У хворого Я., 40 років з опіками верхніх кінцівок на третю добу після травми раптово виник стискуючий біль за грудиною і в ділянці серця. Які з наведених засобів може призначити хворому медсестра?
У хворої Б., 17 років під час перевязки з приводу підшкірного панарицію 2 пальця лівої кисті раптом зявилась нудота, відчуття різкої слабості, потемніння в очах. Обличчя стало блідим, на шкірі виступив піт. Які дії повинна здійснити медсестра?
Хворий Е. 15 років страждає ревматичною вадою серця. Впродовж останнього місяця скаржиться на задишку інспираторного характеру при мінімальному фізичному навантаженні. При аускультації серця: на верхівці I тон різко ослаблений, грубий пансистолічний шум. При аускультації легенів - дихання везикулярне, послаблене в нижніх відділах з обох сторін, у зоні послабленого дихання – вологі хрипи. У даного пацієнта має місце:
Жінка 36 років народила 1 годину тому. Крововтрата у пологах склала 1 літр. З’явився шум у голові, потемніння в очах, короткочасна втрата свідомості. Діагностовано гостру судинну недостатність. Що з нижче перерахованого є характерних для колапсу?
Пацієнт С., 26 років, в присутності якого медична сестра виконувала ін’єкцію іншому пацієнту, поскаржився на слабкість і запаморочення та раптово знепритомнів. Як розпочне допомогу медична сестра при непритомності:
Медична сестра обстежує пацієнта з хронічною серцевою недостатністю. Що є найбільш інформативним у діагностиці даного стану:
Пацієнт 60 р., з діагнозом ІХС: гострий коронарний синдром. Після порушення ліжкового режиму стан пацієнта погіршився. Посилились болі за грудиною, задишка, загальна слабкість АТ- 80/50 мм.рт.ст., ЧСС – 110/хв., в легенях вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи, пацієнт вкритий холодним липким потом. Який з препаратів застосуєте для корекції гемодинаміки?
Сімейна медсестра при проведенні II етапу медсестринського процесу у пацієнта з серцевою астмою формулює та класифікує проблеми. Яка проблема буде пріоритетною?
Хворий 48 років звернувся зі скаргами на приступи стискаючого болю за грудиною під час ходьби та емоційних стресів з іррадіацією в ліву руку, під ліву лопатку. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика у даному випадку?
До Вас звернулась хвора зі скаргами на головний біль, шум в голові, біль у ділянці серця, зниження працездатності та іноді носові кровотечі. Під час огляду: верхівковий поштовх посилений, акцент ІІ тону над аортою, АТ – 185/100 мм рт.ст. Яка патологія у хворої?
Які захворювання призводять до серцевої недостатности?
Для І стадії серцевої недостатності характерним є:
Для ІІ стадії серцевої недостатності характерним є:
Для ІІА стадії серцевої недостатності характерним є:
Для ІІБ стадії серцевої недостатності характерним є:
Для ІІІ стадії серцевої недостатності характерним є:
На термінальній стадії серцевої недостатності у пацієнтів розвивається?
Напад ядухи,задишка, вимушене положення ортопное виникає при підвишенні тиску в якій судині?
При підвищенні тиску в легеневій артерії та обєктивному обстеженні виявляють-
Яке найважливіше дослідження у пацієнтів з серцевою недостатністю?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома