Характерний симптом кістково-суглобового туберкульозу
До вас звернувся знайомий зі скаргами на набряк лівої гомілки, почервоніння шкіри з чіткими фестончатими краями, місцями з пухирями різної величини. Яка ваша тактика?
В травматологічному відділенні лікується пацієнт 70 років з переломом шийки стегна. Накладене скелетне витягання. Який найбільш вірогідний чинник виникнення остеомієліту в
місці проведення шпиці?
Під час медсестринського обстеження у хворого виявлено посмикування м’язів і болючість в ділянці рани, отриманої 3 дні тому, а також тризм, дисфагію, ригідність потиличних м’язів. Дані симптоми характерні для:
За допомогою чого проводять активно - пасивну профілактику правця за наявності ран?
У хворої 48 – ми років скарги на болі у ділянці лівої сідниці , підвищена температура д 38,5˚ С. Протягом 10 днів проводились в/м ін’єкції. Об’єктивно : загальний стан задовільний , у ділянці лівої сідниці визначається утворення розміром 5х5см, шкіра над ним гіперемована , болюча на дотик , в центрі визначається розм’якшення. Який найбільш вірогідний діагноз?
У пацієнтки 45 років лімфаденіт в правій пахвинній ділянці. Об’єктивно: шкіра правої пахвинної ділянки гіперемійована, пальпується щільний інфільтрат з розм’якшенням у центрі. Які незалежні дії медичної сестри?
Виберіть стан при якому проводиться екстрена профілактика правця:
Назвіть показання до екстреної профілактики правця:
Пацієнту 32 років медсестра вводила за призначенням лікаря внутрішньовенно 10% р-н кальцію хлориду , пацієнт відмітив пекучій біль в місці ін’єкції. Яке ускладнення повинна запідозрити медична сестра в місці ін’єкції?
Лікування нагноєння в стадії абсцедування:
Бешиха, яка часто повторюється, приводить до ускладнення:
До ранньої ознаки правця відносять:
Лікування гострого лімфаденіту розпочинають з:
. В хірургічне відділення поступив пацієнт 42-хрокiв зі скаргами на наявність рани, роздираючий біль у лівій гомілці. При огляді: шкіра лівої гомілки бліда, наявні багрово-синюшні плями. З рани виділяється повітря i м’язи мають вигляд вареного м’яса. При пальпації визначається крепітація та позитивний симптом лігатури. Який найбільш ймовірний діагноз у пацієнта?
Ви працюєте медичною сестрою в шкільному медпункті. До Вас звернувся учень 10-гокласу, якого 5хвилин назад вкусив за гомілку собака. При огляді: загальний стан потерпiлого задовільний. В нижній третині гомілки, по задній поверхні відмічаються дві неглибокі рани, з яких повільно витикає невелика кількість темної крові. Яка першочергова дія медичної сестри?
До Вас звернувся чоловік 47-ми років зі скаргами на погіршення загального стану, Температура тiла-39oC, озноб , біль у потиличний ділянці шиї. Хворіє 5днiв. Об’єктивно: на потиличний ділянці шиї щільний інфільтрат діаметром до 6см, шкіра над ним яскраво-червона. В центрі інфільтрату шкіра має багряно-синюшний колір, є декілька отворів, з яких виділяється густий зелений гній. Який найбільш ймовірний діагноз?
В хірургічному відділенні знаходиться пацієнт з діагнозом “Правець”. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?
У хворого 40 р. на задній поверхні шиї болісний інфільтрат з декількома гнійними точками. Назвіть проблему, яка найбільше турбує пацієнта.
Хворий, 45 років, поступив у реанімаційне відділення зі скаргами на біль у горлі, затруднене ковтання, сіпання м’язів у рані. Об’єктивно: підвищений тонус м’язів і сухожильних рефлексів. Через 6 годин з’явився тризм, сардонічна посмішка, опістотонус. Який найбільш імовірний діагноз?
Пацієнт 43 р. скаржиться на біль у ділянці правого плеча, втрату працездатності, підвищення температури тіла до 38оС. Вважає себе хворим протягом останніх 4 діб. Об’єктивно: у верхній третині плеча на внутрішній поверхні спостерігається набряк, шкіра червоного кольору, у
центрі - щільний, різко болючий інфільтрат з великою кількістю гнійних утворень. Вкажіть захворювання, для якого характерні дані ознаки:
Хвора скаржиться на біль, почервоніння в ділянці лівої кінцівки, підвищення температури тіла до 39,2оС. В ділянці лівої гомілки відмічається незначний набряк і гіперемія шкіри з чіткими контурами у вигляді язиків полум'я, місцеве підвищення температури. З чим
пов’язані проблеми у пацієнтки?
Пацієнту 44-х років, який лікується в терапевтичному відділенні з приводу пневмонії, призначено курс антибіотикотерапії. При підготовці до виконання чергової внутрішньо м’язової ін’єкції медсестра помітила на сідниці гіперемію, набряк, ущільнення м’яких тканин. Пацієнт поскаржився на біль в даній ділянці. Яке ускладнення виявила медсестра?
Остеомієліт це:
Збудник тубеткульозу
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома