Після подій революції 1848 – 1849 рр. в Галичині та революції 1905 – 1907 рр. в Наддніпрянській Україні утворилися перші українські політичні партії.
Провідними діячами УСДРП були: С.Петлюра, В.Винниченко, М.Порш.
Італія була співзасновником Троїстого Союзу, а в роки Першої світової війни воювала на боці Четверного Союзу.
За Сен-Жерменським мирним договором Буковина передавалась до складу Румунії.
За Тріанонським мирним договором Закарпаття входило до складу Чехословаччини.
За підсумками Першої світової війни Італію називали «переможеною серед переможців».
13 – 14 листопада 1918 року відбулися дві важливі події в історії Української революції: проголошення ЗУНР та видання Грамоти про федерацію Української держави з не більшовицькою Росією.
«Диво на Віслі» відбулося через 57 років після початку другого польського повстання другої половини ХІХ століття.
Політика «воєнного комунізму» проводилася більшовиками в Україні від весни 1918 р. до 1921 р. включно.
У березні 1921 р. Польща, з одного боку, і РСФРР та УСРР підписали у Варшаві мирний договір за умовами якого території Галичини і Західної Волині входять до її складу.
Події Української революції, які трактуються як «листопадовий зрив» та «Україна в трикутнику смерті» відбувалися 1918 року.
2019 року Україна відзначила 100 років початку Першого зимового походу армії УНР.
Революція в Мексиці завершилась в той же рік, коли почалася Українська революція.
За роки НЕПу кількість українських шкіл в УСРР збільшилась.
Найактивнішою соціальною верствою населення, яке брало участь у антибільшовицькому повстанському русі в Україні наприкінці 1920 – на початку 1921 р. було селянство.
Назвіть тестовий рядок, який відповідає подіям 1922 – 1923 рр.
Прочитайте уривки з історичних документів. Оберіть правильне хронологічне розташування подій:
А. «Путчистам не вдалося захопити об’єкти стратегічного значення, у тому числі телеграф та телефонну станцію, звідки представники влади повідомили Берлін про заколот у Мюнхені»
Б. «… Вдень 29 жовтня дуче отримав довгоочікувану звістку про призначення його прем’єр-міністром. Увечері того ж дня він спеціальним потягом прибув до Рима, з’явився до короля і вийшовши з ним на балкон, вітав натовп…»
В. «Після смерті президента Пауля фон Гінденбурга прийняте рішення про суміщення постів канцлера і президента. Усі військові присягнули на вірність А.Гітлеру…»
Г. «Повстання тривало з 15 по 18 вересня… Його очолив прорадянський революційний комітет, який закликав до створення Молдавської радянської республіки та припинення «румунської окупації»
«12 березня – 5 квітня М.Ганді з 79 своїми послідовниками пройшов пішки від міста Ахмадабат до селища Данді на березі Аравійського моря, де вони на знак порушення колоніальної соляної монополії… випарювали сіль з морської води»
У яких твердженнях йдеться про історичну постать, яка зображена на світлині.
1. Яка позиція в тестовому рядку є зайвою:
А) «Гарт»
Б) «Плуг»
В) «Авангард»
Г) «Думка»
Д) «Молодняк»
Е) «Березіль»
Які міжнародні договори суттєво визначали долю українських земель після Першої світової війни?
Прочитайте уривки з історичних документів. Оберіть правильне хронологічне розташування подій:
А) «Генерал Денікін та його уряд в основу своєї політики ставили відновлення Єдиної Неподільної Росії… Між тим, середня група генерала Кравса, зайнявши 30 серпня своїми передовими частинами Київ, вранці 31 серпня рушили колоною через Київ…»
Б) «О.Греков поставив завдання перед корпусами просування в напрямку найважливіших галицьких міст… 7 червня майже без набоїв українці атакували дивізії Галлера… 15 червня було визволено Тернопіль»
В) «…С.Петлюра призначив командувачем армії УНР генерала М.Омеляновича-Павленка. На чолі з ним армія вирушила у п’ятимісячний похід. Близько 10 тисяч бійців армії УНР долали спротив білих, …почалися бої з червоними… Похід армії УНР… підтримував віру українців у перемогу»
Г) «Повна рівноправність української та російської мов, усунення тих перешкод, які б затримували природній розвиток української культури… У школах з викладанням російською мовою необхідне запровадження обов’язкового вивчення української мови…»
Д) «… похід частини армії УНР став останньою спробою українських національно-демократичних сил відкритим військовим шляхом утримати незалежність України… Вирішено було послати два відділи: південний на Поділля, північний – на Волинь… Це був останній бій армії УНР».
Позначте тестовий ланцюжок, який визначає відомих українських художників.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома