При огляді у студента встановлено наступне: на фоні гострого розвитку хвороби, підвищення температури тіла до 40,3 C, швидкого наростання інтоксикації – з’явився біль в горлі при ковтанні. Об’єктивно: набряклість і гіперемія слизових оболонок ротоглотки та мигдаликів. На мигдаликах наліт сірувато-білого кольору з перламутровим відтінком, який знімається шпателем у вигляді плівки, що не розчиняється у воді й не розтирається. На місці знятої плівки – кровоточивість. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика?
Хворий скаржиться на біль у горлі, загальну слабкість. При огляді виявлено: температура субфебрильна, помірна гіперемія ротоглотки, збільшений лівий мигдалик, на ньому щільний сіро-білого кольору наліт, який важко відділяється, слизова під ним кровить. Збільшений малоболючий підщелепний лімфовузол зліва. Bкажіть попередній діагноз?
При огляді хворого, який знаходиться на лікуванні з приводу ангіни, виявлено: температура 38,2 °C, генералізована лімфаденопатія (першими збільшились шийні лімфатичні вузли, що розташовані уздовж m. Sternocleidomastoideus), невелика жовтяниця, гепатоспленомегалія. Попередній діагноз?
Пацієнт поступив на 3-й день від початку захворювання. Скаржиться на загальну слабкість, помірний біль у горлі, підвищення температури тіла до 39,3 °С. Не лікувався. Об’єктивно: набряк та ціаноз слизової оболонки ротоглотки. На лівому мигдалику грубий фібринозний наліт, який виходить на піднебінну дужку та язичок. При спробі зняття його шпателем з’являються прожилки крові. Підщелепні лімфатичні вузли збільшені, більше зліва. Який діагноз найбільш імовірний?
Чоловік скаржиться на загальну слабкість, підвищення температури до 37,5 °C, біль у горлі, набряк шиї. Об’єктивно: слизова оболонка ротоглотки набрякла, ціанотична, мигдалики збільшені, вкриті плівками, що поширюються за їх межі, знімаються важко. Який основний механізм розвитку даного захворювання?
Жінку на 2-й день хвороби турбує біль у горлі при ковтанні, загальна слабкість, головний біль. Об’єктивно: температура – 39,3 °C, пульс – 110 за 1 хв., слизова ротоглотки гіперемована, мигдалики збільшені в розмірах, рихлі, покриті нальотом, що легко знімається шпателем, поверхня після зняття нальоту не кровить. Про яке захворювання необхідно думати?
Лікар-отоларинголог під час огляду хворого відмітив гіперемію, значний набряк мигдаликів із сірим нальотом на них. Під час мікроскопії нальоту було виявлено палички розташовані під кутом одна до одної. Про яке захворювання слід думати?
Хто є джерелом збудника при дифтерії ?
Через який термін проводять ревакцинацію проти дифтерії дорослому населенню?
З наведеного переліку ускладнень інфекційних хвороб виберіть ті, що можуть виникнути у хворого на дифтерію.
Хворому на дифтерію носа лікар призначив 30 тис. протидифтерійної сироватки. Яким чином необхідно ввести препарат?
Жінка захворіла 3 дні тому: гарячка 37,2 °С, біль і першіння в горлі. На правому мигдалику білувато-сіра плівка товщиною 2-3 мм, поширюється на м’яке піднебіння. Попередній діагноз: дифтерія правого мигдалика і м’якого піднебіння. Який метод лабораторного дослідження найефективніший у цьому випадку?
Які характерні ознаки нальоту при дифтерії?
Якої ознаки нальоту при дифтерії не буває?
Якого симптому не буде при локалізованій дифтерії ротоглотки :
Які профілактичні заходи в першу чергу необхідно проводити в дитячому садку при появі випадків дифтерії ?
Найбільш характерне ускладнення дифтерії гортані:
Вкажіть правильний спосіб введення сироватки за методом Безредка:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома