До III аналітичної групи катіонів за кислотно-основною класифікацією
належать такі катіони:
Чому аніони третьої аналітичної групи аніонів не мають групового реагенту?
Фармакопейною реакцією визначення бензоат-іонів є взаємодія з розчином
При дії на досліджувану суміш катіонів розчином КОН випав білий осад, 1/1 що розчинився у надлишку реактиву. При дії розчину K4[Fe(CN)6] утворився білий осад. Який катіон присутній у розчині?
Хімік-аналітик для ідентифікації катіонів цинку (II) використав розчин реагенту гексаціаноферату (ІІ) калію (реакція фармакопейна). Якого кольору осад при цьому утворюється?
З якою метою в систематичному ході аналізу катіонів IV групи поряд з 1/1 груповим реагентом додають пероксид водню
Для відокремлення катіонів 6 аналітичної групи від катіонів 5 аналітичної групи (кислотно-основна класифікація) використовують
До IV аналітичної групи катіонів за кислотно-основною класифікацією належать такі катіони
До досліджуваного розчину додали надлишок 6М розчину натрію гідроксиду і 3% розчину пероксиду водню. Розчин при нагріванні забарвився в жовтий колір. Це свідчить про присутність в розчині
В ході аналізу катіонів VI аналітичної групи (кислотно-основна класифікація) при дії групового реагенту можна не тільки відокремити групу, но ідентифікувати іони
Аналітик провів реакцію на тюсульфат-іони з мінеральними кислотами. *1/1 Вкажіть аналітичний ефект реакції.
Які катіони при взаємодії зє сульфідом натрію утворюють осад чорного 1/1 кольору?
Вкажіть, які катіони є в розчині, якщо при додаванні до нього реактиву Чугаєва та аміачного буферного розчину утворюється червоно малиновий осад:
Який іон при нагріванні з металевим цинком у кислому середовищі утворює газ арсин, що викликає появу темної плями на фільтрувальному папері, просоченому розчином нітрату аргентуму:
якою метою в систематичному ході аналізу катіонів IV групи поряд з груповим реагентом додають пероксид водню
Який іон при нагріванні з металевим цинком у кислому середовищі утворює газ арсин, що викликає появу жовто-бурої плями на папері, просоченому солями ртуті (II):
Аналіз кристалогідрату натрію сульфату виконали гравіметричним методом, осаджуючи сульфат-іони розчином барію хлориду. Після дозрівання осад барію сульфату промивають декантацією з використанням в якості промивної рідини
До розчину, що досліджується, додали хлоридної кислоти. Осад, що випав, відфільтрували та обробили на фільтрі гарячою водою, а після охолодження до фільтрату додали розчин КІ. Який катіон присутній у розчині, якщо осад мав жовтий колір
В розчині присутні катіони кальцію, барію, алюмінію, калію, натрію. До розчину додали невелику кількість гідроксиду амонію і розчин алізарину. Утворився червоний осад. Який іон виявили цією реакцією?
Для визначення якісного складу препарату на зразок досліджуваного 1/1 розчину подіяли 2М розчином НСІ. Випав білий осад, розчинний в водному розчині аміаку. На наявність яких катіонів вказує цей аналітичний ефект:
Склад третьої аналітичної групи катіонів (кислотно-основна класифікація) Са2+, Sr2+, Ba2+. Яка кислота може бути осаджувачем (груповим реагентом) цієї групи катіонів?
Яка спільна властивість сполук катіонів Al3+, Zn2+, Cr3+, Sn2+ об'єднує їх
в IV аналітичну групу (кислотно-основна класифікація)?
В якісному аналізі при дії надлишку групового реагенту (розчин гідроксиду натрію) на катіони IV аналітичної групи, іони хрому (III) утворюють:
Вкажіть причину проведення переосадження сульфатів катіонів ІІІ аналітичної групи (кислотно-основна класифікація) в карбонати при систематичному аналізі:
До досліджуваного розчину додали розчин амонію тіоціанату. Розчин забарвився в червоний колір. На присутність якого катіону вказує цей аналітичний ефект
В фармакопейному аналізі для ідентифікації іонів натрію використовують реакцію з
Чому катіони аналітичної групи (кислотно-основна класифікація) не мають групового реагенту?
Які катіони IV групи знаходяться у розчині, якщо під дією розчину гідроксиду натрію утворюється забарвлений осад, розчинний у надлишку реагенту?
Досліджуваний розчин містить катіони калію і амонію. Вкажіть реагент, який дозволяє виявити в цьому розчині катіони амонію
Досліджуваний розчин з родизонатом натрію утворює червоно-буру пляму, яка червоніє в результаті дії розчину хлоридної кислоти. Наявність якого катіону це підтверджує?
При дії диметилгліоксиму на розчин, що містить катіони VI аналітичної групи (кислотно-основна класифікація) спостерігали малинове забарвлення осаду. Який катіон обумовив цей аналітичний ефект?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома