статевого акту. . Веде безладне статеве життя. Виявлено, що придатки з обох бокiв збiльшенi, щiльнi, безболiснi. Для дiагностики хламiдiоза якiй метод дослiдження потрiбний?
У жінки 46-ти років спостерігаються ациклічні маткові кровотечі, не пов’язані з менструальним циклом. Визначте вид порушення менструальної функції:
1. Ви акушерка пологового відділення. Роділля 20-ти років. Пологи І, термінові, І період пологів. Ви проводите аускультацію серцебиття плода. Як часто слід проводити аускультацію під час латентної фази та активной фази І періоду пологів?
1. Назвіть перший момент біомеханізму пологів при переднеголовному передлежанні:
. Акушерка пологового відділення надає допомогу при пологах. У роділлі через 30 хвилин після народження дитини ознаки відокремлення плаценти негативні, крововтрата 350 мл. Які наступні дії при веденні пологів у даної жінки?
1. Породілля народила доношеного хлопчика вагою 4000 г. Плацента відділилась самостійно, з усіма оболонками і часточками. Розривів м’яких тканин пологових шляхів немає. Матка періодично розслабляється, зі статевої щілини виділяється кров з згустками. Яку допомогу має надати акушерка?
1. Хвора 48-ми років скаржиться на загальну слабкість, різке схуднення, збільшення живота в об’ємі, біль внизу живота. Клініка виникла півроку тому. Менструація не порушена, вагітностей не було. Живіт збільшений у розмірах. Вагінально: шийка матки чиста. Матку пропальпувати неможливо. З обох боків від матки визначаються щільні, горбисті, нерухомі пухлини, які заповнюють порожнину малого таза. Який найбільш імовірний діагноз?
. В пологовій палаті перебуває першороділля 26-ти років. Після вилиття навколоплідних вод акушерка провела внутрішньо акушерське обстеження і встановила передньоголовне передлежання. Вкажіть вид в якому пологи відбуваються через природні пологові шляхи?
1. Ви працюєте акушеркою у гінекологічному відділенні. Хвора після операції з приводу фіброміоми матки скаржиться на здуття живота, невідходження газів. Що можна припустити?
1. Хвора 34-х років надійшла до стаціонару в тяжкому стані зі скаргами на слабкість, затримку менструації на 3 тижні, серцебиття, холодний піт. На вулиці втратила свідомість. Які методи діагностики можна використати для постановки діагнозу?
1. Акушерка ФАПу проводить зовнішнє акушерське дослідження за допомогою прийомів Леопольда - Левицького. Дно матки розташоване посередині між лоном і пупком. Визначте термін вагітності:
1. Хвора звернулася до акушерки ФАПу зі скаргами на гнійні виділення, біль, печіння, свербіж у піхві, температура – нормальна. При огляді: гіперемія, набряк слизової піхви, виділення рідкі, пінисті, жовто-зеленого кольору. Який збудник захворювання?
1. На ФАП звернулась пацієнтка 20-ти років зі скаргами на виділення зі статевих шляхів з неприємним запахом, свербіж зовнішніх статевих органів, який з’явився після статевого акту. При обстеженні встановлено: гіперемія піхви і шийки матки. В ділянці заднього склепіння піхви скопичення рідких, сірувато-жовтих, пінистих виділень. Встановіть попередній діагноз:
Хвора, 68 р., поступила зі скаргами на болі у низу живота, зниження маси тіла, збільшення об'єму живота, значну слабкість. При бімануальному обстеженні матка і придатки чітко не визначаються через збільшений живіт. При УЗД у ділянки правих придатків виявляється утворення до 10 см. у діаметрі, без чітких контурів, велика кількість вільної ридини у черевній порожнині. Ваш діагноз?
Хвора 45 років поступила зі скаргами на періодичні кров’янисті виділення з піхви, що не пов’язані з менструаціями, з’являються після статевих зносин. При осмотрі дзеркалом: шийка матки гіпертрофована. На задній і передній губах шийки матки відмічаються розростання, які кровоточать при дотику. При вагінальному дослідженні: тіло матки дещо збільшене, рухоме, неболюче. Додатки не визначаються. Склепіння піхви, параметрії – вільні. Виділення після дослідження темні, кров’янисті. Який з методів є найбільш цінним для підтвердження діагнозу?
Хвора, 42 роки, звернулась зі скаргами на тупий біль внизу живота, слабкість, погіршення апетиту і зниження маси тіла за останні 3 місяця на 18 кг, збільшення живота. При обстеженні виявлено: асціт, на стороні правих придатків пальпується щільна, бугриста, обмежена в рухомості пухлина. В клінічному аналізі крові-підвищення ШОЄ до 50 мм за годину. Можливий діагноз?
У хворої 70 років, яка багато років скаржиться на свербіння вульви, на великій статевій губі розташована виразка зі щільними краями та некротичним дном. ,яка не заживае, який ймовірний діагноз?
Хвора, 43 років, звернулася зі скаргами на постійні тупі болі внизу живота, більше ліворуч, підвищення температури до 380С. Протягом останніх 5 років спостерігається з приводу субсерозної міоми матки. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до 10 тижнів вагітності, щільна, горбиста. Ліворуч від матки визначається утворення, розміром 6х8 см, еластичної консистенції, різко хворобливе при пальпації. Який діагноз найбільш вірогідніший?
До якої класифікаційної групи відноситься проста лейкоплакія шийки матки?
Хвора 48 років поступила в гінекологічне відділення з кровотечею після затримки менструації на протязі 3-х місяців. Проведено діагностичне вишкрібання порожнини матки. який ймовірний діагноз ?
Хвора, 37 років, надійшла в гінекологічне відділення зі скаргами на інтенсивні переймоподібні болі внизу живота, кровотечу з полових шляхів. Протягом останніх 4 років у пацієнтки відзначалися рясні менструації, що іноді переходили в кровотечу. У гінеколога не спостерігалася. При бімануальному дослідженні: шийка матки згладжена, зовнішнє вічко відкрито до 4 см, у цервікальному каналі пальпується щільне пухлиноподібне утворення. Матка збільшена , щільна. Можливий діагноз?
До жіночої консультації звернулася жінка, 25 років, зі скаргами на гнійні виділення із піхви. OS: на задній губі шийки матки дільниця яскраво – червоного кольору, при дотику кровоточить.
Ваш діагноз:
До жіночої консультації звернулась жінка 26 років зі скаргами на кров’янисті виділення з піхви. Вважає себе вагітною на протязі 8 тижнів. На УЗД пухирний замет.
тактика:?
До жiночої консультацiї звернулася жiнка, 52 років, зі скаргами на кров’янистi виділення пiсля статевого акту на протязі останнiх 6 мiсяцiв.
Для уточнення дiагнозу який додатковий метод дослідження є найбільш інформативний?
Жінка 30 років поступила в гінекологічне відділення для планового оперативного втручання з пухлиноподібним утворенням в ділянці правих додатків величиною 9х8 см, щільноеластичної консистенції, рухоме, неболюче. Видалено тонкостінне утворення з довгою ніжкою, яке вміщує в собі волосся і зуби.
Ваш діагноз:
У жінки К. 40 років при вагінальному дослідженні на профілактичному огляді зліва виявлено рухливу, не болючу пухлину, тугоеластичної консистенції з гладкою поверхнею, розмірами 10х12 см. Зі сторони матки та правих додатків змін не виявлено, параметрії вільні. Пологів 2, аборт – 1. Менструальний цикл не порушений.
Який діагноз можна поставити?
Хвора З., 29 років, із кістомою в анамнезі, яка виявлена при профогляді, скаржиться на різкі болі внизу живота, які виникли раптово після фізичного навантаження, нудоту, блювання, сухість у роті. При огляді матка звичайних розмірів і консистенції, не болюча. Ліве склепіння глибоке, придатки не визначаються, праве склепіння сплощене утвором округлої форми угоеластичної консистенції, обмежено рухомим різко-болючим.
Який діагноз найбільш імовірний у даному випадку?
До лікаря звернулася мати з дівчинкою 6 років, у Якої з’явилась сверблячка промежини, зовнішніх статевих органів. Об’єктивно: загальний стан дівчинки задовільний, виявлені численні подряпини вульви, промежини, навколо анального отвору, вони гіперемовані, набряклі.
Яке обстеження слід зробити?
До гінеколога звернулась жінка, 27 років, зі скаргами на висипання ерозивного характеру, свербіж та пекучі болі під час сечовипускання. Після проведеного повного обстеження виставлено кінцевий діагноз: статевий герпес.
Який з перерахованих препаратів для зовнішнього застосування можна застосувати для лікування цієї хворої?
Хвора, 25 років, звернулась зі скаргами на підвищення температури до 37.9°С., ниючи болі внизу живота, біль при сечовипусканні, гнійноподібні виділення. Занедужала гостро. Відмічає випадкові полові зносини 5 діб тому. . Шийка конічної форми, зовнішнє вічко замкнуте, гнійні виділення з цервікального каналу. Бімануальне дослідження: зсув шийки різко болючий. Матка та придатки різко болючі.
Можливий діагноз?
У гінекологічне відділення поступила пацієнтка С., 27 років із скаргами на періодичні ниючі болі внизу живота, які ірадують в пах, субфебрилітет к вечору. З анамнезу: страждає хронічним запаленням придатків матки. Статеве життя активне, зі слів жінки має двох статевих партнерів. При огляді в дзеркалах: шийка матки гіперемована довкола цервікального каналу, виділення - слизові оболонки, рясні. При бімануальному дослідженні - матка в retroflexio, нормальної величини, щільна, рухлива, безболісна. Придатки з обох боків тяжисті, різко болісні при пальпації.
Який аналіз необхідно узяти у пацієнтки для уточнення збудника захворювання?
Спонтанний аборт це:
Тривалість патологічного прелімінарного періоду становить:
В стаціонар поступила повторновагітна, у якої протягом останніх 2-х тижнів мали місце кров'янисті виділення із статевої щілини із пухирцями. Скарги на незначний переймоподібний біль внизу живота. Остання менструація була 4,5 місяці тому. Дно матки на рівні пупка, серцебиття плода не прослуховується, дрібні частини плода не пальпуються, матка м'якої, тістоподібної консистенції.
До першого етапу поширення післяродової інфекції відноситься:
Вагітна 28 років, спостерігається з приводу І вагітності. До вагітності нічим не хворіла. В терміні 26 тижнів відчула біль в попереку, лихоманку, підвищилась температура тіла до 38,8 градусів. В загальному аналізі крові лейкоцити-12,8х109,ШОЕ 28 мм/год, в загальному аналізі сечі білок 0,045 г/л, лейкоцити - 38-40 в полі зору, бактеріурія. Який діагноз є найбільш ймовірним?
Найбільш часті ускладнення при неушитих розривах промежини:
При крововтраті більше 1,5% маси тіла показано:
Хвора 28 років скаржиться на гострий біль внизу живота зліва, від болю внизу живота ненадовго знепритомніла. Затримка менструації 2.5 тижні. Хвора бліда, в'яла, АТ - 80/40 мм рт. ст. пульс - 110 уд. за хв. Живіт напружений, болючий у нижніх відділах, позитивний симптом Щоткіна. При вагінальному огляді: зміщення шийки матки різко болюче, тіло матки дещо збільшене болюче. Пастозність та різка болючість заднього склепіння, кров’янисті виділення незначні.
Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
Передчасний розрив плодових оболонок це:
,
До другого етапу поширення післяродової інфекції відноситься:
Найчастішою причиною кровотечі в ІІІ періоді родів є:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома