У хворого відкритий перелом плеча, із рани пульсуючим струменем витікає кров яскраво-червоного кольору. З чого слід розпочати невідкладну допомогу?
На ФАП доставили потерпілу, яка при падінні поранила собі руку склом. Хвора бліда. В середній третині плеча невелика рана, з якої струменем б’є яскравочервона кров. Назвіть першочергові заходи:
Під час роботи будівельник впав з риштування і вдарився грудною кліткою в дошку, яка стирчала. Негайно викликали фельдшера здоровпункту. Потерпілий стогне. Наявна рана в проекції 4 ребра справа по аксілярній лінії, яку потерпілий прикриває рукою. Задишка. Запідозрено відкритий пневмоторакс. Які негайні дії фельдшера?
Ви фельдшер ШМД. Хворий після ДТП має відкритий перелом стегна. Першочергові догоспітальні дії фельдшера полягають в:
Ви фельдшер швидкої допомоги. Жінку М., 40-а років, збила машина. Скаржиться на болі внизу живота і неможливість рухати ногами. При пальпації відмічається різкий біль в проекції лобкового зрощення, лобкових кісток. Позитивний симптом “прилиплої п’яти”. Ви ввели протишокові засоби. Яка транспортна іммобілізація є найбільш правильною?
У хворого 40 років є підозра на перелом у шийному відділі хребта внаслідок ДТП. На час прибуття фельдшера швидкої допомоги він знаходиться в салоні автомобілю. Які першочергові дії фельдшера по організації надання допомоги?
Перша допомога при відкритому пневмотораксі:
На травмпункт доставлений чоловік 25 років, що з ним сказати не може, рот широко відкритий, нижня щелепа висунута вперед. Відмічається слинотеча. Травму отримав під час бійки. Який найбільш вірогідний діагноз?
У складі бригади ШМД Ви надаєте допомогу на місці автотранспортної аварії. У потерпілої 42 років ліва гомілка у верхній третині деформована, визначається патологічна рухливість кісток. Лікар доручив Вам іммобілізувати кінцівку. Який засіб Ви для цього використаєте?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся потерпілий 29 р., якого щойно покусав собака. Зі слів потерпілого пес бездомний. При огляді: в ділянці лівої гомілки рана з нерівними краями з залишками одягу, навколо рани подряпини. Які дії є доцільними?
Ви фельдшер ШМД, надаєте першу допомогу на місці події потерпілому, який внаслідок необережності поранив склом ліве передпліччя. При огляді в середній третині лівого передпліччя на передній поверхні глибока рана 4х1 см, з якої рівномірним струменем витікає темна кров. Який метод тимчасової зупинки кровотечі Ви оберете у даному випадку?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся робітник 32 років, який скаржиться на біль в ділянці середньої третини лівої ключиці. Біль виник внаслідок падіння, коли чоловік йшов на роботу. Об’єктивно: стан задовільний, відмічається деформація в зоні ушкодження. При пальпації: локальна болючість, крепітація та патологічна рухливість відломків. Яке ушкодження у робітника?
. До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся хворий, який годину тому отримав травму правого плечового суглоба. При огляді правий плечовий суглоб деформований, відмічається суглобова западина, рухи в суглобі різко обмежені, болючі, носять пружинячий характер. При пальпації головка плечової кістки знаходиться в пахвовій ямці. Назвіть попередній діагноз:
Працівник виробництва впав з п’ятиметрової висоти. Фельдшер здоровпункту прибув на місце події. Потерпілий без свідомості, дихання поверхневе, з носа і вух витікає рожева рідина. Що з потерпілим?
. У фельдшерський пункт звернувся робітник меблевого виробництва, який отримав рвану рану правого передпліччя. Планово імунізований проти правця 5 місяців тому. З метою екстреної профілактики правця для закріплення активного імунітету, що необхідно ввести потерпілому?
Під час огляду у хворого почалась носова кровотеча. Яке втручання першочергово Ви повинні зробити з метою надання невідкладної допомоги?
Назвіть показання до екстреної профілактики правця.
Яке ускладнення найчастіше зустрічається при переломі кісток носа?
З чого починати надання невідкладної допомоги при закритому переломі?
Для якої черепно-мозкової травми характерний “симптом окулярів”?
При падінні з висоти хворий отримав закритий перелом обох нижніх кінцівок в ділянці гомілок. Надайте невідкладну допомогу.
Ви медсестра травматологічного відділення. Пацієнту планується скелетне витягування із застосуванням апарату Ілізарова. Яка особливість догляду за даними пацієнтом?
. Постраждалий М., 70 років лікується в травматологічному відділенні з відкритим переломом стегна. Які потенційні проблеми можуть виникнути у хворого під час лікування?
Пацієнтка 41 рік, звернулася у травматологічний кабінет через 5 днів після отримання травми – розрізала руку залізним предметом. Лікар встановив інфікування рани. Виберіть ознаки інфікованої рани.
Виберіть стан при якому проводиться екстрена профілактика правця ?
Яка відносна ознака перелому?
До травпункту звернувся пацієнт Н. 25 років, який отримав травму правої гомілки. Які абсолютні клінічні ознаки при об’єктивному обстеженні будуть вказувати на перелом гомілки?
Яку пов’язку повинна накласти медична сестра на тім’яну ділянку?
Чоловік звернувся до медичної сестри з розтягненням зв’язок гомілково-стопного суглоба. Яку пов’язку вона повинна накласти хворому при наданні невідкладної допомоги?
Хвору К. 38 р. госпіталізовано в травматологічне відділення після дорожньо-транспортної пригоди з переломом та зміщенням шийних хребців. Який ви застосуєте метод витягнення?
Ви акушерка пологового будинку при огляді новонародженої дитини виявили набряк та деформацію правої ключиці. Яке доцільно провести спеціальне обстеження для уточнення діагнозу?
Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до потерпілого чоловіка тваринницької ферми, який щойно отримав проникаюче поранення грудної клітки. При огляді із рани виділяється піниста кров. Ваша першочергова дія при наданні невідкладної допомоги:
У хворого А., 50 років, множинні переломи ребер. Стан хво- рого тяжкий. Свідомість збережена, проте хворий загальмований, адинамічний. Шкіра волога, бліда з ціанотичним відтінком. Ди- хання поверхневе: 28 за 1 хв. Частота пульсу 115 ударів за 1 хв, пульс слабкого наповнення, АТ 85/40 мм рт.ст. Визначте ступінь тяжкості травматичного шоку:
Хворий Б., 30 років, дістав удар тупим предметом, скаржить- ся на біль у ділянці передньої поверхні правого стегна. Спостері- гається набряк м'яких тканин і крововилив в ушкодженій ділянці. Поставте правильний діагноз.
Хвора 27 років, упала на витягнуту праву верхню кінцівку. Скаржиться на біль, неможливість активних і різке обмеження пасивних рухів у правому плечовому суглобі. Під час огляду: правий плечовий суглоб деформований, його контури згладжені, є параартикулярний набряк. Кінцівка фіксована у вимушеному положенні (відведена вбік). Ушкоджене плече довше. На місці головки правого плеча западина. Поставте правильний діагноз.
Хворий М., 67 років, упав з висоти. Скаржиться на біль у ділянці верхньої третини лівого стегна. Під час огляду констатують набряк у ділянці лівої пахвинної складки, незначне вкорочення і зовнішній поворот кінцівки. Навантаження на вісь кінцівки болюче. Поставте правильний діагноз.
Хворий П., 35 років, дістав удар вузьким ножем у праве пле- че. Скаржиться на незначний біль у ділянці поранення. Під час огляду виявлено рану розміром 0,3 х 0,1 см в ділянці верхньої третини плеча. Вона глибока, зовнішньої кровотечі нема, краї не зіяють. Визначте вид рани.
Хворий К., 17 років, вилив на ліву стопу окріп. Скаржиться на біль у ділянці опіку. На передній поверхні правої стопи шкіра червона, набрякла, пухирі заповнені прозорою жовтуватою рідиною. Визначте ступінь термічного опіку.
Метод А. Уоллеса полягає у визначенні площі опікової поверхні.
Опіковий шок спостерігають у осіб молодого та середнього віку, якщо площа опіку:
Лікар призначив накласти герметичну пов’язку потерпілому з відкритим пневмотораксом. Яка з пов’язок буде герметична?
Що потрібно зробити, якщо перед транспортуванням до лікарні потерпілому наклали джгут, але термін накладання закінчився раніше госпіталізації:
У пацієнта закритий перелом кісток гомілки. Що необхідно приготувати для транспортної іммобілізації?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома