Де відбуваються події, описані в повісті І.Франка "Захар Беркут"?
Хто стояв на чолі трудової громади села?
"Мешканці села мали рівні права, почувалися в цьому краю.... Проте спокій був порушений, коли в село прийшов боярин ......, який прагнув заволодіти цим краєм. Громада одноголосно ухвалює рішення ...... ".
У кого шукає підмоги Тугар Вовк?
"Дивний сон снився...... Здавалось йому, немов нині їхнє
дорічне свято «Сторожа1» і вся громада зібрана довкола каменя при вході до
тухольської тіснини: дівчата з вінками, молодці з музикою, усі в празничних
чистих строях. Оце він, найстарший за віком у громаді, перший наближається
до святого каменя і починає молитися до нього. Якісь таємничі, тривожні, болючі чуття опановують його серце під час молитви; щось щемить у нього в глибині душі — і сам він не знає, що такого. Він молиться гаряче, по двох-трьох словах звичайної молитви він відступає від стародавніх, звичаєм усталених зворотів; якась нова, гарячіша, пориваюча молитва плине з його уст; уся громада, потрясена нею, паде ниць на землю, і сам він робить те саме. Але слова не перестають плисти, темно робиться кругом, чорні хмари покривають небо, громи починають бити, блискавиці палахкотять та облітають увесь небозвід осліпляючим огнем, земля здригається — і разом, звільна перехиляючись, святий камінь рушається з місця та зі страшенним лускотом валиться на нього".
Кому снився цей сон?
"Сини наші погибли з їхніх рук, кров їхня обагрила нашу землю і кличе нас до пімсти. Чи пімстимося ми на ворогах наших, на нищителях нашого краю, коли відіб’ємо їх від свого села? Ні, а тілько, відбиті від нашого села, вони з подвійною лютістю кинуться на інші села. Не відбити, але.... — се повинна бути наша мета"
"На спіненім коні, пообдиранім гіллям і колючками, припавши до його шиї, щоб швидше й безпечніше їхати по лісі, не зачіпаючись о галуззя, їхала, що кінь доскочить, якась людина. Хто се такий був — здалека годі було вгадати". Хто це був?
"Тугар Вовк перестав бути моїм батьком, відколи...
"Він радив тухольській громаді не спиняти монголів перед тісниною, а впустити їх у кітловину. Тут можна їх обступити та вирубати до остатнього, а коли ні, то виморити голодом. Треба тілько поробити засіки у вивозі при водопаді й повиносити із села усе добро громадське, усе збіжжя, увесь хліб, усю худобу, а потім замкнути їх тут зо всіх боків". Хто так радив зробити тухольцям?
Хто до кого так звертається?
"— Псе блідолиций! — кричав він, скрегочучи зубами. — Подвійний зраднику — се твоя вина! Ти запровадив нас у сю западню, відки ми вийти не
можемо"
Хто кому говорить ці слова? "Життя в неволі нічого не варте, краще смерть. Я не стою о життя! Хто хоч хвилю зазнав неволі, той зазнав гіршого, ніж смерть"
Кому належать ці слова? " Життя — дорога річ, і ні за які скарби його не купиш"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома