... - стародавній і маловивчений жанр портретного живопису. Це портрети, виконані прийомами іконописної техніки, хоча вони вже дещо відходять від іконописних традицій. Зажили слави портрети гетьманів П.Конашевича-Сагайдачного, Б.Хмельницького, І.Самойловича, І.Мазепи, І.Скоропадського, славетних воєначальників Л. Полуботка, Л. Свічки, Д. Апостола (на малюнку).
Найпопулярнішим образом народного живопису став ... , який прикрашав стіни і багатих маєтків, і бідних хат.
Серед поданих зображень знайдіть парсуни
Улюбленим персонажем портретистів II половини XVII — XVIII ст. був уславлений гетьман Б. Хмельницький (знайдіть портрет)
Упізнай прарсуну за описом.
На темно-коричневому тлі зображено чоловіка середніх літ у червоній шапці із чорною хутряною облямівкою, у червоній сорочці і в темно-зеленому каптані із хутряною опушкою. Повіки лівого ока щільно закриті, праве око дивиться на глядача. Вуса чорні, невеликі. У правій руці — різновид булави, прикрашеної коштовним камінням, у вигляді кийка.
Знайдіть картину за описом.
... у червоно-вишневому жупані та золотавому плащі – наче веселий, хоробрий козак з народної картинки «Козак-бандурист» і одночасно – випещений, звиклий до широкого життя пан.
Знайдіть картину, сюжет якої відповідає опису.
Основним елементом композиції є традиційна постать козака, який грає на бандурі. Позаду нього — гайдамаки карають панів, уніатських попів, орендарів.
Коли народна картина "Козак Мамай" набула найбільшого поширення?
Яке зображення у народній картині "Козак Мамай" символізувало народну волю?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома