Пацієнту К., 49 р., після оперативного втручання на стравоход призначили штучне годування через зонд. Як здійснити харчування через зонд?
1. У пацієнта, який перебуває в травматологічному відділенні, перелом тазових і плечових кісток обох кінцівок. Як нагодувати пацієнта?
У хворої 45 років діагноз: гіпомоторна дискінезія товстої кишки.Яку дієту призначити?
Пацієнту в післяопераційний псріод призначено парентераль- не живлення у вигляді внутрішньовенного введення 10 % розчину глюкози 800 мл + 20 ОД інсуліну. Медична сестра ввела 20 ОД інсуліну в один флакон і спочатку підключила пацієнту флакон із розчином глюкози без додавання інсуліну. У пацієнта з явились загальна слабкість, відчуття спраги, головний біль, нудота. Чому це сталося? Яку грубу помилку допустила медична сестра?
Пацієнту з хімічним опіком стравоходу накладено гастростому, Медична сестра зробила перев'язку, тобто промила шкіру навколо гастростоми 3 % розчином водню пероксиду, обробила 70 % етиловим спиртом і наклала суху асептичну пов'язку. Через добу в пацiента виникло подрязнення шкіри назколо гастростоми. Чому це сталося? Яку помилку допустила медична сестра?
Непритомному паціснту з тяжкою черепно-мозковою травмою протягом тижня здійснювали введення протертої рідкої їЖі через постійно введений зонд. При черговому годуванні пацієнта виявилось, що зонд непрохідний. Чому це сталося? Які подальші дії медичної сестри?
Пацієнту призначсноз метою парентерального живлення 10 % розчин глюкози 400 мл. інсулін 10 ОД казеїну гідролізат 400 мл. Медична сестра підключила пацієнту систему і розпочала введення казеїну гідролізату зі швидкістю 40 крапель за 1 хв. У пацієнта виникли відчуття жару, гіперемія обличчя, затруднене дихання. Чому виникли такі симптоми? Якої помилки припустилася медична сестра?
Паціенту із загостренням хронічного холециститу і зневодненням унаслідок безперервного блювання призначено ректальне введення 5 % розчину глюкози 400 мл і розчину Рінгreра 400 мл. Як потрібно виконати дане призначення?
Через значну фізичну слабкість пацієнт з недостатністю кровообігу не в змозі самостійно приймати їжу. Який із зазначених методів харчування слід призначити такому пацієнту?
До палати привезли хворого Г., 46 років, з операційного блоку після операції на шлунку. Як годувати цього хворого в перші 2 дні.
Показання до годування хворого через зонд:
Гастростома – це
Для парентерального харчування використовують такі розчини:
Назвіть показання до призначення дієти № 1а. Які особливості страв у даній дієті?
Яку дієту необхідно призначити хворому з патологією серцево-судинної системи? Основні обмеження в дієті.
Хворий М., 58 років, діагноз: Ішемічна хвороба серця, стенокардія напруження, атеросклероз, недостатність кровообігу І ступеня.
Призначте необхідну лікувальну дієту. Перерахуйте продукти, які б Ви порадили включити до харчового раціону та продукти, що необхідно обмежити або повністю виключити з раціону.
Хворий Г., 44 роки, діагноз: Подагра, ожиріння ІІ ступеня.
Призначте необхідну лікувальну дієту. Перерахуйте продукти, які б Ви порадили включити до харчового раціону. Вкажіть продукти (з числа перерахованих), які заборонено вживати хворому: молоко, сир, відварена яловичина, шпинат, гриби, вівсяна крупа, картопля, сардини, бобові, грецькі горіхи, яблука, груші, абрикоси, тушкована гуска.
Хвора В., 23 роки, діагноз: Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом.
Призначте необхідну лікувальну дієту та охарактеризуйте її.
ворий Д., 56 років, діагноз: Хронічний гепатит у стадії ремісії.
Призначте необхідну лікувальну дієту та обґрунтуйте заходи щодо аліментарної профілактики подальших загострень захворювання.
Хвора К., 14 років, діагноз: Цукровий діабет у стадії компенсації, ожиріння I ступеня.
Призначте лікувальну дієту та охарактеризуйте її. Обґрунтуйте висновок щодо можливих причини виникнення захворювання та перерахуйте заходи, спрямовані на забезпечення аліментарної профілактики захворювання.
Молодша медична сестра під час годування важкохворого не очистила посудину після харкотиння . Чи правильний її підхід до годування хворого
В тиху годину медсестра зайшла до палати і голосно зауважила хворому,що він не пообідав та вчасно не прийяв ліки. Чи правильно вона поступила? Якщо ні, то як вона повинна діяти?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома