Які препарати антитіл використовують для пасивної профілактики інфекційних хвороб?
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт зі скаргами на головний біль, безсоння, поступове підвищення температури тіла до 39°С протягом 8 діб. З епіданамнезу відомо, що 2 тижні тому купався у ставку. При огляді: пацієнт кволий, повільно відповідає на запитання. Шкірні покриви бліді. Язик сухий, потовщений, вкритий сіро-бурим нальотом, краї - яскраво-червоні з відбитками зубів. На животі розеольозна висипка. АТ - знижений, живіт здутий, печінка, селезінка збільшені. Випорожнення затримані. Вкажіть найбільш імовірний діагноз:
У дитини часте блювання, біль в епігастії, рідкий стілець до 8 разів на добу з неприємним запахом, зеленуватого кольору, водянистий. Хворіє 3-тю добу, з анамнезу – вживав тістечко з кремом. Яке обстеження потрібно призначити для уточнення діагнозу?
Пацієнт 42-х років знаходиться на стаціонарному лiкуваннi в хірургічному вiддiленнi. Відмічаючи в температурному листку показники температури тіла, медсестра побачила, що протягом 4-х днів у пацієнта різниця між ранковою та вечірньою температурою складає 4℃. Назвіть вид гарячки:
На виклику фельдшер ШМД встановив, що у дитини 5-ти років блювання, болі в животі, були рідкі випорожнення, температура - 38,0 o C, хворий 4 години. Батько пов'язує захворювання з тим, що дитина їла в кафе тістечко. Хлопчик неспокійний, шкіра блідо- землиста, тахікардія, живіт болючий. Симптоми гострого живота негативні. З чого потрібно почати надання допомоги?
В школі виник спалах захворювання на вірусний гепатит А. На який шлях передачі інфекція повинна звернути увагу медична сестра школи?
У пацієнта спостерігається підвищення температури тіла, головний біль, багаторазове блювання, ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Керніга. Як називається цей синдром?
Медична сестра під час нічного чергування доглядала за дитиною, яка хворіє на ГРВІ. Вночі стан дитини різко погіршився. З’явились симптоми, ЯКІ характерні для стенозу гортані. Укажіть ці симптоми:
Для проведення диференційної діагностики між ангіною та дифтерією беруть мазок:
Жінку на вулиці покусав бездомний пес. При огляді: в ділянці правого передпліччя кілька ран з нерівними краями, незначна кровотеча. Які першочергові незалежні сестринські втручання?
Дитина 2-х років захворіла раптово, з підвищенням температури тіла до 39°С, головним болем, занепокоєнням. При огляді: важкий загальний стан, тахікардія, геморагічний зірчастий висип на зовнішній поверхні стегон, гомілках, сідницях. Яке захворювання можна припустити?
Проти яких інфекційних хвороб, згідно календаря профілактичних щеплень, проводиться вакцинація здоровим доношеним новонародженим дітям в пологовому будинку?
У хворого скарги на сильний біль, почервоніння та набряк шкіри в ділянці лівої гомілки. Захворювання почалось гостро. Температура тіла - 39,5°С. В ділянці середньої третини лівої гомілки відмічається набряклість, почервоніння шкіри з чіткими фестончатими краями. З чим пов’язані проблеми пацієнта?
У дитини 5-ти років спостерігається набряк мигдаликів, незначне білувате нашарування, збільшення регіональних лімфовузлів. Лікар запідозрив дифтерію та призначив з метою підтвердження діагнозу бактеріологічне дослідження мазка. Із яких ділянок необхідно провести мазок?
У хворого на середньоважку форму черевного тифу на 18-й день хвороби різко знизилася температура тіла, артеріальний тиск впав до 60/30 мм рт.ст., прискорився пульс до 120/хв., з’явилися різка слабкість, запаморочення. Який ще симптом буде свідчити про серйозне ускладнення?
Дитина 6-ти років захворіла на грип. Яка скарга при медсестринському обстеженні буде першочерговою?
Хворий 56-ти років після полювання розробляв тушку вбитого зайця. Скаржиться на інтенсивний головний біль, запаморочення, збільшення пахвинного лімфатичного вузла справа до розмірів волоського горіха, кон’юнктивіт. Печінка і селезінка збільшені, на шкірі - розеольозно-папульозна висипка. Температура тіла - 39°С. Ці симптоми характерні для:
Медична сестра у дівчини 14-ти років виявила наступні симптоми: болі у животі, нудота, блювання. При огляді: жовтушність шкірних покривів, збільшення печінки, ахолічні випорожнення, сеча темна, кольору «пива». Який найбільш імовірний діагноз?
Дівчина 14-ти років скаржиться на болі у животі, нудоту, блювання. Об’єктивно: жовтушність шкірних покровів, збільшення печінки, ахолічні випорожнення, сеча кольору «пива». Який найбільш ймовірний діагноз?
До Вас на ФАП звернулися родичі тяжкохворого з проханням оглянути його з приводу здуття живота. В ході огляду Ви з'ясували, що в пацієнта метеоризм. На яку відстань фельдшер введе газовивідну трубку до прямої кишки?
Фельдшера ФАПу викликали до хворого зі скаргами на переймоподібний біль у животі, підвищення температури тіла до 39,5℃, водянисті випорожнення, зеленуватого кольору з домішками слизу. Такі симптоми свідчать про:
Фельдшер ФАПу оглядає хлопчика 12-ти років. Мати пояснює, що дитина скаржиться на біль в правому підребер'ї, жовтяничне забарвлення шкіри, темний колір сечі, знебарвлення випорожнень, швидку втомлюваність. При огляді: печінка збільшена, при пальпації рухлива, помірно болісна. Мати повідомила, що 3 місяці тому дитині видалили зуб. Про яке захворювання слід подумати?
Пацієнт 25-ти років із діагнозом грип перебуває на амбулаторному лікуванні вдома. Для попередження інфікування членів родини необхідно провести дезінфекцію. Який вид дезінфекції доцільно провести у даній ситуації?
Через 2 години після святкування дня народження у дитини 6-ти років з'явилися нудота, переймоподібний біль у животі, багаторазове блювання. Які першочергові дії медичної сестри при наданні допомоги на догоспітальному етапі?
На підставі даних анамнезу та результатів лабораторного обстеження у пацієнта діагностовано вірусний гепатит. Який механізм передачі цього захворювання?
Ви фельдшер ШМД, оглядаєте хворого, який кілька тижнів тому повернувся з відрядження до Африки. Хвороба розпочалася з підвищення температури тіла до 37,6°С і сильного ознобу, який переріс у жар: температура тіла різко підвищилась до 40°С. Турбував сильний головний біль, болі в підребер'ях, спрага. Через деякий час температура різко знизилась до нормальної. Хворий сильно спітнів і заснув. При огляді: пальпуються збільшені та болючі печінка та селезінка. Яку хворобу слід запідозрити?
Після проведення вакцинації медична сестра кабінету профілактичних щеплень повинна спостерігати за дитиною протягом:
Пацієнт 34 років скаржиться на біль під час дефекації, появу слизу та крові у випорожненнях протягом півроку, хронічне порушення випорожнень. Який метод обстеження буде найінформативнішим для встановлення діагнозу?
Пацієнтка 45 років скаржиться на діарею до 15-20 разів на добу у вигляді «рисового відвару», багаторазове блювання без нудоти, температура тіла - 36,4°С. Об’єктивно спостерігається: шкірні покриви бліді, чисті, тургор знижений, язик сухий, голос ослаблений. Живіт м’який, безболісний. Для якого захворювання характерні такі симптоми?
Фельдшер ФАПу оглядає дитину 10-ти років, що скаржиться на підвищення температури тіла, загальну слабкість, нудоту, блювання, сильний головний біль. Об’єктивно: на шкірі кінцівок та бокових ділянках тулуба геморагічний Брудзинського. Про яке захворювання свідчить дана симптоматика?
Дезінфекція, яка проводиться в осередку інфекції після видалення з нього джерела інфекції, називається:
Дитина народилась від ВІЛ-інфікованої матері з оцінкою за шкалою Апгар - 8 балів, масою тіла - 3200 г, довжиною - 50 см. Загальний стан задовільний. Антиретровірусна терапія не проводилась. Через який час можна визначити методом ІФА наявність ВІЛ-інфекції у дитини?
До фельдшера ФАПу звернувся хворий, який розповів, що 7 діб тому він наступив на цвях. До лікаря не звертався, рану обробив йодом. В даний час його турбують тягнучі болі в рані, сіпання м’язів навколо рани. Що можна припустити у першу чергу?
У хворого 25-ти років температура тіла - 38°С, біль у горлі, мигдалики набряки гіперемовані, покриті щільною сірою плівкою, яка поширена на дужки, язичок, плівка не знімається, поверхня кровоточить. Ймовірний діагноз:
Дитині 2 роки. Поступила в інфекційне відділення зі скаргами на підвищення температури до 39°С, часті рідкі випорожнення зеленого кольору. Лікар призначив планове обстеження. Яке першочергове обстеження здійснить медсестра?
У дитини 5-ти років раптово підвищилася температура тіла до 39,4℃, турбує головний біль дифузного характеру, який посилюється при повороті голови, світлових і звукових подразниках, блювання не пов’язане з прийомом їжі і без нудоти. Дитина сонлива, лежить на боці з відкинутою назад головою і приведеними до живота колінами, визначається ригідність потиличних м’язів. Для якого захворювання характерні вказані проблеми?
Пацієнту 60 років призначено ендоскопічне дослідження слизової оболонки сигмоподібної та прямої кишок. Як називається цей метод дослідження?
До ФАП звернувся пацієнт, провідник потягу, на 4-й день хвороби зі скаргами на головний біль, підвищення температури тіла. Обличчя гіперемоване, набрякле, на перехідній складці кон'юнктиви петехії. Під ключицями, на бічних поверхнях грудної клітки рясний розеольозно- петехіальний висип. Спостерігається симптом Говорова-Годельє. Який найбільш імовірний діагноз?
До приймального відділення інфекційної лікарні доставлено пацієнта на 3-й день хвороби в тяжкому стані. Скарги на раптове підвищення температури, повторну носову кровотечу, біль у литкових м’язах та попереку. Об’єктивно спостерігається: шкіра і склери помірно іктеричні, печінка і селезінка збільшені, відсутність сечовипускання упродовж останніх 8 годин. Яке захворювання можна припустити?
Ви проводите медсестринське обстеження пацієнта з підозрою на холеру. Який вигляд мають випорожнення при цьому захворюванні?
.Ви медична сестра сімейної амбулаторії. До Вас звернувся хворий зі скаргами на біль у горлі. Об’єктивно: на мигдаликах грязно-сірий наліт, що важко знімається, кровоточить. Яке захворювання слід запідозрити?
У дитини 5 років температура тіла 38,2°С, періодичний біль у животі, випорожнення з домішками слизу і крові, тенезми. Живіт болісний під час пальпації, сигмоподібна кишка спазмована, болісна. Яке захворювання можна припустити?
Здійснюючи обстеження дитини 2-х років медична сестра виявила нудоту, переймоподібні болі в животі, часті випорожнення з домішками слизу та крові. Підозрюючи кишкову інфекцію, першочергово вона здійснить:
Хворий 45-ти років скаржиться на біль, почервоніння в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури тіла до 39,5°С. В ділянці правої ступні та гомілки відмічається незначний набряк і гіперемія шкіри з чіткими контурами у вигляді язиків полум'я, місцеве підвищення температури. Вкажіть, для якого захворювання характерні ці скарги:
Фельдшер ФАПу під час об’єктивного обстеження пацієнта 53-х років виявив посмикування м’язів і болючість у ділянці рани правої стопи, тризм, дисфагію, ригідність потиличних м’язів (рану отримав 3 дні тому). Зазначте попередній діагноз:
Який з симптомів буде позитивним у хворого на менінгіт?
Пацієнт 45 років скаржиться на біль та почервоніння в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури тіла до 39,5°С. У ділянці правої ступні та гомілки відзначається незначний набряк і гіперемія шкіри з чіткими контурами у вигляді «язиків полум’я», місцеве підвищення температури. Укажіть, для якого захворювання характерні такі ознаки:
В місті виник спалах кишкової інфекції. Скарги пацієнтів на часті випорожнення без болю, без тенезмів. Багаторазове блювання. об’єктивно: шкіра бліда, суха, язик обкладений. Живіт не болючий. Випорожнення у вигляді рисового відвару 10-15 разів на добу. Який найбільш імовірний діагноз?
У приймальне відділення інфекційної лікарні доставлено хворого на 3-й день хвороби. Стан хворого важкий. Скарги на раптове підвищення температури, повторну носову кровотечу, біль у литкових м'язах, попереку. Об'єктивно: шкіра і склери помірно жовтушні, збільшені печінка, селезінка, впродовж 8 годин хворий не виділяє сечу. Яке захворювання у хворого?
Бригадою швидкої допомоги до приймального відділення доставлений пацієнт із гострим отруєнням. За призначенням лікаря медична сестра промиває шлунок пацієнту. Промивання шлунка припиняється тоді, коли:
Медична сестра спостерігає за калом пацієнта 42-х років. Випорожнення рясні, смердючі, швидко стають водянистими, з домішками слизу і зеленуватим відтінком. Такий характер випорожнень вказує на хворобу:
Пацієнт 35 років скаржиться на біль і судоми в гомілці та ступні, болісну напругу в усьому тілі, тризм жувальної мускулатури. З анамнезу відомо, що 7 днів тому пацієнт проколов ногу цвяхом. Яке захворювання можна припустити?
Ви працюєте медичною сестрою в шкільному медпункті. До Вас звернувся учень 10-го класу, якого 5 хвилин назад вкусив за гомілку собака. При огляді: загальний стан потерпілого задовільний. В нижній третині гомілки, по задній поверхні відмічаються дві неглибокі рани, з яких повільно витікає невелика кількість темної крові. Яка першочергова дія медичної сестри?
У приймальному відділенні під час огляду волосистої частини голови у пацієнта Р. 40 років виявлено педикульоз. Який дезінсекційний засіб варто застосовувати?
До інфекційної лікарні надійшла дитина 6-ти років зі скаргами: біль при ковтанні, підвищення температури тіла до 38°С. Загальний стан середньої важкості. При огляді: мигдалики гіперемовані, набряклі, вкриті фібринозною плівкою. При реалізації плану медсестринських втручань першочерговими діями медсестри будуть:
У пацієнта скарги на інтенсивний розпираючий головний біль без чіткої локалізації, нудота, блювання, світлобоязнь, підвищення температури тіла до 39℃. При огляді: ригідність м’язів потилиці на 3 пальці, симптом Керніга з обох сторін. Рухи очних яблук обмежені, конвергенція порушена. Сухожилкові рефлекси D=S, високі. Парезів немає. Яку діагностичну процедуру треба провести для установлення діагнозу?
Хворий 15-ти років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на слабкість, знижений апетит, шкірну сверблячку. Захворювання почалося із загального нездужання, погіршення апетиту, підвищення температури. Через 3 дні з’явилась нудота, двічі блювання, зник апетит. На 6-й день хвороби потемнішала сеча, знебарвився кал, з’явився сверблячка, жовтяниця склер і шкіри. При огляді хворого: температура тіла - 37,2°С, жовтяниця склер і шкіри. Пульс -72/хв, АТ- 100/60 мм рт. ст. Печінка щільна, болюча, збільшена. Вкажіть діагноз:
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка зі скаргами на нудоту, сухість в роті. Ввечері відмічала двоїння предметів, «туман в очах», розлади ковтання. При огляді було виявлено: t o - 37,2℃, птоз, мідріаз, анізокорію. Оберіть захворювання, на яке вказують зазначені ознаки:
До фельдшера ФАПу звернувся пацієнт 48-ми років зі скаргами на пронос (15-20 разів на добу), блювання, слабкість, спрагу, сухість у роті. Зі слів пацієнта, захворювання почалося напередодні раптово з проносу без болю в животі, потім приєдналось блювання. Шкіра бліда, суха, голос осиплий, тахіпное, тахікардія, температура тіла - 35,8°С. Фекалії, блювотні маси водянисті, нагадують рисовий відвар. Вкажіть попередній діагноз:
Медична сестра спостерігає за калом пацієнта 42-х років. Випорожнення ряснi, смердючi, швидко стають водянистими, з домішками слизу i зеленуватим відтінком. Такий характер випорожнень вказує на хворобу:
До вас на ФАП звернулась пацієнтка зі скаргами на загальну слабкість, головний біль, озноб. При обстеженні: права гомілка набрякла, почервоніння шкіри з чіткими межами, місцями пухирі різної величини, наповнені серозним ексудатом. Ваш діагноз:
Які вакцини НЕ МОЖНА вводити ВІЛ-інфікованій дитині?
Дитина 10 місяців госпіталізована до інфекційного відділення з діагнозом менінгококцемія. Який висип характерний для цього захворювання?
На ФАП звернувся пацієнт зі скаргами на тягнучий біль у рані, сіпання м'язів навколо рани правої ступні. Зі слів хворого захворів гостро: з'явилась значна стомлюваність жувальних м'язів і їх напруження. З анамнезу - 4 дні назад отримав колото-різану рану правої ступні. За допомогою не звертався. Що з хворим?
До фельдшера з'явився хворий 45- ти років, який скаржиться на наявність висипу на грудній клітці. Об'єктивно: на правій половині грудної клітки в міжреберних проміжках виявляються згруповані міхури з серозним та каламутним вмістом. З анамнезу: впродовж 3-х днів до появи висипу відмічалось підвищення температури, головний біль, невралгічний біль у зоні майбутнього висипу. Встановіть діагноз:
Виклик фельдшера до дитини 8-ми років. Скарги на нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці. Блювотні маси містять частково перетравлену їжу. Дані симптоми з’явились через 2 години після вживання великої кількості м’ясного салату з майонезом. Які першочергові дії фельдшера?
До фельдшера ФАПу звернулася мати з дитиною віком 5 років. Останнім часом у дитини спостерігається зниження апетиту, поява випорожнень зеленуватого кольору з неприємним запахом, іноді закрепи. Які препарати слід призначити з метою відновлення мікрофлори кишківника?
Хворий 20-ти років зі скаргами на підвищення температури, слабкість, головний біль, переймоподібний біль у лівій половині живота, часті випорожнення з прожилками слизу, крові, тенезми, звернувся до лікувальної установи. Який імовірний діагноз?
Фельдшера ШМД викликали до дитини 7- ми років. У дитини підвищена температура тіла, головний біль, блідість шкіри, периоральний ціаноз, відсутність апетиту, незначний біль у горлі. Дитина скаржиться на біль в животі, декілька раз було блювання. Різко виражений набряк мигдаликів та м’яких тканин ротоглотки. На поверхні мигдаликів наліт фіброзного характеру, плівчастий, щільний, брудно-сірого кольору який не знімається шпателем. Вкажіть попередній діагноз:
Чоловік 40-ка років скаржиться на напади лихоманки через кожні 3 дні, трясучий озноб, різке підвищення температури до 39- 40°С, через 6-8 годин сильне потовиділення. Після тривалого сну відчуває себе задовільно. Об’єктивно: збільшені печінка і селезінка. Який найбільш імовірний діагноз?
A) Грип
B) Туляремія
C) Малярія*
D) Висипний тиф
E) ГРВІ
Під час маніпуляції на незахищену шкіру рук фельдшера потрапила кров пацієнта.Вкажіть, які заходи необхідно провести для обробки рук:
Медична сестра маніпуляційного кабінету, за призначенням лікаря, здійснює забір крові з вени. Обпалювання горловини флакона та корки здійснюють при заборі крові на:
Пацієнт 35-ти років звернувся до фельдшера ФАПу зі скаргами на зниження зору, «туман» перед очима, двоїння предметів, які виникли напередодні. Голос гугнявий. При об;єктивному обстеженні виявлено: мідріаз, анізокорію, птоз, сухість слизових оболонок. За 3 дні до захворювання вживав консервовану свинину. Яке захворювання може запідозрювати фельдшер?
Ви фельдшер ФАПу. Проводите взяття мазка з носоглотки для обстеження на наявність менінгокока. Вкажіть максимальний термін доставки матеріалу в баклабораторію:
Хворий 43-х років, працівник м'ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, високу температуру, відчуття печіння в очах, біль у м'язах, особливо литкових, попереку, жовтяничний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об'єктивно: на губах - герпетичні висипання, пальпуються збільшені печінка та селезінка. Олігурія. Температура тіла - 37,8°С, пульс - 100/хв., АТ- 90/50 мм рт. ст. Для якого захворювання характерні дані клінічні симптоми?
Дитина 7-ми років захворіла раптово, підвищилася температура тіла до 38,3℃, з’явилися болі у животі, випорожнення часті, кал рідкий з домішками слизу та крові. Об’єктивно: при пальпації живота спостерігається біль у лівій нижній частині. Сигмоподібна кишка пальпується у вигляді щільного, болючого тяжу. Для якої хвороби характерні вказані проблеми?
Під час медсестринського обстеження у хворого 42-х років виявлено посмикування м’язів і болючість в ділянці рани, яку отримав 3 дні тому, а також тризм, дисфагію, ригідність потиличних м’язів. Ознаки якого захворювання спостерігаються у пацієнта?
У дитячому садку спалах дизентерії. Медична сестра проводить забір матеріалу для бактеріологічного дослідження. Який збудник викликає дане захворювання?
На ФАП звернувся хворий 22-х років, на 2-й день захворювання з профузним проносом і блюванням, судомами м'язів нижніх кінцівок. Об'єктивно: стан тяжкий, температура тіла - 35,8℃. Шкіра бліда, акроціаноз. Риси обличчя загостренні, очі та щоки запалі. Голос сиплий. Задишка - 32/хв. Тони серця глухі, пульс -130/хв., слабкого наповнення і напруження, артеріальний тиск - 70/50 мм рт.ст. Язик сухий. Живіт запалий, пальпація безболісна. Випорожнення водянисті без кольору і запаху. Під час огляду - блювота «фонтаном». Протягом останніх 24 годин виділив 350 мл сечі. Три дні тому приїхав з Криму, де відпочивав з родиною. Члени родини здорові. Сформулюйте і обґрунтуйте попередній діагноз:
Основні ознаки менінгіту:
Пацієнт 20 років скаржиться на підвищення температури тіла, слабкість, головний біль, переймоподібний біль унизу живота зліва, часті випорожнення з прожилками слизу, крові, тенезми. Яке захворювання можна припустити?
Ви - медсестра дитячої інфекційної лікарні. До стаціонару надійшла дитина 12-ти років, хворіє 2-гу добу. Захворювання почалось раптово, підвищилась температура тіла до 39°С, багаторазове блювання, не пов’язане з прийомом їжі, турбує сильний головний біль в ділянці чола, потилиці, який посилюється при поворотах голови. Лікар діагностував менінгіт. До якого дослідження Ви підготуєте пацієнта?
На лікуванні в інфекційному стаціонарі перебуває пацієнт, хворий на шигельоз. Який механізм передачі цього захворювання?
Після взяття мазка із зіва і носа матеріал необхідно відправити у бактеріологічну лабораторію. Протягом якого часу необхідно це здійснити?
Старша медична сестра пояснює санітарці, що метод, при якому знищуються патогенні і умовно – патогенні мікрооранізми в середовищі, яке оточує людину, це:
Сімейна медсестра оглядає пацієнта зі скаргами на біль у животі. Під час пальпації живота спостерігається посилення болю, якщо раптово прибрати руку. Як називається цей симптом?
Дитині 2 роки. Скарги батьків на раптове підвищення температури тіла до 39°C, млявість, неспокій, блювання, судоми. Об'єктивно: на спині, сідницях, бокових частинах тулуба, задній поверхні стегон висип у вигляді геморагічних зіркоподібних елементів. Вкажіть найбільш ймовірне захворювання:
До ФАПу звернувся хворий зі скаргами на нудоту, блювання, рідкі випорожнення 2-3 рази на добу світло-жовтого кольору. Об’єктивно: температура - 37,2℃, порушення зору (косоокість, двоїння в очах, сітка перед очима), порушення ковтання. З анамнезу: хворіє 2 дні, після вживання консервованих грибів. Яке захворювання може бути у цього хворого?
Хвора, 35-ти років, скаржиться на часті водянисті випорожнення, блювання, спрагу, слабкість та запаморочення. Об’єктивно: t o - 36,0oC, відмічається сухість слизових оболонок, тургор шкіри знижений, АТ- 80/50 мм рт. ст., живіт м’який, неболючий, діурез знижений. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика з боку фельдшера ШМД?
У жінки скарги на різкий біль, свербіння, відчуття жару в лівій гомілці. Температура тіла - 38,8°С. Хворіє 2 доби. При огляді: в ділянці гомілки набряк, розлите почервоніння з чіткими контурами у вигляді язиків полум'я, є окремі пухирі, наповнені жовтуватим вмістом. Що з пацієнткою?
Назвіть комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, спрямованих на знищення гризунів в медичних закладах:
До фельдшера ФАПу звернулась мати 5-річної дитини. Скарги: у дитини раптово підвищилась температура тіла до 40°С, дитина млява, малорухлива, на шкірі з'явилась висипка геморагічного характеру, зірчастої форми, підвищується над поверхнею шкіри, не зникає після натискання. Який діагноз найбільш імовірний?
Для очисної клізми фельдшер ФАПу найчастіше використовує воду, оптимальна температура якої:
.Медична сестра за призначенням лікаря готує стерильну пробірку з консервантом і ректальною петлею для збирання калу на:
Якого основного принципу слід дотримуватися фельдшеру ФАПу в профілактиці інфікування себе СНІДом та вірусним гепатитом?
Хворий 42-х років госпіталізований бригадою ШМД в інфекційну лікарню з діагнозом: черевний тиф. Назвіть можливе джерело інфекції:
Фельдшер швидкої допомоги оглядає дитину зі стенозуючим ларинготрахеїтом. Які симптоми характерні для цього захворювання?
Хворий 19-ти років, знаходиться на лікуванні в інфекційному відділенні. Відмічається різке погіршення стану: блідість шкірних покровів, появилася геморагічна висипка, з некрозом у середині, переважно на сідницях та нижніх кінцівках. АТ- 90/40 мм рт. ст. Температура тіла – 38 o C . Про яке захворювання слід думати?
Чоловіку 51 рік, звернувся на ФАП зі скаргами на біль в горлі, що посилюється під час ковтання, загальну слабкість, головний біль, високу температуру тіла. При фарингоскопії на гіперемованій і набряклій слизовій оболонці мигдаликів відмічаються жовтувато-білі крапки розміром з головку шпильки. Визначте діагноз:
Хворий 43-х років, працівник м’ясо комбінату, захворів раптово. Скаржиться на біль голови, високу температуру, різь в очах, біль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла - 37,8℃, АТ- 90/50 мм рт. ст. Дані ознаки характерні для:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома